anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji rozłącz te same oferty.

MAMY ROZWIĄZANIE!
renata86aa
#9 Pomysłodawca#

Przed chwilą po wpisaniu jakiekolwiek frazy zauważyłem, że wyszukiwanie działa jedynie dla produktów a nie ofert. Nie mam opcji rozłączenia produktu. 

Czy to jakiaś zmiana czy błąd ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
1 709 ODPOWIEDZI 1 709
bodziobodzio4738
#10 Popularyzator#

o to to to, ale jak widać nie dociera do nich że nie mamy ochoty otwierać 20 zakładek żeby przeglądać duplikaty w których w sumie nigdy nie wiadomo co się znajdzie, takie marketowe kosze z różnościami.

oznacz moderatorów
PaniBeata
#10 Popularyzator#

Ha ha ha, dobre 👍 Teraz faktycznie można tylko żarty o Allegro wymyślać i tworzyć memy. Powinien powstać konkurs "Kto stworzy najlepszy dowcip o Allegro". Chociaż pośmiać się można.

oznacz moderatorów
karmel1978
#8 Zapaleniec#

Ale faktycznie może tak się stać. Poprzez niemożność wyszukiwania czegokolwiek Allegro stanie się portalem obciachowym.

Wiele razy było mówione, że Allegro nie słucha użytkowników, ale to nie tylko Allegro. Często się można spotkać z sytuacja, że "infolinia" traktuje użytkownika jak debila po prostu z założenia. Choćby przesłać zrzuty ekranowe, pokazać inne dowody, to użytkownik i tak nie ma racji.

Ale jak to mówią, pycha kroczy przed upadkiem.

oznacz moderatorów
maxlukasz
#9 Pomysłodawca#

Szkoda że narracja drugiej strony jest taka, że ma w dupie nasze zdanie. Uważają, że oni wiedzą lepiej co dla nas jest dobre. Monopolista dyktator.

Gadałem z kilkoma ludźmi głównie starszymi które coś tam ogarniają sobie sami zakupy przez internet i oni nawet nie zauważyli, że coś się zmieniło. Szukają i wyświetla im się „top oferta” lub „gwarancja najniższej ceny” od razu z przyciskiem DODAJ DO KOSZYKA więc klikają i dalej się nie zastanawiają. Jak im pokazałem, że tu jest przycisk „porównaj X ofert” i dopiero jak się tam wejdzie to można znaleźć lepszą, tańszą ofertę to byli mocno zdziwieni. Na tym żeruje allegro. Na niewiedzy ludzkiej. Podsuwają im oferty które nie są najlepsze dla kupującego. Ale oni mają to głęboko bo większa kasa wpada z promowanych.

W katalogu jest tak niesamowity bałagan, że nie wiem komu mogło w ogóle do głowy przyjść żeby zmusić ludzi to przeglądania tego bałaganu! Za każdym razem jak coś szukam to albo produkty są rozbite na wiele produktów katalogowych albo w jednej produkcie są rzeczy totalnie nie związane z tym co szukam.

Naprawdę kupuję wszystko przez internet i do tej pory 90% przez allegro. Wieczorem przed spaniem jeszcze sobie wrzucę do koszyka żel pod prysznic czy sraj taśmę…. Teraz na samą myśl że mam się przyklękiwać między produktami katalogowymi… nie dziękuję. Są portale gdzie tego nie trzeba robić.

Kiedyś rękami i nogami bym bronił allegro bo naprawdę było wygodnie, a teraz?

 

oznacz moderatorów
karmel1978
#8 Zapaleniec#

Trochę odbiegając, ostatnio zauważyłem, że przy opcji "szukaj wielu" i sortowaniu od najniższej ceny widzę oferty różniące się od ofert, które wyświetlają się domyślnie przy sortowaniu według popularności.

W obydwu przypadkach te same kryteria. Co ciekawe ilość wyników ta sama: 3 strony, 11 zestawów, ci sami sprzedawcy!

Jednak u 6 sprzedawców są całkiem inne ceny pomiędzy obydwiema pulami wyników (nie wnikałem już w ich zwartość, ale pewnie różniące się).

 

 

 

oznacz moderatorów
Danjello
#1 Nowicjusz#

Zbiła mi się matryca w laptopie, więc zadowolony spisałem sobie numer i wklepuje w wyszukiwarkę. Jakież było moje zdziwienie kiedy wyświetlił mi się ten cały sajgon z produktami, które nawet nie pasowały do tej matrycy bo pokazało dziesiątki innych modeli, a wewnątrz "katalogu" z danym modelem często zdarzały się całkiem inne modele matryc. W dodatku samego klikania jest 2x więcej bo strona wciska Ci pierw to co jest promowane za większy hajs.

 

Fajnie się Państwo bawicie. Moim następnym zakupem chyba będzie gra "Monopol".

oznacz moderatorów
bodziobodzio4738
#10 Popularyzator#

Rynek wtórny to już przeszłość na Allegro, nie chcą dawać drugiego życia produktom, masz kupować nowe i promowane, wyróżnione i takie tam premium specjalnie wybrane dla Ciebie. Ale ratujmy planetę i używajmy papierowych słomek 🙂

oznacz moderatorów
matdb
#7 Wielbiciel#

"Na tym żeruje allegro. Na niewiedzy ludzkiej. "

to się nazywa SZALBIERSTWO, oj nisko upadło Allegro...

oznacz moderatorów
adi_tychy
#7 Wielbiciel#

w poszukiwaniu starych wydań książek Edmunda Niziurskiego wrzuciłem frazę "Niziurski" i filtr używane.

Jak jedna z pierwszych pozycji wyświetliła mi się oferta o nazwie "dwie książki, Niziurski + Sienkiewicz w pustyni i w puszczy".  A obok okienko "Porównaj 421 ofert".

Kliknąłem w to "porównanie 421 ofert"  i wywaliło mi 421 pozycji, z których może 5 dotyczyło Niziurskiego, reszta to same oferty Sienkiewicza i w "pustyni i w puszczy". Samo przeskrolowanie 421 ofert zajmuje dobrych kilka minut.

 

I tym sposobem bałwany z allegro za grube miliony wprowadziły "unowocześnienia" topiące użytkowników w stratę czasu i konieczność przeglądania setek nietrafionych ofert.... i finalny wniosek, że kretyni byli, są i będą na tym świecie... 

Nikt do błędu się nie przyzna, bo przecież na tej operacji niechybnie ktoś zarobił grube pieniądze.  Dziś allegro to strata czasu

oznacz moderatorów
wojtkow
#9 Pomysłodawca#

Sprawdziłem sobie ten Twój przypadek i tam LOL goni LOL, mało, że jest tak jak Ty opisujesz, to wywala "Porównaj 421 ofert", ale w "środku" tych ofert jest już tylko 157 bo system nie potrafi policzyć ile faktycznie jest ofert używanych. 

To jest przypadek podobny do tego, który sam zgłaszałem i wydaje się, że obecnie Allegro w ogóle nie liczy wyniku zapytania z filtrami tylko wyciąga wartość licznika bez filtra, co zupełnie nie ma sensu.

No ale jak to z tą całą zmianą, ona zwyczajnie nie ma sensu.

Poza tym (jak Katon Starszy) uważam, że wyszukiwanie po opisach i rozgrupowywanie ofert trzeba przywrócić.

 

oznacz moderatorów