anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji rozłącz te same oferty.

MAMY ROZWIĄZANIE!
renata86aa
#9 Pomysłodawca#

Przed chwilą po wpisaniu jakiekolwiek frazy zauważyłem, że wyszukiwanie działa jedynie dla produktów a nie ofert. Nie mam opcji rozłączenia produktu. 

Czy to jakiaś zmiana czy błąd ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
1 339 ODPOWIEDZI 1 339
botoxx
#7 Wielbiciel#

Moja szczera opinia jest taka ze brak możliwości rozgrupowania ofert powoduje brak możliwości znalezienia czegokolwiek i po prostu przestanę używać Allegro w takim przypadku. Na razie wyszukuję w innej przeglądarce bez logowania, ale jak i to zostanie wyłączone to juz nie widzę ratunku

oznacz moderatorów
martingo1
#8 Zapaleniec#

Ja też proszę o usunięcie mojego loginu z listy testowej jak to zostanie to również przestaję korzystać z allegro i przenoszę się na inną platformę zakupową.

oznacz moderatorów
JohnnyKnoxville
#9 Pomysłodawca#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

 

I teraz mi powiedzcie - w imię kurka wodna czego, na dwa tygodnie, został zablokowany zwrot MOICH 50 złotych z hakiem za lollegro smart?!

oznacz moderatorów
WAMPIREZ
#9 Pomysłodawca#

Najlepsze jest to , że my jako sprzedający i kupujący płacimy ogromne pieniądze temu żałosnemu portalowi (znów pozycja monopolisty sie kłania) a naczalstwo w zamian za to ma nas w dupie lub wręcz niszczy ludziom interes. Zawsze mi się wydawało że funkcje testowe są dobrowolne lub w normalnie dizałających firmach trzeba sie na nie zapisać a tu masz na siłę. Mało tego jest to działanie NA SZKODĘ UŻYTKOWNIKÓW gdyż spada sprzedaż czyli TRACONE SĄ  realne pieniądze.

oznacz moderatorów
FANSPORT79
#9 Pomysłodawca#

Niestety mylisz się - portalowi wszystko się zgadza - mają dodatkową kasę od sprzedawców bo Ci w desperacji że sprzedaż spada rzucają się na promowanie , wyróżnianie ofert za sprzedaż których płacą większe prowizje a aLLEGRO zaciera ręce . Im obojętnie kto zapłaci im prowizje , sprzedawca z tańszą czy droższą ofertą - worek z kasą puchnie a sprzedawcy i kupujący mogą sobie tylko pogadać !!!!! Nic tylko szukać alternatywy dla tego kiedyś dobrego portalu sprzedażowego .

oznacz moderatorów
piwko12
#9 Pomysłodawca#

Myślę, że to na chwile będzie dla Allegro Ok. Uważam, ze w dłuższej perspektywie sporo sprzedawców, się wykruszy jak zacznie im sprzedaz spadać, a zacznie i to szybko bo już od 1 października. A Ci co zostaną i beda się promować, to jak umieją liczyć to podniosą znacząco ceny, a Ci co nie umieją a jest takich sporo na Allegro, odpadną jak wreszcie podlicza rentowność sprzedaży na Allegro.

A co do kupujących to jest już sporo ciekawych alternatyw jak Ali, tem czy am. Z Ali ostatnio zamówienie dostałem po 24 h od zamowienia, a dodatkowo było taniej. 
w sumie gdyby nie udogodnienia wprowadzane przez Allegro, pewnie nie dowiedziałbym się jak działają inne platformy tego typu.

oznacz moderatorów
yoloyelovyo
#8 Zapaleniec#

Od tygodnia mam połączone ofert na allegro i nie da się przeglądać tego serwisu normalnie, wyszukanie jakiejś rzeczy w stanie innym niż nowy jest niemalże niemożliwe bo wszystko jest łączone. Da się jakąś to opcje usunąć ? 

Jedyny sposób jaki znalazłem to tylko jak jestem wylogowany z  konta na allegro nie łączy ofert a tak to jest uciążliwe. Po co niby to jest wprowadzone ??? bo wcale nie ułatwia a wk***ia.

oznacz moderatorów
Swisshemp_pl
#7 Wielbiciel#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

 

sprzedajemy susz konopny cbd w dziale medycyna naturalna . Do tej pory nasze oferty były na początku pierwszej strony . Po połączeniu ofert wypadliśmy na 3/4 stronę a na początkowych  listach są oferty praktycznie tylko jednego sprzedawcy ? Co wpływa na pozycjonowanie ofert w nowym układzie ? Jaki jest nowy czynnik który sprawa ze wypadamy tam daleko ?

oznacz moderatorów
ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@Swisshemp_pl zgodnie z komunikatem ze strony naszych Aktualności od 1 października wyświetlimy wszystkim kupującym tylko listę produktów na liście z wynikami wyszukiwania. Z naszych testów wynika, że kupujący, którzy korzystają z listy produktów:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują (oznacza to, że spodziewamy się przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro),
  • szybciej znajdują to, czego szukają – dzięki temu, że uporządkowaliśmy oferty z tym samym produktem, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy kupującym średnio około 4 razy więcej produktów. Dzięki temu kupujący mają dostęp do szerszego asortymentu i łatwiej dotrą do ofert wszystkich sprzedających z tym samym produktem.
   Paula
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
Swisshemp_pl
#7 Wielbiciel#

To nie jest odpowiedź na moje pytanie :)) co wplywa na pozycjonowanie w nowym układzie innego niż do tej pory ? Wcześniej byłem na  górze pierwszej strony z moimi ofertami a teraz jestem na 3/4 

oznacz moderatorów
AkcesoriaIT
#10 Popularyzator#

Dzisiaj ujrzałem nową sposób działania wyszukiwarki na allegro. Zdawałem sobie sprawę że zacznie on działać jednak nie wiedziałem że dla osób sprzedających rzeczy inne niż nowe jest w zasadzie końce i jest całkowicie nie zrozumiały. Sam sprzedaję myszki i klawiatury używane, mam od dawna Jakość Sprzedaży na poziomie Super + i chcę na przykładzie klawiatury Logitech K380 pokazać jak sprawa wygląda dla sprzedawcy takiego jak ja. Mam ich ponad 20 z parametrem używane, do tego sprzedaje do nich klawisze za 13.95 za sztukę więc to jest najtańsza oferta przy tym produkcie. Na ten moment wyszukiwarka pokazuje 36 sztuk z czego ani jednej mojej... Zazwyczaj było ich setki przy wyszukiwaniu, teraz też z lewej strony pokazujecie że jest ich dużo ale na liście z prawej są często sztuki. 
Rozumiem że przy parametrze nowy każdy przedmiot będzie miał podobną jak nie identyczną identyfikację. Przykładowa klawiatura K380 ma kilka kolorów, kilkanaście układów językowych oraz co najważniejsze stopień zużycia może być dowolny. 
Mając prawie maksymalną Jakość Sprzedaży w zasadzie z dnia na dzień nie mam czego tutaj szukać.
Czy to jest ostateczna forma sposobu wyszukiwania? @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
AkcesoriaIT
#10 Popularyzator#

PS. Nie zdążyłem edytować posta a mam dodatkowe pytanie:
Udostępniacie wiele narzędzi analitycznych, stąd czy jest jakiś sposób żeby zobaczyć ile moich ofert wyświetla się a ile nie w ramach standardowego wyszukiwania??

oznacz moderatorów
wayne55
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie tak, nie masz tu już czego szukać z używanymi rzeczami. Lepiej zacznij się ewakuować powoli na konkurencyjny portal. Zapewne zauważyłeś, że kisisz się już od co najmniej miesiąca ze znacznie mniejszym zainteresowaniem i sprzedażą, to jest właśnie ich wspaniała wyszukiwarka, która pokazuje tak że odnalezienie czegoś graniczy z cudem, niedługo oferty z Allegrolokalnie też nie będą dostępne w widoku Allegro (w zasadzie już teraz). Sortowanie nie działa dobrze itd itd. Zniszczyli wszystko.

oznacz moderatorów
rudybart
#10 Popularyzator#

Proszę o informację administratorów allegro jak firma chce rozwiązać problem z nieprawidłowymi danymi w katalogu oraz wielokrotnymi ofertami tego samego produktu z nieprawdziwymi danymi które pojawiają się w katalogu.
Ponieważ zgodnie z informacjami od allegro grupowanie takich samych produktów ma być domyślnym sposobem wyświetlania proszę o info dlaczego jedno wydanie książki ma kilka dostępnych wersji produktów. Sprawdzałem teraz książkę Raz w roku w Skiroławkach i to samo wydanie wystepuję w kilunastu wersjach.
Z ciekawszych: w katalogu była książka Raz w roku w Skiroławkach w języku perskim, wydana przez wydawnictwo "A", wydana przez wydawnictwo "Inny Świat" (powstałe w 1997 roku gdy książka ma podaną date wydania 1984), tytuł pisany z małych liter, nazwisko autora pisane z małych liter itd. W katalogu allegro jest 39 wpisów z produktem podczas gdy wydań było kilka. Wygląda na to że można stworzyć dowolny produkt, wykorzystując nieprawdziwe dane.
Rozumiem że w przypadku produktów takich jak tel. komórkowe, telewizory, buty sportowe grupowanie może mieć sens ale w przypadku używanych książek gdy powstają różne grupy produktów ale de facto dotyczące tej samej książki powoduje to zamieszanie i może zniechęcić lub wprowadzić w błąd potencjalnych kupujących.


Pytanie: Jak allegro rozwiąże problem nieprawidłowych, fałszywych danych w katalogu produktów?

 

oznacz moderatorów
ohayo_pl
#11 Animator#

Nie jestem z Allegro, ale chętnie Ci odpowiem, zgodnie z regulaminem Allegro, to TY jako wystawiający masz obowiązek upewnić się i poprawić błędy w katalogu - to znana i stara zasada, to samo robi Google, to samo robi Allegro, to użytkownik ma poprawiać błędy, operator jest tylko od pobierania opłat od używania treści moderowanej przez użytkowników.

oznacz moderatorów
ceretina
#7 Wielbiciel#

Dlaczego nie moge rozłączyć widoku ofert? Próbowałem na kilku przeglądarkach i komputerach.

oznacz moderatorów
N_Nitka28
Moderatorka
Moderatorka

@ceretina na ten moment nie ma możliwości wyłączenia grupowania ofert. Trwają testy i chcemy sprawdzić różne warianty wyświetlania wyników wyszukiwania.

   Nicol
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
WAMPIREZ
#9 Pomysłodawca#

A do kiedy są planowane te ,,testy'' ? W informatyce zawsze podawane są terminy prac konserwacyjnych i innych dupereli , a to jest platforma sprzedażowa na której ludzie uwaga PRACUJĄ i WAM PŁACĄ więc może wypadało by podac termin końca utrudnień ?

oznacz moderatorów
JohnnyKnoxville
#9 Pomysłodawca#

I znów jak mantrę powtarzają ten sam durny tekst o testach!

 

Wampierz - nie licz na to, bo znowu wyskoczą z tym żałosnym tekstem, że to ICH wewnętrzna sprawa.

oznacz moderatorów
WAMPIREZ
#9 Pomysłodawca#

zdaję sobie sprawę że nie odpowiedzą,ewentualnie rzucą formułkę z podręcznika dla akwizytorów. Po prostu brak szacunku wobec użytkowników. kiedyś zapytałem się czemu w kat. pozostałe jest **piiip**ka prowizja 21%, a ten sam dział poziom wyżej coś koło 8%. Wewnętrzna sprawa  , spadaj na bambus.

oznacz moderatorów