anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Będę reklamował pompę wody. Jak nie popełnić błędu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Goduntertan
#8 Zapaleniec#

Witam.

Pompa kupiona niecałe pół roku temu. Niesprawna od początku co kilka minut się wyłącza.

 

1. Zamówiłem kuriera DPD po odbiór paczki.

2. Chcę cały proces mieć opisany w dyskusji allegro - jako dowód, może pomoc ze strony allegro. W razie dochodzenia sądowego będzie to dowód, czy wyłącznie mailowo?

3. W dyskusji napiszę: że "reklamuję towar w ramach rękojmi". Czy to wystarczy?

4. Czy przed wysłaniem paczki powiadomić sprzedawcę, żeby odebrał paczkę reklamacyjną, czy zachować w tajemnicy, bo jeszcze specjalnie nie odbierze? (gdy w dyskusji napisałem mu o reklamacji w ramach rękojmi, odpisał mi żeby to wysłać do producenta, a ja już nie mam oryginalnego opakowania i w ogóle wolę rękojmię).

 

Pozdrawiam gorąco.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Goduntertan To Ty decydujesz, czy paczkę reklamujesz u producenta, czy sprzedającego.

Przed wysyłką powinieneś poinformować sprzedającego, co znajduje się w paczce.

Podczas składania reklamacji nie zapomnij dodać, jakie są Twoje roszczenia względem reklamacji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
NipponShorty
#13 Ambasador#

Wyślij sprzęt bezpośrednio do sprzedawcy który sprzedał Tobie towar wraz z odpowiednim pismem reklamacyjnym w którym napiszesz swoje żądania. Producent nie ma nic do reklamacji z tytułu rękojmi bo z nią występujesz zawsze do sprzedawcy  na adres podany w zakładce "reklamacja" gdzie ma potem 14 dni na odniesienie się do reklamacji. Co potem będzie z tym robił czy odsyłał do producent to nie Twoje zmartwienie.
Dla pewności wklej pismo również w dyskusję oraz śledź losy przesyłki. Do dokonania reklamacji nie potrzebujesz oryginalnego opakowania.

W przypadku przekroczenia terminu 14 dni reklamacja w świetle kodeksu cywilnego została rozpatrzona pozytywnie.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Goduntertan a jesteś firmą żeby reklamację z tytułu rękojmi składać? albo kupiłeś towar od osoby prywatnej?

oznacz moderatorów
Goduntertan
#8 Zapaleniec#

To jaką złożyć? Ja czytam:

"Rękojmia przysługuje konsumentom na podstawie art. 558 § 1 Kodeksu Cywilnego. Podstawą odpowiedzialności przedsiębiorcy wobec konsumenta jest wada fizyczna lub prawna (art. 556 KC)"

 

Przyznam, że tak ukierunkowanej odpowiedzi się nie spodziewałem.

oznacz moderatorów
NipponShorty
#13 Ambasador#

W skrócie kupiłeś pompę od firmy jako osoba prywatna?  Czy pompa została zakupiona od osoby fizycznej, bądź czy dokonałeś zakupu na działalność gospodarczą?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Goduntertan nie stosuje się w przypadku konsumenta kc o ile ustawa konsumencka nie stanowi lepszej ochrony w twoim przypadku ma zastosowanie ustawa konsumencka jeśli zakup był od firmy jako konsument i reklamacja za niezgodność towaru z umową. Co innego zakup firma jgd od firmy na fakturę a jeszcze co innego reklamacja z tytułu gwarancji

oznacz moderatorów
Goduntertan
#8 Zapaleniec#

Tak - czyli kupiłem od firmy jako osoba prywatna. Czy w takim razie, taka nota będzie dobra:

 

"Reklamacja w zakresie rękojmi
za wady zakupionego towaru w sklepie internetowym(przez allegro.pl)" [...]

Z uwagi na powyższe proszę o wymianę towaru na wolny od wad lub usunięcia wady)"

 

 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Goduntertan nie rękojmi a z tytułu niezgodności z opisem / umową

oznacz moderatorów
Goduntertan
#8 Zapaleniec#

Wszystko rozumiem. Na razie bardzo dziękuję 🙂 Odezwę się za ok. 14dni.. mam przeczucie po komentarzach, że z tym sprzedawcą łatwo nie pójdzie.

 

Pozdrawiam gorąco Państwa.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Goduntertan Jak nie chcesz popełnić błędu to reklamuj przez otwarcie dyskusji, masz tu pomoc Allegro.https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów