anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co jeżeli kupiony przedmiot przyszedł za wcześnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
crash325
#8 Zapaleniec#

Witam, 

W czwartek wieczorem kupiłem 2 przedmioty na allegro. Na aukcji przewidywany czas dostawy to poniedziałek. Sprzedawca w piątek nadał paczkę oraz ją wysłał. Jak się okazało jest już do odebrania w sobotę. Niestety nie byłem przygotowany na taki obrót sprawy - mógłbym odebrać dopiero w poniedziałek wieczorem (przez weekend jestem niedostępny).  Mam 48h na jej odebranie. Co w takiej sytuacji mam zrobić? Wiem, że istnieje opcja przedłużenia tego czasu, jednak to dodatkowy koszt i na dodatek nie z mojej winy. 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
52 ODPOWIEDZI 52
kostas11
#21 Demiurg#

@hurt-met tak samo jak nie czytają opisów, regulaminów itp. ale w razie sporu będzie podkładka 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@kostas11  @hurt-met Problemem jest także to, że kupujący zakupy przez internet traktują jak zakup w sklepie, wchodzą, płacą i chcą mieć towar, tu niestety jeszcze musi być zapakowany, wysłany, dostarczony.

oznacz moderatorów
artur198613
#11 Animator#

Przewidywany to przewidywany. Ja we wszystkich aukcjach mam od wczoraj przewidywany czas dostawy  na czwartek. Jednak większość, jeżeli nie wszystkie zakupione przez weekend dojdą do klientów we wtorek. To co teraz niby miał by zrobić sprzedający, wysłać prawidłowo, aby jeden na 1000000 klientów miał pretensje, że jest za szybko niż przewidywany czas, czy wysłać dzień później i popsuć sobie statystyki? Piszę zarówno jako sprzedający i kupujący i jednak 99,999% klientom zależy, aby mieć paczkę jak najszybciej. A kluczem jest tutaj słowo przewidywany.

oznacz moderatorów
hurt-met
#11 Animator#

ja jako sprzedający mam mnóstwo maili z pretensjami  o czas dostawy że nie zgodny z ofertą bo piszę że dostawa jutro , natomiast my mamy ustawione wysyłka w ciągu 2 dni roboczych 

sporo czasu się traci na tłumaczenie kupującemu że allegro wyświetla przybliżony czas dostawy a i większość po kilku wymianach maili i tak nie rozumie 

oznacz moderatorów
crash325
#8 Zapaleniec#

oznacz moderatorów
artur198613
#11 Animator#

Zdecydowana większość paczek nadanych w piątek będzie właśnie dostarczona w poniedziałek. Taki sam dzień jak każdy inny.

oznacz moderatorów
crash325
#8 Zapaleniec#

Ok, to znaczy, że z moim paczkomatem jest coś nie tak 😄 - może częściej odwiedzany (centrum miasta) i dlatego już w sobotę tam zawsze paczki wkładają zamiast w poniedziałek. 

Dzięki. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@crash325 Może łatwy dostęp, albo atrakcyjne miejsce.😂

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@crash325 Tak, to wina paczkomatu 😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@crash325 Ależ możesz odebrać w poniedziałek, skoro czas ten był podany w ofercie, ale bez ograniczenia do godziny 14 coś tam. Poniedziałek kończy się o 23:59 🙂

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@msniezek jak rozumiem jest to twoja prywatna opinia nie serwisu - bo serwis usuwając mi tysiące ofert twierdził coś innego

podobnie wypowiadając się w dyskusjach

pisałem o tym tutaj

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-%C5%82amie-polskie-prawo/m-p/2782

 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@RED  @LEW433 @Knowhere @kostas11  Trochę off-topic. Właśnie dostałem po gwiazdkach za "za szybką wysyłkę" . NIE UŻYŁEM TELEPATII, ....bo ja chciałem kupić jeszcze jeden przedmiot i połączyć przesyłkę. A gdy następnego dnia kupiłem, to tamta już była wysłana.... ( opłacił obie przesyłki oddzielnie)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@pinsplash 🙏🤣🤣🤣

oznacz moderatorów