anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro protect zlożyłam wniosek. Dostałam odmowe i kazano mi isc na policję.

czarno99
#8 Zapaleniec#

  @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  Kupiłam klimatyzator za 1400zł na allegro. Zauważyłam że leci z niego woda,i zalało mi panele które nadają się do wymiany. Zgłosiłam reklamację odesłałam produkt 22.08.2024 roku dotarł do sprzdającego. 23.08.2024 roku sprzedający odpisał że został wysłany do serwisu. 28.08.2024 piszę że został uszkodzony w transporcie 22.08.2024. Przysyła zdjęcia i formularz spisany z kurierem. I obarcza mnie że źle spakowany karto  plus folia bombelkowa. Składam wniosek allegro protect no i allegro 29.08.2024 wstrzymuje i karze mi isc na policję. Co ja mam powiedzieć policji jaki zabrać dokumenty?? Czemu allegro zostawia mnie bez pomocy. Nie mam ani klimatyzatora ani pieniędzy. Czy tak działa allegro protect??? Bardzo proszę o pomoc!! Dziękuję.

oznacz moderatorów
54 ODPOWIEDZI 54

Client:44052296
#21 Demiurg#

Jaki był tytuł założenia dyskusji?

oznacz moderatorów

czarno99
#8 Zapaleniec#

Reklamacja bo leciała woda z klimatyzatora. 

oznacz moderatorów

czarno99
#8 Zapaleniec#

Allegro zrobiło pierwszy krok uznało że zgodnie z prawem zamawiający przesyłkę odpowiada za nią i to on ma złożyć reklamację u firmy przewozowej.

Mi kazano czekać na dalsze informację co dalej. Napisali też że reklamacja odżucona i klimatyzator jest moją własnością i mogę sobie ho odebrać. Tylko po co mi uszkodzona klimatyzacja? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@czarno99 nie zgadzaj się na odsyłanie ,udzielaj się w dyskusji , za każdym razem proś o pomoc konsultanta. Trzymaj się twardo swojej wersji , jeśli sprzedający nie udzielił Ci instrukcji jak masz zapakować paczkę nie zapomnij o tym również napisać , to był jego transport , sam jest profesionalistą  i on powinien zadbać o bezpieczne zapakowanie i dostarczenie do serwisu produktu . Ty @czarno99 jesteś konsumentem i nie musisz wiedzieć w jaki to zrobić .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@czarno99 Jak sprzedający uzasadnił odrzucenie reklamacji?

 

oznacz moderatorów

czarno99
#8 Zapaleniec#

Wkspertyza wykazał iż urządzenie działa prawidłowo a zgłas-ana usterka nie wystąpiła podczas testów w serwisie. W zaistniałej sytuacji reklamacja jest uznana jako bezsasadną 

Tylko tyle napisał. 

A może być tak że jak klimatyzację włączył na godzinę czy krócej to tej wody jeszcze nie ma wystarczająco wy leciała. Mąż i syn są świadkami jak zalało mi panele. Tylko klima chodziła kilka godzin. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A odprowadzenie wody ktoś zamontował rurką na zewnątrz?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Może nie wiedzieli że trzeba wymieniać zbiornik z wodą jeśli to ta stojąca wewnętrzna, albo odprowadzić wodę dla tej z jednostką na zewnątrz. 

oznacz moderatorów

czarno99
#8 Zapaleniec#

Człowieku klimatyzację mam od maja 2024. Wodę moż co kilka dni wypuszczał bo jest tam zbiorniczek. Ale od sierpnia zaczęła lecieć woda po kilku godzinach użytkowania klimy. Też nie dowierzałam z mężem spuszczaliśmy wodę podstawialiśmy folie i nadal woda lała się po kilku godzinach pracy klimy. Więc proszę mnie nie obrażać!!!

oznacz moderatorów

czarno99
#8 Zapaleniec#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_  Czy możecie się wypowiedzieć w tej sprawie?? Przyspieszyć działania allegro??

oznacz moderatorów

czarno99
#8 Zapaleniec#

Moderatorki mają w nosie to co tu piszemy!! Nic nie pomagają!!! Te śmieszne allegro cały czas upiera się bym poszła na policję. Pytam się ich niech napiszą mi słowo w słowo co mam powiedzieć. Że reklamowany przedmiot został uszkodzony przez kuriera a sprzedający nie chcę oddać pieniedzy??? To jest śmiech na sali po co jest te **piiip**ne allegro protect????????????!???!

oznacz moderatorów

ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@czarno99 zasady działania, procedury są takie samie w całym Allegro, także tutaj na Gadane i obowiązują wszystkich pracowników. Także moderatorki 🙂 Zachęcam do kontynuowania rozmowy z naszym doradcą w dyskusji.

   Paula
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

czarno99
#8 Zapaleniec#

Dyskusję prowadzę cały czas minęło już 14 dni bez rostrzygniecia sporu . Raz karzą mi czekać i być cierpliwym a w inny dzień piszą że dostałem odpowiedź czyli że mam iść na Policję.  Niech może się zdecyduję Allegro i napisze konkretnie. Jak mam iść na Policję to chcę słowo w słowo to CP mam powiedzieć.

oznacz moderatorów

ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@czarno99 poproś ponownie naszego pracownika w dyskusji o pomoc, jeśli coś jest jeszcze dla Ciebie niejasne. Kto pyta, nie błądzi 🙂

   Paula
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

I jak dalej z tym ma być, BOTy odpisują bzdury i takie błoto wychodzi.

oznacz moderatorów