anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro bez nakazu udostępniło moje dane Policji

MAMY ROZWIĄZANIE!
darek151166
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich 10 maja 2922 roku kupiłem u użytkownika "Biurojachym" podkaszarkę elektryczną do trawy zapłaciłem blikiem i towar odebrałem i teraz ciekawostka ten pan nabrał pieniędzy od kupujących i nie wysłał towaru więc zgłosili sprawę na policję i tu zaskoczenie bo przyszli i do mnie mimo że nie mam z tą sprawą nic wspólnego bo przecież kupiłem i towar otrzymałem okazało się że to allegro wbrew prawu podało moje dane policji ja rozumiem że musieli podać dane sprzedającego i tych pokrzywdzonych tylko dlaczego moje? W odpowiedzi jakiś palant napisał mi że zawsze podają dane organom ścigania i tu złamał prawo bo powinien zażądać nakazu .Przez jego błąd policja mnie nachodzi i mimo że nic do mnie nie mają to psują mi nerwy (leczę się 30 lat na depresję) i marnują mój czas .Chciałem zlikwidować konto ale dowiedziałem się że ta pseudo-firma przechowuje je przez 3 lata co również uważam za bezprawie. Jednym słowem jestem w pułapce i nie wiem jak z niej wyjść, chyba jedynym wyjściem to strzelić sobie w łeb. Pozdrawiam użytkowników.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To w 2922 r. będą jeszcze sprzedawać podkaszarki?  

oznacz moderatorów
darek151166
#8 Zapaleniec#

2022 roku nie czepiaj się zwykłej pomyłki👇

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@darek151166 Cześć. Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja, ale na wniosek organów ścigania możemy udostępnić dane, które pomogą w rozwiązaniu sprawy. Rozumiem, że jest to dla Ciebie stresująca sprawa — możesz dopytać policję o możliwość złożenia pisemnych wyjaśnień bez konieczności kolejnych wizyt (zważywszy na Twoją chorobę).

Przyznam, że mocno zaniepokoiło mnie ostatnie zdanie, które zamieściłeś wątku, dlatego pozwolę sobie zamieścić tutaj stronę: https://twarzedepresji.pl/wazne-telefony-szukac-pomocy/.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ale Pan napisał ze podaliście bez nakazu!🤔

oznacz moderatorów
darek151166
#8 Zapaleniec#

Z policją się dogadać to tak jak łysego uczesać to jest wina allegro bo nie zażądali nakazu jak każe prawo.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Widzę że możesz mieć rację, moderacja nie odpowiedziała. Ten kraj schodzi na psy, a ludzie za złotówkę(tu za 500) się sprzedali, przykre.😡

oznacz moderatorów
pecela
#14 Krzewiciel#

Po pierwsze Polska to nie ameryka i nakaz nie zawsze jest potrzebny. 
Po drugie, tak duża firma jak Allegro ma swój dział prawny i nie ma bata, aby pismo od policji czy prokuratury przez niego nie przeszło.
A po trzecie, to nie wiadomo czy był nakaz od prokuratora, bo to są informacje poufne.

oznacz moderatorów
darek151166
#8 Zapaleniec#

Smutne w tym wszystkim jest to że allegro podobnie zresztą jak policja nie posiada w swoim słowniku słowa "przepraszam" i dba tylko o własne interesy (czytaj dupę) jak masz problem to radź sobie sam. A slogan "Allegro bezpieczne zakupy " to tylko puste słowa bez pokrycia.👎👎👎

oznacz moderatorów
Agent555
#16 Inspirator#

#LEW433  nie od dziś tu piszesz , powinieneś wiedzieć że moderacja na takie pytaniea nie odpisze, to są dla nich niewygodne pytania dotyczące ich firmy allegro 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Wiem nie wiem, chciałem pokazać że to możliwe!!!

oznacz moderatorów
darek151166
#8 Zapaleniec#

Tak w ogóle to dziękuję przeżyłem ponad 50 lat więc do tych spraw mam inne podejście. Pozdrawiam. 

oznacz moderatorów
Client:110143050
#11 Animator#

@ko_alka " Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja, ale na wniosek organów ścigania możemy udostępnić dane, które pomogą w rozwiązaniu sprawy."

Więc udostępniliście dane wszystkich klientów oszusta? Po co? Nie umiecie wyfiltrować w bazie danych niezrealizowanych zamówień? UODO powinno się zainteresować wyciekiem danych.

oznacz moderatorów
darek151166
#8 Zapaleniec#

chciałbym podziękować temu "życzliwemu" który nie doczytał mojego postu i wezwał policję z zawiadomieniem że chcę się zabić, to było wyjątkowo złośliwe działanie ku...wa to całe allegro t jedno wielkie bagno trzeba uciekać póki czas.

oznacz moderatorów
Client:110143050
#11 Animator#

Zalecam zgłosić temat do UODO, jako iż Allegro nie miało żadnego powodu dla udostępnienia ich danych. W ten sposób złamali RODO.

oznacz moderatorów
Vetinari
#9 Pomysłodawca#

@darek151166 @Client:110143050 @Agent555 ale to przecież jasno w KPK jest napisane:

art. 15 Kodeksu postępowania karnego:
§2. Wszystkie instytucje państwowe i samorządowe są obowiązane w zakresie swego działania do udzielania pomocy organom prowadzącym postępowanie karne w terminie wyznaczonym przez te organy.

§3. Osoby prawne lub jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej inne niż określone w § 2, a także osoby fizyczne są obowiązane do udzielenia pomocy na wezwanie organów prowadzących postępowanie karne w zakresie i w terminie przez nie wyznaczonym, jeżeli bez tej pomocy przeprowadzenie czynności procesowej jest niemożliwe albo znacznie utrudnione.

O tym, że policja może przetwarzać dane bez wiedzy i zgody kogokolwiek, jasno wypowiadały się też sądy, np. II SA/Wa 1648/13:

„art. 20 ust. 2a ustawy o Policji, stanowi lex specialis w stosunku do art. 33 ustawy o ochronie danych osobowych. Skoro bowiem ustawodawca zezwolił Policji na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych nawet bez wiedzy osób, których dane te dotyczą, to nieracjonalnym byłoby założenie, że jednocześnie zobowiązuje Policję do informowania tych osób o okolicznościach opisanych w art. 32 ust. 1 pkt 1-5a ustawy o ochronie danych osobowych. Pomiędzy wyżej opisanymi unormowaniami występuje bowiem wzajemna sprzeczność ”.

Także warto poczytać, zanim się komuś poradzi.

oznacz moderatorów
pecela
#14 Krzewiciel#

Dodam, że w Ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną (ŚUDE) nie ma nic odnośnie konieczności uzyskania odpowiedniej decyzji sądu lub prokuratora w celu uzyskania danych użytkownika. Taki obowiązek jest w przypadku usług telekomunikacyjnych. Użytkownik portalu Allegro (czy dowolnego innego portalu) nie jest abonentem w myśl Prawa Telekomunikacyjnego (PT), więc nie przysługuje mu ochrona danych, o której mowa w PT. 

Tak więc Allegro mogło udostępnić dane policji bez nakazu prokuratora, gdyż Ustawa ŚUDE tego nie przewiduje.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@darek151166 To nie jest wyciek danych, udostępniliśmy te informacje na podstawie zapisów załącznika numer 5 do regulaminu Allegro: 

"Spółka może udostępniać Twoje Dane Osobowe organom publicznym na podstawie przepisów prawa w związku z prowadzonymi postępowaniami dotyczącymi możliwych naruszeń prawa lub zwalczaniem innych ewentualnych naruszeń Regulaminu (w tym w związku z postępowaniami dotyczącymi oszustw i nadużyć w ramach Allegro)." 
 
   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
FenomenoVero
#10 Popularyzator#

Tylko WINNY ma coś do ukrycia i się stresuje 🙂

Normalny człowiek do którego przychodzą jako do poszkodowanego nie ma nic do obaw i nie musi robić afery na cały portal 🙂

więc winny do ciupy z nim

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

oj fenomenomeno .... nie zawsze, nie zawsze ... znam przypadki , ... z autopsji ...że ała ......... ło matkobosko

oznacz moderatorów