anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji rozłącz te same oferty.

MAMY ROZWIĄZANIE!
renata86aa
#9 Pomysłodawca#

Przed chwilą po wpisaniu jakiekolwiek frazy zauważyłem, że wyszukiwanie działa jedynie dla produktów a nie ofert. Nie mam opcji rozłączenia produktu. 

Czy to jakiaś zmiana czy błąd ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
1 332 ODPOWIEDZI 1 332
AlexPopilevych
#9 Pomysłodawca#

Czy kiedykolwiek poznamy tego, kto wymyślił grupowanie ofert? 😄 Obstawiam, że jest to zagraniczny inwestor, który ani razu nie wchodził na stronę Allegro.pl, a jedynie słyszał, że A m a z o n tak ma. Tylko że w Polsce to się nie sprawdza, bo ludzie mają IQ powyżej 80.

oznacz moderatorów
Cmyk69
#9 Pomysłodawca#

To nie tak. Ogólnie to co piszą tutaj moderatorzy to nie do końca prawda -piszą oni, że to testy, a potem wyciągną wnioski... w rzeczywistości to po prostu etapowe wdrażanie katalogu. Nie myślcie, że to cofną. Były już oficjalne kursy allegro dla sprzedawców, o tym jak będzie od teraz działało promowanie i reklamy ADS.  Tak więc klamka zapadła, katalog wprowadzają. Nie jest jednak tak, że się im to nie opłaci (choć wg. mnie tylko przez chwilę). To znaczy nie skorzystają na tym OBECNI sprzedający ani kupujący, ale skorzystają na tym przede wszystkim samo allegro ALLEGRO, poprzez NOWYCH sprzedających. Katalog pozwoli np. Panu Chwengu Xuailanowi na bardzo proste wystawienie swoich ofert z jednego, z jego majfrendowych magazynów używając tylko numerów EAN, no bo polskie opisy, zdjęcia, parametry itd. wciągną mu się samoczynnie na podstawie pracy dotychczasowych sprzedawców (skatalogowane produkty). Pan Chwang tylko wpiszę swoją cenę sprzedaży i terminy wysyłki. To samo np. polskie duże hurtownie czy magazyny, które do tej pory nawet nie chciały sobie zawracać gitary tworzeniem ofert -to teraz siłą rzeczy to zrobią bo będzie wymagało tylko DOSŁOWNIE KILKU KLIKNIĘĆ, więc głupio by było tego nie zrobić. To samo sami producenci (choć ci pewnie będą wysyłać towary do fulfillment allegro, żeby wysyłali za nich). Jednak wg. mnie to tylko pozornie i na krótką metę przyniesie im korzyści. Największą siłą allegro do tej pory nie były wcale wielkie firmy i producenci, tylko te mniejsze sklepy, "pieszczące" swoje aukcje i klientów traktujący indywidualnie i z szacunkiem. Kto trochę kupuje ten wie, jak wygląda ewentualne załatwianie zaistniałego problemu u takiego mniejszego sprzedawcy (szybka reakcja, pomoc, zrozumienie, indywidualne podejście) vs kolosa lub oficjalnego dystrybutora jakieś marki (zlewanie, odpowiadanie dopiero po upomnieniach allegro, cwaniactwo, gotowe formułki, odpowiemy najszybciej jak to możliwe itd.). Załatwianie problemów z Panem Chwengu to już w ogóle często inny wymiar. Z czasem więc na allegro zacznie dominować wiele problemów z tym związanych i tak jak w potężnym innym serwisie na "a" zaczną być też wprowadzane różne durne mechanizmy, które to w taki czy inny sposób w trybie zautomatyzowanym będą miały sobie z tym radzić -ale z doświadczenia wiem, że to nie działa, i tamten wielki serwis na "a" już się wcale tak nie rozwija. Wbrew pozorom to właśnie taki "targowicowy" charakter allegro, jest jego największym, plusem, ale dowiedzą się o tym najwidoczniej dopiero wtedy, gdy już będą przygotować umowę sprzedaży swojego serwisu do tego większego na "a" (sprzedanie się im w całości jak już będą operować na katalogu to pestka, tamten serwis bazuje na tym samym, więc tylko zrobią "ctrl+v" do dokleją ofertę allegro do siebie...).
PS pamiętacie jeszcze erę licytacji? ale to była zabawa! 

oznacz moderatorów
pattymatheson
#8 Zapaleniec#

Ostatnio wylicytowałam sukienkę na wesele kolegi. Chyba ją powieszę w ramkach z oświetleniem jak eksponat w muzeum, opiszę, taki kawał historii... 🥹

oznacz moderatorów
piwko12
#9 Pomysłodawca#

Ja bym bardzo chciał poznać kogoś kto wie lepiej niż ja jak wygodnie mi się przegląda listę produktów. Jestem jego fanem!

Dzięki niemu też, w sumie siłą rzeczy przekonam się wreszcie do A m a z o n a, zatem tak mój idol poszerzył mi również horyzonty!

oznacz moderatorów
it24_pl
#12 Orędownik#

  brawo wy, zmiana która bardziej wkurzyła kupujących. Ale to było do przewidzenia że kiedyś do tego dojdzie, i podobnie jak przy wcześniejszych zmianach nie macie zamiaru się ugiąć, bo pozjadaliście wszystkie rozumy. Ciekawe jakie będą wyniki finansowe, może ta podwyżka prowizji z marca Wam nadrobi, ale co w przyszłym roku, znowu do góry, gdzie już wielu sprzedawców jedzie na oparach? Wszystko poukrywane, nie wiadomo na jakiej zasadzie kto i gdzie się wyświetla. Sprzedaż podejrzewam większości sprzedających tak jak mi, poleciała sporo w dół, może nie którzy zyskali, tyle że chwilowo. Bo kupujący się odwrócą plecami, i oleją kupowanie na allegro, skoro ciężko im cokolwiek znaleźć.

oznacz moderatorów
kubabin
#8 Zapaleniec#

Proszę o usunięcie mojego konta z testów, w przeciwnym razie rezygnuje z zamawiania na allegro @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
brakestop
#15 Entuzjasta#

@N_Nitka28 pani jest tu świeża, a już kłamie. Nie ładnie. Żadnych testów nie ma. Inne moderatorki napisały wprost.

*( Wiele waży głos ludu, wielka w nim potęga. Gdy lud nie ma głosu, poznaje się to nawet przy śpiewaniu hymnu)
oznacz moderatorów
Ciastofarsz
#9 Pomysłodawca#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_  odbieram ostatnie przesyłki, wydaję ostatni kupon i RZYGnam! Mam nadzieję, że ten portal padnie i będziecie się drapać po głowach na zebraniu i dziwić co poszło nie tak. Chyba, że pokładają nadzieję w Chińczykach. Gratulujemy!

oznacz moderatorów
WAMPIREZ
#9 Pomysłodawca#

Pozostaje , jedna rzecz tylko , może kiedyś uda się zorganizować jakąś akcję w mediach co tu się odfafarafia , może jakieś zbiorowe pismo do UOKIK ?

oznacz moderatorów
Major031
#8 Zapaleniec#

🤣😂    Co oznacza słowo w słowniku polskim "odfafarafia "  ?   😅😆

oznacz moderatorów
piwko12
#9 Pomysłodawca#

A nie dostali już kiedyś kary za naliczanie prowizji od  kosztu wysyłki, albo za dopłaty wybrańcom do wybranych produktów(Allegro niskie ceny)? Z tego co pamietam sprawy były w UOKIK, ale chyba nic nie dały jak widać.

oznacz moderatorów
pattymatheson
#8 Zapaleniec#

Kary są wkalkulowane, albo nieściągalne. Pic na wodę.

oznacz moderatorów
reebok13
#7 Wielbiciel#

Dla Chińczyków EU pewnie niedługo wprowadzi cła dla zakupów nawet poniżej 150€. Obecne działania Allegro tylko to przyspieszą.

oznacz moderatorów
DarkGee
#8 Zapaleniec#

Dostałem właśnie maila, że jest to wprowadzane na stałe o października.

Czyli to, co pani pisała o testach to były zwykle kłamstwa.

 

No cóż. Na pewno będę dużo rzadziej przez tą zmianę zaglądał na Allegro.

oznacz moderatorów
PresidentJackson
#8 Zapaleniec#

Powiem krótko - P13rdolenie o szopenie. Wsadziliście wszystkich na "minę" w postaci grupowania ofert i macie bez wyjątku WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW za nic.

Hasło "Trwają testy" jest najlepszym tłumaczeniem na każdą ewentualność.

Zasłanianie się wewnętrznymi procedurami pokazuje Waszą butę, arogancję wobec każdego Użytkownika. Bez względu na jego staż na tej platformie, czy to status (kupujący/sprzedający).

Jesteście żałośni.

oznacz moderatorów
pattymatheson
#8 Zapaleniec#

Ojtamojtam. To jest test pt. "Jak długo można pluć użytkownikom w twarz i udawać, że deszcz pada".

oznacz moderatorów
piwko12
#9 Pomysłodawca#

A od 1 po 1 października 2024 będzie taka możliwość? Czy będę zmuszony do wizji geniusza który to wymyślił?

Czy jeżeli kupiłem Allegro Smart przed informacja o przymusowym grupowaniu ofert, to mogę z niego zrezygnować i dostać proporcjonalnie wyliczona różnice kwoty która zapłaciłem? Dla mnie to jest znacząca zmiana.

oznacz moderatorów
domkar04
#14 Krzewiciel#

@piwko12 jak zrezygnujesz ze smarta to ci oddadzą kasę za niewykorzystaną część

oznacz moderatorów
piwko12
#9 Pomysłodawca#

I z tych testów (na przymus) wyszło Wam, ze 70% kupowała nadal i to z powodzeniem?. Ciekawe ile osób miało już coś wcześniej w koszyku i poprostu to kupiło, ile z tego szukało, przeklinali i kupiło z myślą nigdy więcej. Itp.

Ale wierzcie dalej w statystyki, która jak wiadomo są trzecim etapem kłamstwa. Czyli kłamstwo, wierutne kłamstwo i statystyka.

oznacz moderatorów
^Got^
#11 Animator#

W statystyce pewnie też już im wychodzi. Prosiłem o (Administrator) o raport za lipiec żeby udowodnił jak to cudownie u nich... Cisza...

Czemu? Bo nie ma się czym chwialć.

 
 

 

 

,,ɐʍosǝuzᴉq ɐſɔʎzǝp,, ɐzsɐu ʇsǝſ ɐʞɐʇ 'ǝᴉdnp ʍ sɐʍ ʎɯɐW :oɹƃǝllⱯ
oznacz moderatorów