anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chińskie oferty na allegro

Edek2000
#8 Zapaleniec#

Niedawno zacząłem systematycznie przeglądać oferty allegro w poszukiwaniu nowego telefonu.

Do wczoraj ofert w wybranej przeze mnie kategorii i parametrach było 64.

Dzisiaj jest ich prawie 1000!!!!!!!

900 ofert jest od jednego sprzedającego z Chin, takich jak ta:

https://allegro.pl/oferta/smartfon-samsung-galaxy-note-10-12-256-gb-czarny-9298076314

Czy to jest w ogóle dozwolone? Powiem szczerze, że mi się odechciewa szukania czegokolwiek, jak nie mogę obejrzeć innych ofert, bo wszystko jest zapchane jedną ofertą i dziwi mnie to, że Allegro na to nie reaguje.

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

xyz96
#21 Demiurg#

Nie kupuj w takich ofertach, adres do zwrotów i reklamacji podany w Chinach. Po lewej stronie listy ofert zaznacz "dostawa z polski".

oznacz moderatorów

Edek2000
#8 Zapaleniec#

Widzisz zapomniałem że taki filtr jeszcze można wrzucić.

Nie zamierzam nic takiego stamtąd kupować, bo to ani gwarancji, ani gwarancji że w ogóle przyjdzie.

Dziwi mnie, że allegro nie reaguje na takie zaśmiecenie...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Takie ofert są niby zgodne z regulaminem, choć nie do końca. Są dane firmy, jest adres do zwrotów i reklamacji, dla Allegro nie ma znaczenia, że w Chinach, ważne, aby sprzedawca płacił prowizje. Dla kupującego może to mieć znaczenie kluczowe. Do tego cena podana w ofercie nie jest ceną brutto, a w regulaminie Allegro jest napisane, że ceny muszą być podane w wysokości brutto. Allegro ostrzega w zakładce Dostawa i płatność wskazanych ofert, że do ceny po takim zakupie może być doliczony VAT poza aukcją, a cena brutto to cena z VAT. Te oferty są więc wystawione w cenie netto.

oznacz moderatorów

Edek2000
#8 Zapaleniec#

Dodatkowo do tego dochodzi ilość identycznych ofert w liczbie przekraczającej 900 jednego przedmiotu. To jest w tym wszystkim najśmieszniejsze...

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Edek2000 Dziękuję za zwrócenie uwagi. Podjęliśmy działania w stosunku do tego sprzedającego w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@_HolaOla_ Coś kiepsko Wam idzie, w odróżnieniu od niego. Miał 944 aukcje tego telefonu, teraz ma już 1226...

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

A teraz 1772..

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

2696...

Chłopak się stara, 32171 aukcji telefonów... Zaopatrzy małe miasto. I ta liczba wciąż rośnie. A Allegro - śpi. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

1814...

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

2611...

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Edek2000
#8 Zapaleniec#

Żeby było śmiesznie, mam to wyszukiwanie w ulubionych, co za tym idzie dostaję codziennie mail z nowymi ofertami. Tak długiego jeszcze nigdy nie było 🤣

Chyba "zrobienie z tym czegoś" jest trudniejsze niż mam się wydaje...

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#
oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Allegro samo sobie robi QQ. W regulaminie brutto, a u chińczyków ostrzegają, że może być cło i VAT. Pomijam drobiazg, że informacja jest niezgodna z obowiązującymi przepisami w Polsce.

Drogie allegro to nie prawda. że zwolnione z opłat celnych są przesyłki do 150 euro, kupujący może się niemiło zdziwić. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

regulamin oferty tego Sprzedawcy nie jest zgodny z polskim prawem

jeżeli sprzedaje on w Polsce podlega on naszemu prawodawstwu

allegro powinno usunąć takie oferty

 

 

oznacz moderatorów

skorpion765
#1 Nowicjusz#

Albo ten sam  używany przedmiot sprzedawany jest np 30 razy  i każda aukcja jest z inną ceną np różniąca się o 50 groszy. np 45,50 ł potem 46,00 zł 46,50 zł i tak do 100 zł co to ma być?

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Był przez chwilę dużym sprzedawcą 😂 46918 ofert

Schowek01.jpg

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@akcesoria-net-pl Jakże mi, kurde, przykro... 😛

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

glenmoranghie
#13 Ambasador#

@_HolaOla_  "Podjęliśmy działania w stosunku do tego sprzedającego w tej sprawie. " 


To dobrze. A teraz jeszcze podejmijcie działania w stosunku do niezgodnych z prawem ofert wystawianych w cenach netto.

@Vryko  "A Allegro - śpi. "

Ależ skądże! Allegro nie śpi tylko nalicza opłaty a wystawione aukcje!

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@glenmoranghie w kategorii Telefony i akcesoria (a w takiej wystawiał ten sprzedający) nie naliczamy opłat za wystawione aukcje. Co do ceny netto/brutto ( @xyz96 @akcesoria-net-pl ), jeśli towar jest sprzedawany spoza UE to w momencie sprzedaży jest w cenie brutto. Ta cena zamienia się w cenę netto dopiero gdy przesyłka przekracza naszą granicę. Stąd - realizując obowiązki wynikające między innymi z UoPK (art. 12 pkt 1.5) - w zakładce Dostawa i płatność informujemy w takich sytuacjach o możliwości naliczenia dodatkowych opłat. 

Oczywiście takie dublowanie ofert, jak miało to miejsce w tym przypadku, nie jest dozwolone.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów