anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro żąda skanu dowodu tożsamości

Papirus-NML
#7 Wielbiciel#

Kupujący chcąc wystąpić do Allegro o rekompensatę, np. za opłacony, ale nie otrzymany towar od sprzedawcy musi wypełnić formularz online, w który żąda się skanu dowodu tożsamości (obydwu stron). Czy Allegro nie jest na bieżąco z prawem? Przypominam, że od 12 lipca 2019 r. obowiązują znowelizowane przepisy ustawy o dokumentach publicznych z 22 listopada 2018 r.(Dz.U. poz. 53), które stanowią, że firmy nie będą mogły kopiować naszych dokumentów, nie wyłączając paszportów, praw jazdy itp. Można co najwyżej poprosić o okazanie dowodu i spisać dane niezbędne do weryfikacji osoby, Ustawodawca postanowił, że od 12 lipca 2019 r. sporządzenie kopii dowodu tożsamości, w tym kserokopii lub wydruków, będzie zagrożone karą nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Dlaczego zatem Allegro nadal żąda skanu dowodu tożsamości???

oznacz moderatorów
49 ODPOWIEDZI 49

haze68
#9 Pomysłodawca#

A ja otworzyłem kolejne konto i nie widzę problemu.

oznacz moderatorów

nickt333
#3 Debiutant#

Allegro wykasowuje posty,bo sa dla nich niewygodne.Nie przesylajcie im skanow dokumentow tozsamosci-piszcie skarge do RODO.Nie maja prawa żadac skanow,juz nawet banki nie zadaja wysylania skanow tylko werfyfikuja na podstawie przelewu dokonanego z wlasnego konta. jesli allegro chce weryfikowac to niech zazadaja przelewu na kwote 1 pln z naszego konta bankowego, ktore przez bank zostalo zweryfikowane. to jest wyludzenie danych osobowych, bo handluja tymi danymi!

oznacz moderatorów

eeva2008
#8 Zapaleniec#

W ubiegłym roku chyba w grudniu jeśli dobrze pamiętam był wyciek danych z Allegro. Pisali wszędzie, że ktoś wystawił je na sprzedaż. Ciekawe czy były też tam pesele, daty wydania i daty ważności dowodu osobistego, numery dowodu osobistego. Przestałam kupować i sprzedawać na Allegro. Miałam też problem z zalogowaniem na forum i otrzymałam info o odmowie dostępu.

oznacz moderatorów

wwwgrawerstwopl
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry wszystkim, w pełni popieram i też to zrobię do UOKIK - TO JEST ZWYKŁE WYŁUDZANIE DANYCH OSOBOWYCH też mam konto płatności zablokowane nie zamierzam przesyłać żadnych skanów. Firmę prowadzę 31 lat na allegro jestem zarejestrowany od 14 lat. Przecież numery kont bankowych firmowych są na białej liście i  do wglądu dla każdego podobnie jak wpis do działalności gospodarczej do pobrania z CEiDG na cholerę allegro mój dowód osobisty?

oznacz moderatorów

macgyver74
#9 Pomysłodawca#

No popatrz, a mi pewien administrator zasugerowal, ze moje klopoty z logowaniem to z pewnoscia bledne lub nietypowe ustawienia telefonu i komputera. Coz za przypadek 🙂

oznacz moderatorów

Kinga_Cat25
#8 Zapaleniec#

Witam. Widzę, że już dwa lata temu był ten problem i jak to się skończyło? Pytam, ponieważ teraz też allegro żąda ode mnie skanu dowodu, żebym mogła wypłacić środki. Wpisałam dane ręcznie, ponieważ była taka opcja, a okazało się, że jednak to im nie wystarczy i chcą skanu dowodu. To przecież są wrażliwe dane i jaką mam pewność, że zostaną usunięte skoro allegro przekaże je dalej do PayU? Dlaczego już sama weryfikacja przelewem nie wystarczy? Na jaką ustawę powołuje się allegro zadając skan dowodu? Czy bez tego nie wypłacę środków? Jak to było u Państwa?  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

anooshka1
#7 Wielbiciel#

Za Chiny ludowe nie dawaj dowodu. Ktoś weźmie na ciebie za rok telefon w kredyt  i nie będziesz pamiętać że dałaś Allegro. Wszędzie pracują ludzie. Wszystko się może zdarzyć. Nigdy nie masz 100% gwarancji. Ja miałam taki argument że mieszkam w Poznaniu na Wildzie. Powiedziałam że podjadę i się wylegitymuję. Allegro że nie. No to pytam o co chodzi? Gromadzicie te dane Chińczykom czy co? Co jest prawdziwym motywem posiadania skanu mojego dowodu? Bo jak widać nie chodzi im o potwierdzenie mojej tożsamości.

[PS] Gdyby Allegro miało wysoką świadomość prawną? Gdyby byli bardziej inteligentni? To w życiu nie chcieliby na głowę takiego problemu. Widać jeszcze nikt ich nie pozwał o wyciek danych. Chęć posiadania takich danych wiąże się z wyciekiem a co za tym idzie i z karami. Poczytajcie o wycieku danych z laboratoriów morfologii krwi ALAB. A oni nawet nie mieli dowodów tylko PESELE i adresy. Durne to Allegro widać dalej .... Przykre...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

2021-03-29_15h27_57.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Weryfikacja wymagana jest przez przepisy antyterrorystyczne. Niestety wiąże się to z koniecznością przesłania skanu dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości. Możesz jednak dodać np znak wodny lub zamazać część danych.

oznacz moderatorów

arsenalking_com
#7 Wielbiciel#

Nieprawda - nie możesz nic dodawać ani nic zmieniać. Masz wysłać zdjęcie i to mailem na ich ogólnodostępną skrzynkę pocztową 😄 
 
Wiadomość email od allegro: 
"Dokument nie może być przerabiany w programie graficznym ani nie może być to zdjęcie za pomocą skanu dowodu.
 
Musi być to zrobione kolorowe zdjęcie.

 
Czekam na odpowiedź
Pozdrawiam
Sylwia C"
oznacz moderatorów