anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji rozłącz te same oferty.

MAMY ROZWIĄZANIE!
renata86aa
#9 Pomysłodawca#

Przed chwilą po wpisaniu jakiekolwiek frazy zauważyłem, że wyszukiwanie działa jedynie dla produktów a nie ofert. Nie mam opcji rozłączenia produktu. 

Czy to jakiaś zmiana czy błąd ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
1 339 ODPOWIEDZI 1 339
Cmyk69
#9 Pomysłodawca#

Właśnie o tym problemie cała ta dyskusja... Allegro podjęło decyzję, że już tak będzie i tyle. W najbliższych tygodniach całkowicie zostanie wyłączony stary widok (na urządzeniach mobilnych też). Nie bardzo ich to interesuje, że nie podoba się to większości ani kupujących, ani sprzedawców. Dla nich najważniejsze jest pozyskać łatwo dużo ZUPEŁNIE NOWYCH SPRZEDWCÓW "z zewnątrz" (tych, dla których do tej pory tworzenie aukcji mogłoby okazać się zbyt czasochłonne lub trudne z uwagi na bariery językowe), gdyż jednym z podstawowych celów jest łatwe wystawianie produktów nie posiadając własnych zdjęć czy opisów (ułatwi to sprzedawcom zagranicznym podpięcie się do produktów istniejących w katalogu i dodanie swojej oferty na sprzedaż tychże rzeczy). Jeśli korzystałeś wcześniej z największego serwisu sprzedażowego na "a", no to tak tutaj na allegro będzie to właśnie wyglądać...

oznacz moderatorów
sebasu
#9 Pomysłodawca#

Tylko bez kupujących i sprzedających tego portalu nie ma więc może się okazać że nikt tu za chwilę nie będzie zaglądać.

A jak mamy kupić z innego a to to a jest nam zupełnie zbędne bo po co płacic drożej za towar w którym sprzedający mają zapłacić prowizję 

oznacz moderatorów
czarnaplytaltd
#9 Pomysłodawca#

"Testy" trwają od kwietnia i miały potrwać miesiąc. Mamy połowę sierpnia.

Moderatorzy nie odpowiadają zgodnie z prawdą wrzucają tylko wyuczone i nakazane regułki.

Niezadowoleni, którzy wypowiadają się w tym temacie to pewnie promil wszystkich użytkowników. Myślę, że procent niezadowolonych użytkowników jest dużo większy, ale wielu osobom nie chce się wchodzić na jakieś allegro gadane bo albo nie maja czasu albo nawet nie wiedzą że takie forum istnieje.

 

W związku z tym, wg statystyk narzekających nie jest dużo, więc allegro ma gdzieś tutaj narzekających i robi swoje. Jaki jest cel tego? Nie wiem. Na pewno nie jest to sprawiedliwe i równe traktowanie wszystkich użytkowników na bardzo wielu płaszczyznach.

 

Jedną z nich jest dostęp do szukanych przedmiotów. To trochę wygląda tak, że jedni wchodzą do dyskontu spożywczego i idą po kajzerki na dział pieczywa (przycisk rozłącz oferty), a innym dyskont ukrył rzeczone kajzerki w dziale mrożonki (brak przycisku).

 

Trochę nie rozumiem, że allego nie daje wyboru. To chyba byłoby najprostsze rozwiązanie. Jak ktoś będzie chciał skorzystać z "super" funkcji łączenia produktów to będzie sobie mógł to połączyć, a jeśli ktoś woli tradycyjny widok to sobie rozłączy. No ale widocznie skoro nie dają wyboru to mają swój ukryty cel.

oznacz moderatorów
pattymatheson
#8 Zapaleniec#

Ale to nie jest test funkcji, tylko test wprowadzania funkcji. Jakby wprowadzili tototo hurtem, to by był chaos i gehenna, a tak jest chaos kontrolowany. Test polegał na tym, na ile spadną zyski po wprowadzeniu tego stopniowo. Jak w piewszym teście wynik pozwolił na wypłaty, to wprowadzili fazę drugą.

oznacz moderatorów
pattymatheson
#8 Zapaleniec#

Ale nikt normalny nie kupuje na Allegro rzeczy z Chin z przesyłką za 60 zł, co idzie w dwa tygodnie. Lepiej już na Ali to kupić, lepsza obsługa klienta i tam to klient na szpan. Tutaj jak widzę w ciągu ofert kilkadziesiąt jakichś od czapy Chińczyków to moją jedyną decyzją konsumencką jest: czy wracać przefiltrować toto, czy już olać i przescrollować.

oznacz moderatorów
PaniBeata
#10 Popularyzator#

Mam to samo. Na komputerze gdzie jestem zalogowana nie mam mozliwosci rozlączyć tych samych ofert, na komputerze gdzie nie jestem zalogowana wyszukuje sie jak dawniej z rozłączonymi ofertami. Czy da się coś z tym zrobić żeby było jak do tej pory i jedna pod drugą wyswietlały się oferty bez ich grupowania?

oznacz moderatorów
Lord_Greg
#10 Popularyzator#

Pod poniższym linkiem są aktualne sposoby ominięcia tego udogodnienia:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/sposob-na-uposledzona-wyszukiwarke/td-p/8...

 

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów
PaniBeata
#10 Popularyzator#

Dzięki, faktycznie to działa chociaż nie jest to rozwiązanie idealne. Ja akurat szukam filmów i gdy zaznaczę "szukaj w opisach" to potem wyswietlają mi się również inne filmy i muszę w tym gąszczu wyników odrzucać te przypadkowe tytuły ale i tak to o niebo lepsze od tej "ulepszonej" przez Allegro wyszukiwarki z grupowaniem ofert.

oznacz moderatorów
SuperMoskal
#1 Nowicjusz#

To jest dramat....
Serio trzeba takie "obejście" robić żeby widzieć rozłączone oferty ?
Zrobię tak samo, bo nie widzę innej opcji póki co 😞

oznacz moderatorów
JohnnyKnoxville
#9 Pomysłodawca#

Fajnie - zostaliśmy ubezwłasnowolnieni i to całkowicie

  Nie przez sąd, a przez korpo

oznacz moderatorów
Cmyk69
#9 Pomysłodawca#

w aplikacji mobilnej macie jeszcze przycisk rozłączania?

oznacz moderatorów
rizen_89
#7 Wielbiciel#

No właśnie nie. Dlatego tu szukam jakiegoś rozwiązania... Ale zaczyna mnie to dobijać

oznacz moderatorów
Client:74553199
#8 Zapaleniec#

Wsadźcie sobie to gdzieś i trzy razy przekręćcie. Mnie interesują dwie opcje, które kretyńsko zlikwidowaliście:

1. Pokazywanie ofert od sprzedawców, od których już coś mam w koszyku.

2. Rozłączanie tych samych ofert.

Po co wciąż kombinujecie, po co fajne opcje likwidujecie, w wprowadzacie niepotrzebne? Teraz się zastanawiam czy w ogóle kupować Smarta,m bo chyba nieczęsto będę kupował na Allegro.

oznacz moderatorów
Khaveer
#8 Zapaleniec#

Fajnie by było, gdyby ekipa allegro zabrała się za rozwiązanie tego problemu, zamiast usuwać niewygodne komentarze...

oznacz moderatorów
assasin_zlotow
#11 Animator#

męczące to wylogowywanie się żeby zobaczyć oferty

kiedy to naprawicie dla zalogowanych?

oznacz moderatorów
Pasiek90
#8 Zapaleniec#

Znalazlem nie do konca idealne rozwiazanie dla zalogowanych, ale dziala. Dopoki allegro nie przeczyta tego posta i nie "poprawi" po swojemu.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/sposob-na-uposledzona-wyszukiwarke/td-p/8...

oznacz moderatorów
Lord_Greg
#10 Popularyzator#

Potwierdzam, działa.

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów
POL3r3efq
#8 Zapaleniec#

Gdzie ta opcja jest?

oznacz moderatorów
Lord_Greg
#10 Popularyzator#

W pasku wyszukiwarki. Zacznij coś tam pisać, a poniżej pojawi się opcja szukania w opisie

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów
POL3r3efq
#8 Zapaleniec#

Faktycznie działa, dzięki

oznacz moderatorów