anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Protect to żart.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Matt550
#9 Pomysłodawca#

Korzystając z Allegro Protect na produkt z zamówienia Allegro owszem wypłaciło odszkodowanie ale zablokowało możliwość otwarcia dyskusji na pozostałe produkty z zamówienia, to jest bezsensu. 
teraz w przypadku jakichkolwiek problemów Allegro odpowiada: proszę pisać do sprzedającego. Właśnie to zrobiłem i niestety zero odzewu. Allegro umywa ręce bo prowizja za pozostałe produkty z zamówienia pobrana i zablokowana opcja dyskusji. Hmmm może dlatego tak zachęcają do tego Allegro Protect w każdej dyskusji, choć powinni informować, że jeśli kupujący skorzysta, traci opcję jakichkolwiek sporów na poczet pozostałych rzeczy w zamówieniu. Ostatni raz korzystam z tego Protect bo jak widać nie działa to poprawnie, a napewno nie w przypadku kiedy jesteś w posiadaniu jakiegokolwiek produktu z zamówienia - bo wtedy już radź sobie sam. 

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31
LEW433
#21 Demiurg#

Allegro Protect nie działa z klucza, są tam warunki najpierw reklamacja, dyskusja.

oznacz moderatorów
Matt550
#9 Pomysłodawca#

Wiem, wszystko było spełnione. Niestety nie otrzymałem informacji, że korzystając z Protect tracę prawo do jakichkolwiek roszczeń na poczet pozostałych produktów w zamówieniu, których wartość znacznie przekracza rekompensatę. Gdyby taka informacja widniała z pewnością nie korzystałbym z tego. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie tracisz praw, tylko wszystko musi być zgodnie z prawem, także regulaminem Allegro Protect!

oznacz moderatorów
Matt550
#9 Pomysłodawca#

No niestety jednak tracę, bo Allegro informuje, że mam we własnym zakresie pisać w wiadomości prywatnej do sprzedającego. A że zostanę zignorowany to już swoją drogą. Wytłumaczenie Allegro, wypłacili odszkodowanie za jeden produkt z zamówienia i wyłączyli jakiekolwiek opcje dyskusji, 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Musisz być strasznie roszczeniową osobą, zwykle wystarcza kontakt ze sprzedającym w celu rozwiązania prawdziwego problemu. Mając do dyspozycji dyskusję czy możliwość wystawienia odpowiedniego komentarza można uzyskać nawet więcej niż się należy, a już z ptotect to nawet i to co się nie należy, ale potrzeba aż tylu dyskusji i tylu wniosków do ptotect to jak to nazwać?

oznacz moderatorów
Matt550
#9 Pomysłodawca#

Jeśli nie znasz sprawy prosiłbym o powstrzymanie się o oceny. Najwidoczniej w tej sprawie zaistaniała taka potrzeba, widzę że do tej pory trafiłeś na perfekcyjnych sprzedających, niestety nie każdy jest taki. 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

To opisz sprawę, z chęcią poczytamy co się dzieje, jak na razie wyśmiewasz program z którego skorzystałeś. 

Ps. Allegro byłoby ostatnim miejscem, w którym szukałabym perfekcji. 

Pozdrawiam 

 

oznacz moderatorów
Matt550
#9 Pomysłodawca#

Zgadza się, bo jak widać ma luki. Gdybym wiedział, nie skorzystałbym z tego programu. Nawet zaoferowałem zwrot tej rekompensaty ale jak widać lepiej umyć ręce bo odmówili. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Raczej poczekałbym na moderację: @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Matt550 na jakiej podstawie miałbyś mieć dostęp do dyskusji skoro dostałeś rekompensatę z protect za zamówienie które kupiłeś? Kasę ci oddali za zakup na koszt allegro lub sprzedawcy więc według regulaminu ten towar nie należy już do kupującego tylko do allegro lub sprzedawcy w zależności kto poniósł koszty

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

możliwość otwarcia dyskusji na pozostałe produkty z zamówienia  

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 widziałem, tylko nie wiemy czy on dostał rekompensatę z protect za całe zamówienie czy za 1 produkt, bo osobom rozpatrującym wniosek może nie chciało się czytać - jak znam mądrość konsultantów to bym się nie zdziwił

oznacz moderatorów
Matt550
#9 Pomysłodawca#

Dostałem rekompensatę tylko za jeden produkt z zamówienia, inny produkt zwróciłem a inne znowu mam też w posiadaniu. Sprawa dotyczy właśnie tego, że nie mam teraz żadnej ochrony na pozostałe produkty bo Allegro sugeruje się zwrotem z POK za jeden produkt. Gdybym dostał zwrot za całe zamówienie nie byłoby tego wątku bo nie domagałbym się ochrony za produkt, za który dostałem zwrot. 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Matt550  "Gdybym dostał zwrot za całe zamówienie nie byłoby tego wątku"

Świetny pomysł, złożyć reklamację na jeden produkt, a dostać  zwrot za cały koszyk.  Jak ty na to wpadłeś?  Naprawdę masz nadzieję że to się uda?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Matt550 Cześć. W takim razie najlepiej przez formularz lub w odpowiedzi na prowadzoną korespondencję prześlij zrzuty ekranu, na których będzie widać tę wiadomość, datę oraz odpowiedź (a raczej jej brak) sprzedającego. Skontaktujemy się z nim i wyjaśnimy tę sytuację. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Matt550
#9 Pomysłodawca#

Ok. Dziękuję za informacje, tak zrobię 

oznacz moderatorów
Matt550
#9 Pomysłodawca#

Sprzedający w końcu wysłał dowód zakupu po wysłaniu kilku wiadomości, niestety poziom obsługi ze strony allegro porażka.

odpowiedzi od pracownika [edytowano] niestety pozostawiają wiele do życzenia. Pracownik odpisywał gotowymi regułkami, które nie dotyczyły mojego maila. Dramat jednym słowem. Zablokowali dyskusję nawet za produkty, za które pobrali prowizję i nie wypłacili rekompensaty bo  jestem w ich posiadaniu a później jak przychodzi do problemu to nawet pomóc nie potrafią, tylko pisz sobie do sprzedającego a jak nie odpisze, nie znasz problem… 

oznacz moderatorów
NipponShorty
#11 Animator#

@Matt550 Czyli rozumiem że cały raban o dowód zakupu? jak wyobrażasz sobie mieć zwrócone pieniądze za cały towar który posiadasz? Chcesz zjeść ciasto i mieć ciastko?

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Ludzie, o co wy się czepiacie człowieka?

Złożył zamówienie na  kilka produktów od tego samego sprzedawcy. 
Wszczął dyskusję w sprawie JEDNEGO z tych produktów, i dostał protecta za JEDEN produkt. 
Allegro zablokowało mu możliwość wszczęcia dyskusji w sprawie POZOSTAŁYCH produktów z tego zamówienia. 

Gdzie napisał że chce na bazie jednego produktu dostać protecta za wszystkie? 
Sztuka rozumienia tekstów pisanych leży i kwiczy. 

oznacz moderatorów