anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu

Sklepik_odziez
#8 Zapaleniec#

Kupiłam dwa dni temu coś przez niedopatrzenie i chciałam to anulować jednak nie ma już tej opcji, pisałam do sprzedającego zapytał czy anulować a teraz nie odpisuje mimo logowania. Co zrobić w takiej sytuacji? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

@Sklepik_odziez 

 

Sprawdź, czy jest dostępna ta metoda;

 

  1. Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym produkcie kliknij Szczegóły, potem w pozycji „anulowanie zakupu” kliknij Anuluj Zakup, wybierz powód anulowania i ponownie kliknij Anuluj zakup.

 

Jeśli nie ma takiej opcji;

 

  1. Wejdź w Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

 

  1. Możesz też wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty.

Wszystkie trzy metody są tak samo ważne.

Po takim anulowaniu przed wysyłką nie musisz już odbierać paczki nawet wtedy, gdyby sprzedawca ją wysłał.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Sklepik_odziez
#8 Zapaleniec#

Ten gość mógłby anulować bo jeszcze nie wysłał.. ale zrobiłam tak jakby zwrot towaru 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Sklepik_odziez No i bardzo dobrze zrobiłaś, zgodnie z moją instrukcją.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Anulować zakup, czyli odstąpić od umowy możesz w każdej chwili, a nie tylko do zmiany statusu. Najpóźniej w ciągu 14 dni od otrzymania towaru.

oznacz moderatorów

Sklepik_odziez
#8 Zapaleniec#

A jeśli zrobiłam zwrot to status gdzieś się zmieni ze pieniądze wrócą do mnie? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Sklepik_odziez Tak, sprzedawca odda wpłatę, otrzymasz od Allegro e-mail w tej sprawie. Pieniądze wrócą na konto.

oznacz moderatorów

Sklepik_odziez
#8 Zapaleniec#

dzieki ☺️

oznacz moderatorów