anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak przesyłki DPD

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

Brak jakiegokolwiek listu przewozowego a Allegro pokazuje że mam ocenić dostawę której nie dostałam.  Termin dostawy od 10 czerwca do 4 lipca 2022.  Co z tym zrobić ? Weszłam w reklamację i pokazuje że jutro ostateczny termin wysyłki jest czyli 2 lipca sobota 2022.

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

Mam już wyznaczony czas na zwrot towaru 12 dni od dziś.  Nic nie dostałam . Allegro mnie upomina obicene towaru a gdzie list przewozowy. Allegro kurier DPD.  Ukradł towar  czy coś w tym stylu ???? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@rudzielec10824 hej ... weno napisz no po polskiemu bo na razie bez ładu i składu , nie można nic zatrybić .

Wysłałaś , czy masz wysłać , czy czekasz na przesyłkę ? Spokojnie napisz 

oznacz moderatorów

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

Tekstu mi ucieka.  

Dostałam powiadomienie że mam ocenić towar którego nikt nie dostarczył. Mam już tylko 12 dni na zwrot. Brak numeru przesyłki. 

oznacz moderatorów

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

Poczekam jeszcze dwa dni . To znaczy do 4 lipca. Jeżeli towar nie będzie dostarczony to jest usluga Google opinie i tam go ocenię.  Sorki ale zacina mi internet. Plus to że używam dwa języki na klawiaturze. Polski i drugi. To trochę cudaczne piszę. Niby mam już ten towar ale kto i gdzie to nadał i odebrał to nie wiem.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@rudzielec10824 Cześć 🙂 Z oceną możesz się wstrzymać do czasu, kiedy odbierzesz przesyłkę. Na zwrot będziesz miała 14 dni od momentu odebrania przesyłki. Na reklamację z tytułu rękojmi są 2 lata.

Możesz napisać do Sprzedającego i zapytać się o status tego zamówienia: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/centrum-wiadomosci/wiadomosci/ 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

Nic nie odebrałam . Allegro ponagla mnie o ocenę przesyłki . Termin zwrotu 12 dni dziś.  Czyli chyba w środę ktoś to odebrał   ale nie ja i nikt z mojej rodziny.  

oznacz moderatorów

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

system pokazuje że sprzedający ma czas do jutra na nadanie przesyłki a ja widzę ze mam już tylko 12 dni na ocenę towaru , którego nikt nie dostarczył. Pani moderatorko to kto wypisuje te dane fałszywe w systemie allegro PYTAM . Cały czas od 10 czerwca zakup widnieje jako opłacony. Sprzedający ma czas na nadanie jutro a dostawa na 4 lipca 2022. maksymalny czas dostawy  tak jest określony.  Ja zgłupiałam . Jak bym widziała ze przesyłka w drodze jest to OK. Ale nic takiego nie widzę.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@rudzielec10824 Na wystawienie oceny Sprzedającemu masz 90 dni (liczone od dnia zakupu). Jeśli chodzi o zamówienie numer c87df051-e8c9-11ec-ab10-69a554cfd14a, nie widzę wprowadzonego numeru listu przewozowego w systemie. Oznacza to, że prawdopodobnie Sprzedający nie wysłał jeszcze zamówienia. Jeśli jutro nie otrzymasz od niego informacji o przesyłce, otwórz dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa. Pomożemy Ci. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

Napisałam do sprzedającego. Poczekamy co odpisze.  Dlaczego widzę termin zwrotu zamówienia do środa 13 lipca 2022.  To jest śmieszne. Nic nie nadano a mam określony termin. Tego sprzedawca nie wpisał. To wpisuje Allegro niestety.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@rudzielec10824 Masz 14 dni na zwrot od daty otrzymania zamówienia.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Witam i proszę mi wytłumaczyć co ja mam zrobić z tym fantem, Sprzedawca nic nie wysłał, konto ma zablokowane . Chce mojego numer konta bankowego. Dlaczego sprzedawca nie może anulować zakupu i zwrócić na konto karty którą płaciłam.  

Po tym co sprzedawca pisze do mnie po tym jak Allegro mu konto zablokowało to uważam go za nieuczciwego człowieka. 

Czy mogę wierzyć takiemu sprzedawcy na słowo napisane w korespondencji Allegro.?

Przez 3 tygodnie( od 10 czerwca 2022.) sprzedawca nie miał zamiaru powiadomić mnie o zaistniałej sytuacji. Nie potrafił odpowiedzieć na moje pytanie wysłane przez aplikację 1 lipca 2022.

Zareagował dopiero po blokadzie konta 2 lipca 2022

Jaką mam gwarancję że on wpłaci zwrot poza Allegro.

Nie mieszkam teraz w Polsce. Zakupy robię bardzo często na Allegro. 

Ale takiegi gbura jak [edycja] to jeszcze nie spotkałam. Zmyśla i kłamie.

 

oznacz moderatorów

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

Cud nastąpił po blokadzie sprzedawcy na Allegro. Przyznał się do błędu prawie natychmiast po blokadzie . Czyli czyta wszystko co Allegro pisze ale nie potrafił napisać do mnie że towar uszkodzony jest. Ja oczekuje zwrotu pieniędzy za towar i przesyłkę. Lecz nie ma przycisku anuluj zakupu.  W obecnej sytuacji mogę tylko użyć zwróć towar . Co mam zrobić .  Użyć tego zwróć towar jest kłamstwem. 

Renata

 

oznacz moderatorów

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

Sprzedawca był gotów kupić podobny przedmiot i wysłać . Ale twierdzi że niema takich śpiworków. Może to nadal zrobić kupując podobny na Allegro. Wiem W zapłaciłam tylko 20 złotych za taki sam. Ale wymagam uczciwości transakcji.

https://allegro.pl/oferta/altabebe-nordkap-spiworek-do-wozka-owcza-welna-2w1-10252004589

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Mnie DPD zostawia przesyłkę na progu, a o jej odebraniu dowiaduję się z maila także....

oznacz moderatorów

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

Tylko że ja nic nie dostałam. A to wychodzi że w środę było dostarczone. Nie mam numeru przesyłki . W aplikacji pokazuje tylko zakup opłacony.  U nas też kurier biega jak szalony. Ale jeszcze nam nic nie zginęło.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@rudzielec10824 nie ma obowiązku oceniać transakcji na allegro. Kontaktowałeś się ze sprzedawcą w sprawie przedmiotu? Na odstąpienie masz 14 dni od momentu skutecznego dostarczenia przedmiotu.

oznacz moderatorów

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

Pokazuje mi już że mam tylko 12 dni na zwrot towaru. Co ty na to? Zakup opłacony. Status obecny. Plus te szczegół które mówią że niby odebrałam towar i mogę go zwrócić. 

oznacz moderatorów

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

Dopiszę że sprzedawca chce zwrócić pieniążki ponieważ towar nie odpowiada opisowi i ma zablokowane konto na allegro. Ale chce mojego numeru konta do przelewu. Dlaczego nie zrobi tego sam na Allegro.  Przecież tam istnieją dane wpłaty i można je wykorzystać w celu zwrotu pieniędzy.  Robiłam zwrot towaru ale miałam towar dostarczony. Teraz jest inna sytuacja. Towaru nie otrzymałam.Allegro ma wpis że ja mam ten towar. Ja mam na dziś korespondencję ze sprzedającym że towar nie został wysłany. Anulować transakcji nie mogę bo upłyną czas przewidziany przez Allegro lub sprzedający rozpoczął proces wysyłki. Ja nie widzę drugiej strony czyli działań sprzedającego na allegro. Ale sprzedający wyraźnie leci w ogłupienie klienta. Nuż widelec się uda. 

Dodam że Allegro gwarantuje zwrotu pieniędzy lub  dostarczenie towaru zgodnego z opisem. 

Po korespondencji że sprzedającym nie mam zaufania do sprzedającego. 

Nie mieszkam w Polsce. Mam problem uzyskanieniem na życzenie sprzedającego numeru konta karty.

Karta jest dodana do konta Allegro. 

Dlaczego chcę obejść system Allegro. ? 

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ta metoda jest dozwolona  a na Allegro Lokalne tylko możliwa, tak możesz podać nr konta jeżeli chcesz zwrot od sprzedającego.

oznacz moderatorów