anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji rozłącz te same oferty.

MAMY ROZWIĄZANIE!
renata86aa
#9 Pomysłodawca#

Przed chwilą po wpisaniu jakiekolwiek frazy zauważyłem, że wyszukiwanie działa jedynie dla produktów a nie ofert. Nie mam opcji rozłączenia produktu. 

Czy to jakiaś zmiana czy błąd ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
1 339 ODPOWIEDZI 1 339
Adamweglarz
#3 Debiutant#

Ja już to napisałem na linkedin. Trzymam kciuki za ogromny spadek przychodów, zwolnienie kilku managerów, co wymyślili/zaakceptowali ten pomysł i powrót do starej wyszukiwarki.
Nowa traci sens przy wyszukiwaniu najtańszych ofert przy sortowania najniższa cena za sztukę, przy szukaniu okazji ze zwrotów z **piiip**a, przy szukaniu jakiś niestandardowych produktów, gdzie pod tym samym numerem ean mamy mydło i powidło (typu małe panele fotowoltaiczne). Ja zamiast szukać na allegro zaczynam szukać na **piiip**ie i **piiip**s, bo pomimo iż ich wyszukiwarki ssą, to są lepsze od tej nowej allegro.

oznacz moderatorów
Adamweglarz
#3 Debiutant#

Dodałbym jeszcze, czy nie warto zwrócić uwagi Uokik, bo według mnie przy bardzo mocnej pozycji allegro (nie wiem czy formalnie można to nazwać monopolem) taka polityka nie ogranicza praw konsumenta, ze względu na utrudnienia w znajdowaniu najbardziej atrakcyjnych ofert. Czy ktoś już składał zawiadomienie?

oznacz moderatorów
ohayo_pl
#11 Animator#

Nikt Ci nie odpowie czy składał czy nie, jeżeli czujesz tak zrób to od tego są te organy. Przychody nie spadną, bo tak jak ktoś pisał 15 stron wcześniej, teraz żeby być w czołówce trzeba pakować pieniądz w Adsy + Promowanie + Wyróżnienia, koszty przenieść na klientów. A przy mniejszej konkurencji (bo ktoś przecież odpadnie), większa sprzedaż z "dopalaczami", tutaj wszystko będzie się zgadzać.

oznacz moderatorów
Football-stock
#11 Animator#

Ale jest sukces Allegro: gorszej wyszukiwarki na pewno nie znajdziesz. Hasło reklamowe: mamy miliony produktów, ukrytych lub niedostępnych, ale podsuniemy klika które chętnie kupisz! Wow to jest decyzja biznesowa. Co za menager, co za zmysł i intuicja. Spadki giełdowe, artykuły negatywne na mediach, gigantyczny przyrost negatywnych ocen aplikacji itd. itp. Geniusz, Panie Geniusz!

oznacz moderatorów
Football-stock
#11 Animator#

wyniki.png

Są już blisko swoich minimum w 5-latce, ale trzeba przyznać wytrwale dążą do podłogi;) Geniusz Panie, Geniusz

oznacz moderatorów
Football-stock
#11 Animator#

Gigant, monopolista, wielka firma...18 spółka giełdowa🙈🙉🙊 (parę dni temu 15). 

oznacz moderatorów
PawbloOS
#7 Wielbiciel#

Najmocniej przepraszam Football-stock nie wiem jak tutaj odpowiadać. Ej dzwońce z allegro, przewróćcie stary widok chociaż w kategorii przemysł bo obecne wyszukiwanie powystawowych sprzętów przemysłowych lub elektrod, wierteł, tarcz do cięcia to jakaś totalna porażka. To grupowanie albo pomija istotne dla mnie wyniki wyszukiwania albo sprzedawcy uciekli z platformy...

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#13 Ambasador#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

 

Nie widzisz ich, oni sami też ich nie widzą. Ja nie widzę ok 20 swoich ofert, w tym ok 13stu promowanych za które zapłaciłem. Któregoś człowieka poniosła fantazja i wyrządził nam szkody, ale nie przejmuj się, kasa w Allegrokorpo się zgadza.

oznacz moderatorów
Atexor
#9 Pomysłodawca#

U mnie też się to pojawiło - opinia podobna do reszty. Jest to bez sensu i z wyszukiwarki robi się śmietnik pokroju tego na 2 innych znanych portalach na literę "A" z USA i Chin. Może by i to działało, gdyby rzeczywiście oferty były te same, ale często są istotne różnice a zostają automatycznie łapane do tego samego rodzaju, np. gdy produkt różni się kolorem czy dodatkowymi akcesoriami. Już skopaliście system ocen, kiedy to widać że ktoś oceniał inny produkt a inny zebrał negatywa. Widać to np. po perfumach, gdzie jedna osoba mówi że oryginał w folii, druga że bez folii i podróbka albo tester. Nie psujcie jeszcze wyszukiwarki.

Ktokolwiek wymyślił ten chory pomysł - cofnij to. To wcale nie pomaga ani sprzedającym (promowanie), ani kupującym. Zamiast tego wolałbym karanie sprzedających co wystawiają tą samą ofertę po 10 razy tylko raz zmieniają słówko typu "kabel usb telefon X" "kabel usb telefon Y" (a to ten sam kabel).

oznacz moderatorów
Lord_Greg
#10 Popularyzator#

@Atexor  napisał(a):

U mnie też się to pojawiło - opinia podobna do reszty. Jest to bez sensu i z wyszukiwarki robi się śmietnik pokroju tego na 2 innych znanych portalach na literę "A" z USA i Chin.


Różnica jest taka, że w tamtych śmietnikach da się łatwo grzebać. 🙂

 

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów
pattymatheson
#8 Zapaleniec#

Nie wiem jak emejzn, ale aliexpert i teamu to mistrzowie flow. Jak nie mam co robić, nawet nic nie muszę chcieć kupić, to wchodzę i samo się klika, płynę z prądem, podróż psychodeliczna przez zalewy abstrakcyjnej gadzetomanii, jak Wikipedia, ale do kupienia, jest to zabawa i ma sens. Allegro zawsze działało inaczej. Mam wizję i chcę znaleźć TO COŚ, wiem, że większość sprzedawców kraju przynajmniej cokolwiek tu ogłosi, po prostu zaczynam od allegro. Coraz lepiej było z filtrami, aż tu bęc o podłogę. Obecnie to ni w **piiip**ę ni w oko. Ani się szukać nie chce, ani odkrywać.

oznacz moderatorów
albin811
#1 Nowicjusz#

Po wpisaniu jakiekolwiek frazy zauważyłem, że wyszukiwanie działa jedynie dla produktów a nie ofert. Nie mam opcji rozłączenia produktu. 

oznacz moderatorów
Kopim_pl
#9 Pomysłodawca#

Nie ma i nie będzie niestety, takie zmiany na lepsze od Allegro w prezencie 🙂

oznacz moderatorów
thomasho
#8 Zapaleniec#

Ale obleśne zmiany. Usuwam apke.

oznacz moderatorów
UltimateFighter
#8 Zapaleniec#

Mam nadzieję, że Allegro weźmie pod uwagę wszystkie te negatywne opinie, bo wyszukuje się gorzej, Kupujący traci czas i tylko się wkurza.

oznacz moderatorów
cindercone
#8 Zapaleniec#

Nie weźmie

oznacz moderatorów
RobertB1992
#9 Pomysłodawca#

Nie wezmą. Ich nie obchodzi nasze zdanie. Ich obchodzi tylko niszczenie tej platformy. Sprawianie by ten serwis był syfiasty, odpychający jak najbardziej dla konsumentów i nieużyteczny - to ich nadrzędne zadanie. 🙂

oznacz moderatorów
AkcesoriaIT
#10 Popularyzator#

Zrzut ekranu 2024-08-28 131725.pngZrzut ekranu 2024-08-28 132416.pngOtoZrzut ekranu 2024-08-28 132357.png

oznacz moderatorów
fripers
#8 Zapaleniec#

Ale syf robią z tego allegro. Czy Wy się w ogóle zastanawiacie co robicie? 

oznacz moderatorów
kochamksiazkipl
#8 Zapaleniec#

Syf to mało powiedziane. Potestowałem na przykładzie książek używanych. Wyszukuję sobie "Aleksander Wojciech Mikołajczak". Pojawia się informacja o 83 książkach. Liczba wyssana z palca, bo tytułów jest o wiele mniej, a ofert po dodaniu wyszło mi 128. "Grecja Bogów i Herosów ma przynajmniej dwa wydania, co widać w wyszukanych produktach. Jednak po otwarciu starszego wydania znajdziemy jedną ofertę starszego, a dwie nowszego. Ale uwaga! Starsze wydanie jest rozbite na dwa produkty, żeby nie było za łatwo, podobnie jak małe wydanie książki "Łacina w kulturze polskiej". Otwierając to małe wydanie znajdziemy wśród ofert też do większe.
Wychodzi na to, że trzeba otworzyć i przeszukać wszystkie pogrupowane oferty, żeby mieć pewność, że sprawdziło się wszystkie dla danego wyszukania. Ponadto najlepiej jeszcze wyszukać pod innym kątem, dla książek po autorze, po tytule, po niepełnym tytule itd. Masakra.

oznacz moderatorów