anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada pieniędzy za transakcję

Marzka777
#8 Zapaleniec#

Witam. Na Allegro jestem od 20 lat, głownie jako kupująca, czasem, od święta coś sprzedam. I właśnie niedawno wystawiłam na sprzedaż 3 aukcje z klockami Lego, które zresztą kupiłam na tym Allegro od zweryfikowanych firm (od kogo, za ile i kiedy widnieje w historii zakupów). Jeden zestaw sprzedałam i nagle Allegro usunęło mi pozostałe 2 aukcje a co najważniejsze wstrzymało środki od Kupującego, który zrobił wpłatę przez payu. Jako powód otrzymałam coś takiego, cytuję:

"W ostatnim czasie na wielu portalach znaleźć można oferty współpracy lub tak zwanego “szybkiego zarobku”, polegającego na sprzedaży przedmiotów w imieniu osoby trzeciej. Ogłoszenia mogą dotyczyć zarówno stałej pracy jak i jednorazowego pośrednictwa. Mogą opierać się na pozornie rzetelnej umowie o pracę, ale także mieć formę prośby o przysługę. Łączy je możliwość atrakcyjnego zarobku przy relatywnie niskim poziomie zaangażowania.

Tego typu współpraca jest bardzo ryzykowna. Jeśli nawiązanie współpracy odbyło się wyłącznie online, najczęściej za pośrednictwem komunikatora, to jest bardzo prawdopodobne, że towary nie dotrą do Kupujących. Całą odpowiedzialność finansową ponosi wówczas Użytkownik konta, który wystawił ofertę sprzedaży na Allegro i zawarł wiążące umowy z Kupującymi. Będzie on również zobligowany do złożenia wyjaśnień, jeżeli Kupujący zdecyduje się zgłosić sprawę na policję.

Jeżeli nawiązała Pani tego typu współpracę, stanowczo rekomendujemy jej zakończenie. Prosimy też o przekazanie nam wszystkich informacji na ten temat - dzięki nim będziemy mogli skuteczniej przeciwdziałać próbom oszustwa na Allegro".

 

Nie rozumiem w ogóle o co chodzi, nie widzę tu żadnych konkretnych zarzutów odnośnie złamania regulaminu. Na jakiej więc podstawie usuwa mi się aukcje i uniemożliwia finalizację transakcji?   Allegro zablokowało wpłatę od Kupującego i napisało mi, że otrzymam dopiero, jak wyślę klocki Kupującemu i on to potwierdzi. 

 

Innymi słowy, jestem zmuszana do wysyłki towaru w sytuacji, gdy nie otrzymałam za niego pieniędzy. Allegro stawia mi warunki po fakcie, stosując formę szantażu, bo tak to odbieram, bez żadnych konkretnych zarzutów. Kupujący żąda ode mnie wysyłki towaru, twierdząc, że mam się stosować do żądań Allegro, on kupił klocki, zapłacił, zawarliśmy umowę i czeka na towar. Czy jest jakiś punkt prawny, który mówi, ze Allegro, które nie jest stroną transakcji, może sobie zatrzymywać pieniądze z tejże transakcji i stawiać warunki w kwestii ich  wypłaty? Nie chcę wysyłać towaru za który dostane zapłatę dopiero jak kupujący potwierdzi, że jest ok. A co, jak nie potwierdzi, albo po złości (że musiał tyle czekać) napisze, że nie jest ok, otworzy pudełko, stwierdzi, że jest niekompletne albo ma jakieś wady itp. i odeśle mi rozpakowane klocki? Allegro oczywiście uzna jego rację, odeśle mu jego przetrzymywane pieniądze (bo mnie traktuje jak oszusta) a ja zostanę bez kasy i z towarem, który straci dużo na wartości, bo w przypadku zestawów Lego - opakowanie ma znaczenie, zwłaszcza dla kolekcjonerów, żeby było w idealny stanie, z plombami itp.

W tej sytuacji stwierdziłam, że nie wyślę na takich narzucanych warunkach towaru i chciałam kliknąć w zwrot środków do kupującego, żeby Allegro oddało mu jego pieniądze, które blokuje, ale nie mogę - nieaktywna jest ta funkcja (pewnie z powodu zablokowania tych środków - nic nie mogę z nimi zrobić.) Poprosiłam więc Allegro, żeby - skoro uniemożliwia mi finalizacje transakcji - zwróciło wpłatę Kupującemu, bo ja nie mogę tego uczynić.

Bez odzewu. Co mogę jeszcze zrobić? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Marzka777 Najlepiej będzie, jak po prostu będziesz kontynuować rozmowę z doradcą w sprawie numer 37560359. Zatem zaczekaj proszę na odpowiedź drogą mailową. Tutaj nie wskażę Ci nic więcej niż już zrobił to doradca.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Marzka777
#8 Zapaleniec#

Z jakim doradcą i  jaka kontynuacja, skoro jak napisałam, moje wiadomości pozostają bez odzewu? W poniedziałek rano dostałam jako odpowiedź właśnie to, co zacytowałam wyżej, a mamy czwartek wieczór i cisza w eterze. To jest naprawdę jakiś żart. Dlaczego nie zwracacie wpłaty kupującemu, jeśli podejrzewacie mnie o oszustwo? W trosce o jego dobro powinniście zwrócić mu środki a nie wymuszać (na swoich warunkach) na mnie wysyłkę i narażać go na dalsze ewentualne problemy. Co to za przetrzymywanie cudzych pieniędzy z powodu widzimisię?

A jeśli posiadacie Państwo dowody na to, że łamię regulamin, działam na szkodę serwisu lub łamię prawo, proszę o konkrety jak również zgłosić je odpowiednim organom.

Powtarzam, klocki, kore sprzedałam i te, które wystawiłam na aukcji a które to aukcje mi usunęliście bez żadnego powodu, kupiłam na allegro, co można łatwo sprawdzić w historii zakupów. O tym wszystkim wam napisałam.

oznacz moderatorów

Marzka777
#8 Zapaleniec#

Mamy piątek i nadal nic.  Sytuacja bez zmian. Jaki jest standardowy czas oczekiwania na odpowiedź, miesiąc? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A inne aukcje są zgłaszane z Lego i tu pisane wielokrotnie o tym i co...nadal są, a tu zakupione na Allegro i blokada!

oznacz moderatorów

Marzka777
#8 Zapaleniec#

No proszę, skasowali moją odpowiedź, która tu była.

oznacz moderatorów

Marzka777
#8 Zapaleniec#

Poddaję się 🙂 Piszę im m.in. że Kupujący chce towar a oni piszą, że jak kupujący nie chce towaru to....

Piszę, że nie mogę zwrocić mu wplaty przez system bo opcja zablokowana a oni odpisują, że mogę.... 

Korespondencja na zasadzie - jak się dostać na 30 piętro, bo winda nie działa, odpowiedź - może pani wjechać windą na 30 piętro... 

Tak sobie będą przekazywać  od działu do działu a odpowiadać za każdym razem będzie inna osoba... która na odczepnego coś wklei i tak to się będzie ciagnąć...

Chyba prowadzić korespondencję powinna jedna osoba, zorientowana w temacie.

 

"Oferta jest wiążącą propozycją zawarcia umowy sprzedaży. Zgodnie z naszym regulaminem (Art. 5, pkt 5.2. i 5.3.) wystawiając towar na sprzedaż, sprzedający oświadcza, że posiada możliwość zawarcia i wykonania umowy z kupującym na warunkach przedstawionych w ofercie.

Jeżeli kupujący zrezygnował z zamówienia i nie potrafi anulować zamówienia to może Pani zwrócić środki kupującemu za pomocą opcji "Zwróć wpłatę" przy zamówieniu a następnie z menu akcji przy zamówieniu może Pani wybrać "Zwrot prowizji" aby złożyć wniosek o zwrot prowizji. Po uznaniu zwrotu prowizji zamówienie zostanie automatycznie wykluczone z jakości sprzedaży. 

W kwestii blokady konta, sprawę przekazuję do odpowiedniego działu"

oznacz moderatorów

xkolejorzx
#10 Popularyzator#

"sprzedaży przedmiotów w imieniu osoby trzeciej"   beka wielka jak Nil rzeka. Bezpodstawne oskarżenia są karalne. Napisz jak to się zakończyło xD

oznacz moderatorów

Marzka777
#8 Zapaleniec#

Na razie odblokowali mi zwrot wpłaty do Kupującego w panelu sprzedaży (wcześniej był nieaktywny, na szaro). Zleciłam ten zwrot bo i tak nie mogę wypłacić tych pieniędzy (blokada i opcja na szaro) a bez pieniędzy nie wysyłam towaru. Allegro nie będzie wymuszać na mnie takiej opcji, że otrzymam kasę wtedy, jak Kupujący potwierdzi, że wszystko ok. A co jak nie potwierdzi? Będę się bujać tygodniami i prosić o pieniądze a oni będą mi kazali zdjęcia robić, że to ja proszę a nie sąsiad albo inny kosmita. Nie, dziękuję. To jakaś paranoja.  Proszę o przedstawienie zarzutów, ale jest tylko podejrzenie o podejrzenie. Reasumując, umowa kupna sprzedaży jest chyba nieważna, skoro nie otrzymałam zapłaty za towar?  Te klocki mogę sprzedać gdzie indziej?   

(bo sprzedaż dalej mam zablokowaną i nie mogę wystawić klocków, które legalnie tu zakupiłam na co mam dowód. I straszno i śmieszno 😉 

oznacz moderatorów

Marzka777
#8 Zapaleniec#

C.d w kwestii transakcji, którą allegro zablokowało - zwrot wpłaty do Kupującego zlecony, zwrot prowizji kliknięty a dzisiaj otrzymałam maila, że mam zapłacić prowizję od sprzedaży, której nie było. Czy to też mam udowadniać zdjęciami? 😉

Druga rzecz - mam zablokowaną sprzedaż, ale kupować mogę, to dlaczego nie mogę wystawiać za te zakupy ocen sprzedającym? Gdzie tu logika? Sprzedawca prosi mnie o ocenę a ja chyba muszę wysłać go do allegro 🙂

oznacz moderatorów