anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

anulowanie zakupu / założenie dyskusji przed zakładanym czasem wysyłki (30 dni), zakup z fakturą vat

TomSon23456
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 

Dnia 22 listopada zakupiłem laptop od firmy Harddekor-IT. Przed zakupem widziałem że czas wysyłki jest szacowany na ok 32 dni i mimo wszystko zdecydowałem się poczekać na wysyłkę i złożyłem zamówienie. Na moje nieszczęście wybrałem opcję wystawienia faktury vat za zakup na swoją działalność, jednak do tej pory nie otrzymałem jej w żadnej formie.

Dosłownie od dnia mojego zamówienia zaczęły się dziać dość nieciekawe rzeczy: 

  • zaczęły napływać negatywne komentarze od innych kupujących w całkiem sporej ilości, codziennie dochodzi po kilka
  • przez chwilę zniknęły wszystkie oferty tego sprzedającego z allegro, a ich konto zostało zawieszone
  • kontakt mailowy przez allegro jest zerowy i nie dostaję żadnych odpowiedzi
  • telefonicznie udało mi się dodzwonić ale bez konkretów, jedynie informacja, że wszystkie zamówienia będą na pewno realizowane


Pogodziłem się już z faktem, że laptopa nie otrzymam i moje zamówienie prawdopodobnie służy jako darmowy kredyt 0% jak z resztą napisał jeden z poprzednich kupujących w komentarzu.
Czy biorąc wszystko powyższe pod uwagę jest szansa anulować zakup / uzyskać zwrot przed tym terminem 32 dni?
Z opcji "zgłoś problem z zakupem" pasuje tylko punkt "nie otrzymałem produktu" jednak jest on niedostępny i informuje tylko że muszę poczekać do 22 grudnia na realizację (która najprawdopodobniej nigdy nie nastąpi).
Natomiast po kliknięciu "zwróć zakup" zostaje mi przedstawiona informacja że wybrałem opcję faktury do zamówienia i najprawdopodobniej nie przysługuje mi możliwość zwrotu.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@TomSon23456 Konto sprzedającego jest aktywne. Jeśli faktycznie nie otrzymasz zamówienia w zadeklarowanym terminie, pomożemy Ci. Natomiast w tej chwili niestety nie mamy podstaw, żeby podjąć działania. 

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

sp. z.o.o., wyłączona rękojmia, gwarancja tylko 12 miesięcy kiedy normalnie jest 2 lata... 😮

oznacz moderatorów