anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak możliwości kupna przedmiotu z uwagi na cenzurę krajową

tinkerbello
#7 Wielbiciel#

Witam, mam pytanie, na które szukam odpowiedzi.

Dlaczego takich aukcji jak poniższa jest na Allegro tak dużo, a sprzedawca nie daje możliwości kupować w Polsce? Nie ma opcji Dodaj do koszyka, ponieważ oferta nie jest skierowana do Polaków. Czy może mi to ktoś wyjaśnić, dlaczego wobec tego znajduje się ona dostępna na tym portalu? Z góry wdzięczna za odpowiedzi, jeśli temat jest komukolwiek znajomy.

https://allegro.pl/oferta/plakat-40x40cm-piekny-krajobraz-norweskiego-fiordu-13056536310

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Ziolko39
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@tinkerbello Sprzedający nie dodał w ofercie opcji dostawy do Polski, dlatego nie jest ona dostępna dla klientów z naszego kraju. Możesz zapytać go o to bezpośrednio. Jeśli nie jest to zamierzone działanie, pewnie doda metody wysyłki konieczne, żebyś mogła dokonać zakupu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not czyli jak zdubluje i wystawię oferty tylko na rynek Czeski jak w tym przypadku to będą się wyświetlały wszystkim nawet w Polskiej wyszukiwarce ????

________
Κώστας
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 Dopytuję jak będzie wyglądać widoczność tych ofert po uruchomieniu Allegro.cz. Dam znać, gdy dostanę odpowiedź.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

tinkerbello
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że może być to niezamierzone działanie, lecz to zdecydowanie wpływa na wiarygodność Sprzedającego oraz zniechęca potencjalnych Kupców. Uważam, że to kwestia do rozwiązania przez Administrację portalu, nie kupujących - sprawdzenie, jaka jest przyczyna wystawienia takich ofert. Nie widzę tego, aby zdecydowany Kupiec za każdym razem miał prosić Sprzedawcę o udostępnienie wysyłki do jego kraju (to nie **piiip**s), podwojenie biurokracji. Jeśli komunikat na aukcji wyraźnie pokazuje, że do Polski te dostawy są zablokowane, to oznacza, że taka była odgórna decyzja autora aukcji i taki komunikat się pojawia proszę sprawdzić. To tak jakby ktoś otworzył sklep z butami na mojej ulicy i nie wpuścił mnie do sklepu, bo on sprzedaje tylko swoim. Nie chcę nic insynuować, lecz potencjalni Kupcy mogą tak reagować. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. 

oznacz moderatorów