anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Protect, czy mogę otrzymać i towar i rekompensatę?

Legionista2019
#7 Wielbiciel#

Witam, mam pytanie ponieważ allegro pozytywnie rozpatrzyło mój wniosek o rekompensatę. Sprzedający odrzucił moją reklamację. Piszę teraz, że temat uważa za zamknięty ponieważ dostałem zwrot pieniędzy. Czy mogę się ubiegać o zwrot towaru ponownie do mnie ? Ponieważ uważam że cały czas jest on moją władnością a zwrot nie dostałem od niego. Z góry dziękuje za pomoc.  

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

az1rael
#21 Demiurg#

Nie możesz bo wg regulaminu allegro przejęło zobowiązanie sprzedawcy i wypłaciło ci rekompensatę towar jest allegro a ono ma go w zadku

oznacz moderatorów

Legionista2019
#7 Wielbiciel#

trochę bez sensu bo gdybym miał te słuchawki a allegro przyznałoby mi zwrot nie musiałbym ich odsyłać 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro wypłaciło rekompensatę ale towar nie jest sprzedającego, ale jak go odzyskać?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Kupującego tez już nie jest należy do allegro na mocy przejęcia długu i allegro sobie może opłacić kuriera by im odesłali ale mają to gdzieś

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Legionista2019 może nie wiesz ,ale trochę się zmieniło w regulaminie protect , nie ma takiej możliwości żebyś zjadł ciastko i miał ciastko , Twoim obowiązkiem na żądanie sprzedawcy jest udostępnić wadliwy produkt do weryfikacji jeśli się nie zastosujesz nici z odszkodowania  ,jedyna możliwa opcja żeby taki myk skończył się powodzeniem  to brak kontaktu ze sprzedawcą .

a ...teraz  @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_ Macie przykład próby wyłudzenia na Protect  i w DALCZYM CIĄGU TWIERDZICIEE ,ŻE JEST OK? , to właśnie jest patologia wychodowana na kwi sprzedawców  przy poklasku allegro 

oznacz moderatorów

Legionista2019
#7 Wielbiciel#

towar został wysłany do sprzedającego po czym odrzucił on reklamację.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Legionista2019 Prawidłowo > żeby sprzedający rozpatrzył reklamację Twoim obowiązkiem jest odesłać towar do weryfikacji > potem to sprzedający decyduje czy ją uznać czy nie

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Legionista2019 A dwa grzybki w barszcz to nie za  dużo? > chciałeś towar to nie trzeba było reklamować > ale Ty byś chciał przedmiot za darmo > nieładnie😳

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Legionista2019 ten cały Protect ma wiele problemów prawnych, ale istotną sprawą w tym przypadku jest czy sprzedawca został obciążony wypłatą odszkodowania, bo jeśli wypłacili Ci ze swoich to jak najbardziej towar należy do Ciebie i musisz opłacić koszty wysyłek i odebrać go od sprzedawcy 🙂

@Ziolko39 nie do końca dwa grzybki bo w tym przypadku i kupujący i sprzedawca chcą mieć jedno i drugie, mało precyzyjnie jest to uregulowane przez allegro, z jednej strony łamią prawo wypłacając kasę i podważając odrzuconą reklamację przez sprzedawcę, a z drugiej działają dla dobra i zadowolenia klientów 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mich41x
#10 Popularyzator#

Czytałem te regulaminy. Allegro każe sobie podpisać coś w ten deseń, że działanie sprzedającego (nie widzę powodu, by odrzucenie reklamacji miało być wyjątkiem) kupujący uważa za nielegalne i odsprzedaje Allegro prawo do swoich roszczeń za ich równowartość w gotówce. Jeśli Allegro zgodzi się roszczenia kupić, to potem sobie ich dochodzi ze sprzedającym, w ostateczności w sądzie jeśli ten pójdzie w zaparte, w ostateczności być może przegrywając i wychodząc stratnie. Kasa zostaje u kupującego, chyba że Allegro uzna, że zrobił ich w konia i zechce się sądzić.

Zarówno Allegro, sprzedający jak i każdy sąd wyśmieje wszelki możliwy argument, że sprzedający powinien przedmiot wysłać kupującemu, który wymusił wykonanie reklamacji sądowo lub groźbą sądu. Po reklamacji przedmiot zostaje u sprzedawcy.

oznacz moderatorów