anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro protect to fikcja

kzk87
#9 Pomysłodawca#

Allegro protect to fikcja. Kupiłem towar od sprzedawcy EnzoPolskaPl. Sprzedawca ma taką ilość negatywów, że aż przeraża fakt, że allegro dalej zezwala mu an sprzedaż, oczywisty jest powód - zyski z prowizji.

 

Towar ktory kupiłem okazał się uszkodzony, odesłałem go do sprzedawcy a on nie unzał reklamacji. Allegro oczywiście nie zrobiło nic. 

Co zrobić z takim sprzedawcą, który smieje mi się w twarz w rozmowie telefonicznej i mowi ze allegro moze mu "naskoczyć"?

 

Wydałem kilkaset złotych, nie mam ani pieniędzy ani towaru. Allegro protect nie zadziałało, odnoszę wrażenie, że w dyskusji wypowiada się bot. Jego odpwiedzi są bezmyślne i nie wynikające z korspondecji. Czy ktoś z was też miał taki problem? Jak walczyć z nieuczciwym sprzedawca? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

kostas11
#21 Demiurg#

@kzk87 ale allegro Protect nie służy do zwrotów za nieuznaną reklamację, allegro nie jest sądem 🙂

Sprzedawca odrzucił miał prawo, Ty masz prawo się z tym nie godzić, idziesz do rzecznika konsumenta i działacie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kzk87
#9 Pomysłodawca#

oczywiście allegro nie jest sądem ale daje przyzwolenie na sprzedaż uszkodzonego towaru pod szyldem NOWY. Wejdź na konto tego sprzedawcy i sam sprawdź co się dzieje w negatywach. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kzk87 to było przeczytać przed zakupem opinie i kupić gdzie indziej 😄

Allegro nie jest stroną transakcji, jak idziesz do galerii i kupujesz w jednym ze sklepów to reklamacje składasz w sklepie czy u właściciela galerii ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kzk87
#9 Pomysłodawca#

allegro reklamuje się jako sklep z 100% bezpiecznych zakupów. Kupuje na allegro, nie interesuje mnie kto wysyła towar bo to allegro daje gwarancje bezpieczeństwa. Wchodząc do galerii właściciel budynku nie mówi mi, że ręczy za towary w niej sprzedawane. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kzk87 allegro nie jest sklep w reklamach wprowadzają Cię w błąd 🙂

Taki dopisek masz w każdej aukcji Odpowiedzialność za wykonanie umowy sprzedaży i wysyłkę ponosi w całości sprzedający.

Sprzedaż i wysyłka: i tu nick sprzedawcy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kzk87 a teraz rozróżnij allegro firmę od osa czyli skrót oficjalny sklep allegro bo według ciebie napisałeś cyt 

allegro reklamuje się jako sklep z 100% bezpiecznych zakupów

To w jakim sklepie zrobiłeś te zakupy allegro czy enzocośtam

oznacz moderatorów

kzk87
#9 Pomysłodawca#

dobra idź stąd, nie chce tu czytać Twoich wypowiedzi

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Straszne odsetek negatywów 2% normalnie sajgon armageddon do tego większość pt towar dotarł rozwalony czyżby onebox @kostas11 ? @kzk87 człowieku szukasz sensacji a chociaż swoje prawa znasz? Zlożyłeś reklamację do przewoźnika lub upoważniłeś do tego sprzedawcę? Wniosleś zastrzeżenia do odbioru paczki że towar był uszkodzony? Jak nie to według prawa pocztowego odbirajac paczkę bez zastrzeżeń po 7dniach jej zawartość uznawana jest że doszła cała czyli zgodnie z ustawą konsumencką sprzedawca nie odpowiada za wady towaru wynikłe z niewlaściwego użytkowania czyli uszkodzenia mechaniczne a pewnie to było powodem odrzucenia reklamacji 

oznacz moderatorów

kzk87
#9 Pomysłodawca#

Towar nie przyjechał uszkodzony, towar jest uszkodzony czyli nie działa. nigdzie nie wspomniałem mądralo o uszkodzeniach wynikających z transportu. Sprzedawca wysyła towar wadliwy fabrycznie który wyłącza się w trakcie użytkowania. Najlepiej będzie jak przestaniesz się wypowiadać w tej dyskusji jeżeli nie masz nic mądrego do powiedzenia. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kzk87 a uzasadnił odrzucenie reklamacji ? udaj się do rzecznika konsumenta, nic Ci nie pozostało  !

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kzk87
#9 Pomysłodawca#

"reklamacja niezasadna po dokonaniu oceny organoleptycznej" takie jest uzasadnienie

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kzk87 udaj się do rzecznika jak uważasz że sprzedawca nie ma racji, allegro wypłaciło by Ci kasę z protect jak by sprzedawca nie rozparzył reklamacji, jak by nie wysłał Ci towaru itp. 

Decyzji  sprzedawcy nie może zmienić ani podważyć i to nie ma nic wspólnego z bezpiecznymi zakupami 😉

Na przyszłość czytaj opinie przez zakupem a nie po 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kzk87 zaraz padnę ze śmiechu a co on kurde lizał ten towar - organleptycznie znaczy za pomoca wszystkich zmysłów domagaj się konkretnej odpowiedzi reklamacyjnej z podaniem powodu odrzucenia czyli złóż odwołanie od reklamacji masz 14dni od wydania decyzji reklamacyjnej

oznacz moderatorów

misiaczekmr
#10 Popularyzator#

to jest znany troll, nie przejmuj się

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Mądralo polska język trudna język wróci do szkoly nauczy się gramatyka cyt

Towar ktory kupiłem okazał się uszkodzony, odesłałem go do sprzedawcy a on nie unzał reklamacji. Allegro oczywiście nie zrobiło nic.  Okazał się czas przeszly dokonany jak sugerujesz odbiór uszkodzonego towaru to masz odpowiedź na swoją sugestię ( otwieram paczkę o uszkodzony towar). Jak napiszesz towar w trakcie użytkowania przestał działać tzn że zepsuł się u ciebie. Nie zgadzasz się z reklamacją to idź do sądu rzecznika konsumentów lub zamów ekspertyze podwazającą decyzję reklamacyjną jak wygrasz odzyskasz środki i koszty poniesione. Sprzedawca ma pelne prawo odrzucić reklamację i przedstawić ci uzasadnienie. Allegro nie jest stroną umowy a ap przyznawane jest gdy sprzedawca nie wyśle towaru lub wyśle co innego lub nie ma z nim kontaktu allegro nie wcina się w reklamacje bo by im uokik zrobił z d.u.p.s.k.a poligon czasem tylko jak konsultant z łapanki z ulicy na umowę zlecenie studencką jest nieogarnięty to dają monety w ramach gratyfikacji. Hasło bezpieczne zakupy oznacza że dostaniesz towar lub rekompensatę za towar a nie cegłę w paczce zamiast.. 

oznacz moderatorów

kzk87
#9 Pomysłodawca#

sprzedawca wysłał co innego, miał wysłać produkt nowy, bez wad a wysłal towar uszkodzony, celowo, świadomie. Proszę Cie idź stąd

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kzk87 to jeśli masz dowody na to, że od początku zostałeś oszukany zakłada się dyskusję, przesyła do allegro zdjęcia i naciska na nich, żeby ustawili do pionu sprzedawcę. Gwarantuję, że mają na to sposoby, ale trzeba wszystko dobrze udokumentować i udowodnić. Same słowa to za mało.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Prowadzić dyskusję tu na forum ze sprzedającymi albo ich trollem i czego oczekujesz-pomocy? niektórzy chociaż napiszą Ci jak reklamować ale nie daj boże żebyś chcial otworzyć dyskusję albo rekompensaty, zadziobią Cię. Jak odrzucił reklamację pozostaje rzecznik- tam Ci doradzą.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Możecie coś wnieś w tą dyskusję tu na forum, może czegoś nie wiemy.

oznacz moderatorów