anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu z winy

agaaga194
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Zamówiłam 17.10 panele i sprzedawca zadeklarował że wyśle towar w ciągu 21 dni roboczych a przewidywany termin allegro to 30 dni kalendarzowych. Czekałam cierpliwie. Zapytałam 16.11 czyli po czasie deklarowanym w aukcji kiedy wyślą paczkę. Zero odzewu. 18.11 założyłam dyskusję że proszę o anulowanie zamówienia z winy sprzedającego że nie wysłał towar a jedynie 6.11 wprowadził nr przesyłki. Sprzedający 20.11 napisał że przeprasza ale zanim odczytał wiadomość o rezygnacji właśnie paczkę nadal i z góry przeprasza ale miał lepiej płatnego klienta i u mnie się opóźniło i z góry dziękuję za wyrozumiałość. Napisałam wyraźnie że chce odstąpienia za nie wykonanie umowy i cisza. Wkroczyło allegro że jak nie nadał przesyłki to ma oddać pieniądze i nagle za około 25 minut nadał paczkę do mnie. Nie chcę tych paneli już tylko zwrot pieniędzy i moje pytanie brzmi? Czy mam prawo żądać zwrotu kosztów jak odstąpiłam od umowy i sprzedający musi mi oddać pieniądze? czy  wysłanie przesyłki po takim czasie jest wogóle wiążące?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli odstąpiłeś od umowy zakupu przed wysłaniem to jej nie odbieraj a sprzedający ma obowiązek zwrotu środków, po 14dniach odznacz dyskusję jako nierozwiązaną.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@agaaga194 jest to reklamacja, a w takim przypadku sprzedający nie musi od razu zwracać wpłaty, w pierwszej kolejności może zaproponować wymianę lub naprawę, jeśli Twoim zastrzeżeniem był czas dostawy, to przesyłka została już nadana. 
Poproszę Cię jeszcze o cierpliwość podpytam dział prawny co tutaj można zrobić i wrócę z odpowiedzią. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

agaaga194
#7 Wielbiciel#

Jak to jest reklamacja jak sprzedający nie wysłał towaru w terminie, nie odpowiedział kiedy wyśle czyli nie wywiązał się z umowy? To po co są te terminy? Czyli nawet rok mam czekać na przesyłkę i będzie ok bo wysłał i ja nie mogę odstąpić od umowy?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Co wysłał? ale wysłał przed odstąpieniem od umowy zakupu czy po?

oznacz moderatorów

agaaga194
#7 Wielbiciel#

Wysłał po moim odstąpieniu. Odstąpiłam od umowy z jego winy pisemnie w dyskusji 18.11 a wysłał 20.11 po 18.

oznacz moderatorów

agaaga194
#7 Wielbiciel#

Wysłał paczkę po otrzymaniu wiadomości od pracownika allegro w dyskusji.

IMG_20231120_212239.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@agaaga194 wracam z informacją z Działu prawnego. 
Po pierwsze nie widzimy podstawy do wyłączenia prawa do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Kupujący niczego nie "personalizuje" poza wybraniem jak rozumiemy koloru jednego z kliku. Natomiast ideą wyłączenia tego prawa jest to, że takiego zindywidualizowanego towaru nie da się sprzedać komuś innemu niż jeden konkretny klient.

Co do opóźnienia w realizacji zamówienia:


KC: Art. 491. § 1. Jeżeli jedna ze stron dopuszcza się zwłoki w wykonaniu zobowiązania z umowy wzajemnej, druga strona może wyznaczyć jej odpowiedni
dodatkowy termin do wykonania z zagrożeniem, iż w razie bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu będzie uprawniona do odstąpienia od umowy. Może również bądź bez wyznaczenia terminu dodatkowego, bądź też po jego bezskutecznym upływie żądać wykonania zobowiązania i naprawienia szkody wynikłej ze zwłoki.

Zamieściliśmy wiadomość w dyskusji, aby sprzedający zaproponował rozwiązanie, poczekajmy na jego odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów