anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu

MAMY ROZWIĄZANIE!
DBASOLAR
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry.

Mój problem polega na tym, że kupiłem niedawno bojler w opcji za pobraniem. Niestety sytuacja zmusiła mnie do rezygnacji z zakupu. Jak to mam zrobić?. W zakładce Moje zakupy widnieje kupiona rzecz, ale jest opcja zwróć zakup, po kliknięciu której trzeba wypełnić nr konta do zwrotu pieniędzy. Szkopuł w tym, że zakup był za pobraniem., I tkwimy że sprzedawcą w impasie. Jak rozwiązać ten problem bo allegro pobrało sprzedawcy prowizję.

Aleksander Jaromin

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23
mdrogeria
#21 Demiurg#

@DBASOLAR skontaktuj się ze sprzedawcą , wskaże Ci właściwą ścieżkę dalszego postępowania .

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@mdrogeria  I tkwimy że sprzedawcą w impasie

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@pinsplash w czym problem , wystarczająca w tej sytuacji jest pisemna rezygnacja z zamówienia , na tej podstawie sprzedawca występuje o zwrot opłaty transakcyjnej .... koniec problemu  ,ale nie mamy prawa podejmować decyzji czy sugerować postępowania  żadnej ze stron .

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@DBASOLAR tak jak napisał @mdrogeria przez centrum wiadomości allegro ( wtedy będą to mogli zobaczyć) zrezygnuj z zakupu. A sprzedawca będzie mógł wystąpić o zwrot prowizji.

@mdrogeria Jak ze sprzedawcą tkwią w impasie, to raczej sprzedawca tez nie wie...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
DBASOLAR
#9 Pomysłodawca#

Sprzedawca wie od allegro, że trzeba anulować transakcję . Sęk w tym , że została anulowana, na piśmie pomiędzy mną a sprzedającym za pomocą centrum wiadomości.

oznacz moderatorów
DBASOLAR
#9 Pomysłodawca#

Rezygnacja nastąpiła przez centrum wiadomości. Co dalej? Bo trzeba wypełnić formularz, a w nim podać dane konta bankowego, a kwota do zwrotu wpisuje się automatycznie. Co jeśli taki formularz wyślę, i okaże się że allegro nie odda sprzedawcy prowizji bo transakcja jest "lewa". Zakup był za pobraniem.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@DBASOLAR źle robisz , rozwiń szczegóły zakupu i użyj przycisku ,, pytanie do sprzedającego ,, a wręcz sugerowałbym ,, zgłoś problem z zakupem ,, i tam opisz  sprawę  .

oznacz moderatorów
DBASOLAR
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  otwarcie sporu ze sprzedawcą? W jakim celu? Żeby pokazać mu "środkowy palec"? Oboje w tym tkwimy i nie jest problemem Sprzedawcy niedopracowany system zwrotów prowizji. Przecież jak zgłoszę problemy z zakupem to będą ścigać Bogu ducha winnego sprzedającego..

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@DBASOLAR grzecznie i rozumnie przeprowadzona dyskusja nie jest niczym złym , a sprzedawca będzie miał niepodważalny dowód Twojej rezygnacji z zakupu co ułatwi mu zwrot opłaty transakcyjnej , a bojler kosztuje parę stówek to i prowizja nie mała .

oznacz moderatorów
DBASOLAR
#9 Pomysłodawca#

Ale anulowanie nastąpiło przez centrum wiadomości. Sprzedawca to ma na piśmie. Allegro nadal jednak wymaga wypełnienia formularza by móc zwrócić prowizję. Nie ważne jaka cena zakupu i jaka prowizja. Nie po to się pracuje by kogoś bogatego karmić. Są to pieniądze sprzedającego, więc mu się należą.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@DBASOLAR ma na piśmie to wystarczy do odzyskania prowizji po niewielkich komplikacjach . Nawet jeśli wypełnisz formularz zwrotu , a zwrot środków nie nastąpi przez AF / pobranie / sprzedawca będzie musiał pisać przez support wyjaśnienie  ,inaczej opłaty transakcyjnej nie odzyska .

oznacz moderatorów
DBASOLAR
#9 Pomysłodawca#

Czyli nie obawiać się i wypełnić formularz?? Nie będzie to uznane przez allegro i skarbówkę jak jakiś wałek.?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@DBASOLAR możesz wypełnić , system nie zaliczy przesyłki jako nienadana , a to też ma wpływ na jakość sprzedaży .

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DBASOLAR jeśli się dogadujesz ze sprzedającym to nie ma potrzeby otwierania dyskusji, to była tylko sugestia 🙂 Jeśli chodzi o zwrot wpłaty to wypełnij proszę formularz zwrotu, możesz tam podać swój numer konta i wówczas sprzedający zwróci Ci wpłatę na ten numer konta. 
Będzie mógł otrzymać rabat transakcyjny jeśli spełnia pozostałe warunki.  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika zrób sobie kawusię 😁 i przeczytaj jeszcze raz wątek , a szczególnie to - cyt,, ...., że kupiłem niedawno bojler w opcji za pobraniem.,,😁

oznacz moderatorów
DBASOLAR
#9 Pomysłodawca#

Sprzedaż była ZA POBRANIEM. Żadnych pieniędzy nie zapłaciłem. jest to napisane na samiusieńkim początku. W pierwszym zdaniu.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@DBASOLAR podziwiam Twoje zaangażowanie w problem i chylę  głowę , po mojemu zrobiłeś już wszystko , a nawet więcej niż do Ciebie należało . Uznaj problem za rozwiązany i zapomnij , a jak sprzedawca będzie maił komplikacje odeślij go TU do nas ...pozdr.

oznacz moderatorów
DBASOLAR
#9 Pomysłodawca#

Jestem uczciwą osobą, a problem powstał z mojej winy. To JA naważyłem piwa więc muszę je wypić. Podesłałem sprzedawcy link do tematu, liczę że się uda rozwiązać zaistniały problem jak najszybciej i najprościej.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@DBASOLAR Nie martw się , zachowałeś się poprawnie , w takich i podobnych sytuacjach wysłane przesyłki wracają do sprzedawcy z odmową odbioru , a ten zostaje z opłatą za nadanie oraz powrót  ,kontakt z odbiorcą oczywiście się urywa . Sprzedawca nie może mieć Ci nic do zarzucenia .

oznacz moderatorów