anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automat odpowiada w dyskusji allegro

Twisteddjoker
#8 Zapaleniec#

Zakup dnia 19.11
Produkt dostarczony do mnie 21.11
Zwrot nadany 21.11 (okazało się że członek rodziny dla którego dokonałem zakupu rozmyślił się)
Zwrot dostarczony 23.11
Dyskusja rozpoczęta 05.12 z powodu braku zwrotu środków (prawie 1000zł)
20min po rozpoczęciu dyskusji odpisał mi ten sam automat który odpisywał w zwykłych wiadomościach allegro, coś mniej więcej:

,,Dziękujemy za wiadomość, na wszystkie pytania staramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Na wiadomości odpowiadamy zgodnie z kolejnością ich otrzymywania - powielanie zapytania spowoduje opóźnienie w uzyskaniu odpowiedzi."

W dniu 06.12 poprosiłem o pomoc allegro, na którą znowu ten sam automat sprzedającego wysłał ,,kopiuj / wklej" wiadomość.

Czy takie automatyczne odpowiedzi wliczają się w udzielenie odpowiedzi w ciągu 24h?

Jeśli sprzedający tylko w ten sposób będzie mi odpowiadał to w jakim czasie allegro coś zrobi by sprzedający zareagował/zwrócił środki?

Za pomoc z góry dzięki.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Twisteddjoker tak taka automatyczna odpowiedź się liczy jako odpowiedź w 24h. 

oznacz moderatorów

Twisteddjoker
#8 Zapaleniec#

Ok. Trochę to dla mnie absurdalne ale najwyraźniej tak jest.

Napisałem do nich wcześniej: automat
Rozpocząłem dyskusję: automat
Poprosiłem allegro o pomoc (dodając wpis): automat.

I jest to ,,znana i ceniona" marka na allegro, nie jakiś sklep krzak...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Twisteddjoker musisz zaczekać , zą odezwie się ktoś żywy , może trzeba k...a na rozpęd ?  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Po kawie to niekiedy rozwolnienie jest 🤣 może to jest przyczyną nie odpowiadania

@Twisteddjoker wiadomości email o zwrocie pieniędzy od allegro nie dostałeś

oznacz moderatorów

Twisteddjoker
#8 Zapaleniec#

1.jpgNie, nie otrzymałem zwrotu pieniędzy. Mam włączone powiadomienia z aplikacji bankowej, a i sam tam zaglądam więc nie - gdyby tylko o e-mail chodziło nie zaczynałbym w ogóle tematu 😅

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Twisteddjoker rozumiem, że jesteś zniecierpliwiony, ale jak sam napisałeś w dyskusji dopiero dziś mija 14 dzień na zwrot pieniędzy, więc musimy jeszcze poczekać. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Twisteddjoker
#8 Zapaleniec#

Czyli rozumiem dzisiaj mija 14 dzień i jeśli sprzedający nadal nic nie zrobi to będę musiał oczekiwać kolejne 14 dni i dopiero wtedy pieniądze zwraca mi allegro?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Twisteddjoker może zlecić dziś 23.59 z zachowaniem ustawowego terminu i w zależności na co zwrot pójdzie to może się księgować do 4 dni 

oznacz moderatorów

Twisteddjoker
#8 Zapaleniec#

Ja wiem tylko tyle na ten moment - produkty tej marki kupowałem zarówno ja, znajomi i rodzina od kilkunastu/kilkudziesięciu lat, ale po tym olewaniu klienta nie chcę mieć z ich marką nic wspólnego.

Siedzę właśnie przed kompem, telefon sobie dzwoni na ich infolinię do spraw pilnych na głośnomówiącym i od 20min jestem drugi w kolejce 🙂

oznacz moderatorów

Twisteddjoker
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_ 

W temacie:
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/jak-wygl%C4%85da-algorytm-post%C4%99powan...

 

Znalazłem Twoją odpowiedź:

(...)

2. Wniosek do Allegro Protect możesz złożyć od 14 dnia dnia po zakupie.
(...)


Minęło już grubo ponad 14 dni od zakupu (19.11) - czy w takiej sytuacji składając wniosek do allegro protect otrzymam pieniądze szybciej?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Twisteddjoker Nie, bo nawet jak go złożysz to i tak będziemy czekać do upływu daty, w której sprzedający powinien zlecić dla Ciebie zwrot. Przykro mi, ale jedyne co możesz zrobić w tej sytuacji to cierpliwie czekać. Jeśli sprzedający nie zleci zwrotu do jutra, daj nam tutaj znać, a będziemy interweniować w dyskusji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Twisteddjoker
#8 Zapaleniec#

Ok, tak zrobię.

Czyli jak na mój chłopski rozum dobrze rozumiem:

Czekam do jutra, nie mam informacji o zleceniu zwrotu środków, daję znać tutaj, allegro włącza się w dyskusję i być może wtedy sprzedający zleci zwrot środków na który mogę czekać do kilku dni w zależności od systemu księgowania wpłat w banku?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zeby dostac ap to dokladnie trzeba oznaczyc dyskusje jako nierozwiazana po 14 dniach od zalozenia wtedy odpala sie opcja wypelnienia wniosku o ap wypelniasz i za ok 2dni masz kase na koncie @Twisteddjoker 

oznacz moderatorów

Twisteddjoker
#8 Zapaleniec#

Super...

Dwie nauczki na przyszłość: nie kupować od tego sprzedającego (nie wiem czy można napisać nazwę marki/sklepu tutaj na forum czy nie)
Nie kupować dla znajomych/rodziny którzy się rozmyślą po chwili i nie chcą czekać na zwrot swoich pieniędzy prawie miesiąc ,,bo ja Ci przelew zrobiłem błyskawiczny za 5zł i od razu miałeś to weź mi zwróć a Tobie sprzedający odda potem" 😂

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Twisteddjoker zawsze sobie mogą kupić smarta na miesiąc to jest parę pln zwraca się chyba po 1-2 wysyłkach wiec zaplanowac sobie duże zakupy. Moderacja wyedytuje ci nazwę kupującego w niedługim czasie jak napiszesz, zapisz sobie nazwę sklepu i nip to na przyszłośc będziesz wiedział od kogo nie kupować wyfiltrowac się tego nie da 

oznacz moderatorów

Twisteddjoker
#8 Zapaleniec#

@az1rael Nazwa jest na tyle znana że zapamiętam.

To tak jak miałbym zapomnieć markę Ferrari, Samsung czy inne tego typu.

oznacz moderatorów

Twisteddjoker
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_Niestety nadal zero odzewu. Interwencja allegro - polecają allegro protect i tak chyba zrobię. Mam tylko nadzieję że konto Tefal_Polska zostanie zablokowane bo po narastających negatywnych komentarzach widzę nie jestem jedyną olaną osobą.

oznacz moderatorów

Twisteddjoker
#8 Zapaleniec#

P.S. Wniosek do allegro protect złożony. Nie mam zarzutów dla allegro, tylko mam szczerą nadzieję że z tak nieprofesjonalnym ,,super sprzedawcą" allegro coś zrobi. Nie ma dnia by nie dostali kilku komentarzy o braku zwrotu środków, o nie wysłaniu produktów itd.

Na pieniądze czekam od 23.11, teraz dwa dni weekendu, dwa dni robocze na decyzję allegro - a wszystko to przez całkowite olewanie jakiegokolwiek regulaminu serwisu przez sprzedawcę.

Jak ktoś nie respektuje regulaminu (kilkukrotnie) powinien to w jakiś sposób odczuć.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Teraz ok 7dni czekania.😥

oznacz moderatorów