anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co jeżeli kupiony przedmiot przyszedł za wcześnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
crash325
#8 Zapaleniec#

Witam, 

W czwartek wieczorem kupiłem 2 przedmioty na allegro. Na aukcji przewidywany czas dostawy to poniedziałek. Sprzedawca w piątek nadał paczkę oraz ją wysłał. Jak się okazało jest już do odebrania w sobotę. Niestety nie byłem przygotowany na taki obrót sprawy - mógłbym odebrać dopiero w poniedziałek wieczorem (przez weekend jestem niedostępny).  Mam 48h na jej odebranie. Co w takiej sytuacji mam zrobić? Wiem, że istnieje opcja przedłużenia tego czasu, jednak to dodatkowy koszt i na dodatek nie z mojej winy. 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
52 ODPOWIEDZI 52
LEW433
#21 Demiurg#

Może przecież odebrać każdy. podasz kod odbioru i już.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@crash325  rozumiem Cię ale było to napisać przy zakupie w uwagach wtedy sprzedawca by się nie spieszył, skoro kupowałeś w czwartek to duże prawdopodobieństwo że wyśle w piątek a paczkomaty są też w soboty uzupełniane i jak sam napisałeś był to przewidywany czas dostawy a nie wiążący z resztą allegro go zmienia w zależności kiedy sprzedawca wprowadzi nr paczki 😞

Napisz do sprzedawcy i się dogadaj jak nie zdążysz odebrać, jak zakup w smarcie a nieodebranie tez jest darmowe odesłanie, to odstąp od umowy i zakup ponownie nie poniesiecie żadnych kosztów 🙂

Do czego to doszło, allegro wprowadzacie tą informacją kupujących w błąd @msniezek @_HolaOla_ @cloudcloud @nat_not za szybko źle za późno zadyma a co śmieszne sprzedawca nie ma wpływu co się wyświetla 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@kostas11 No i znowu nie udało się dogodzić obydwu.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@LEW433 "No i znowu nie udało się dogodzić obu stroną."*stronom😑

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@LEW433 "obydwóm"

Ula

Ula
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Każdy ma swoje "demony", jest na coś uczulony, rozumiem.😁 Nie da się przeczytać, przepraszam.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@LEW433  🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Miłego wieczoru, bez żadnych podtekstów.😁

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@LEW433 Dzięki 🙂 Wzajemnie 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów
crash325
#8 Zapaleniec#

W takim razie jak sprawić, żeby paczka przyszła w poniedziałek? Często kupuje w sobotę / niedziele to przychodzi we wtorek, a jak w czwartek wieczorem / piątek to w sobotę...

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@crash325 tak się nie wstrzelisz bo mogą umieścić w sobotę a nawet w niedzielę a jak im się nie chce lub nie ma komu to w poniedziałek 😞  A zgodnie z regulaminem inposta deklarują dostawę do paczkomatu do 2 dni robocze więc ciężko trafić w konkretny dzień 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@kostas11 Tak, teraz to będzie prawdziwe strzelanie.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@crash325  Sam se zamów kuriera na kiedy chcesz.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@crash325 Skoro piszesz, że to nie Twoja wina, to czy uważasz jednocześnie, że jest to wina sprzedającego? Pytam z ciekawości.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
crash325
#8 Zapaleniec#

Wcale tak nie uważam. Nic do sprzedającego nie mam. Bardziej obwiniam allegro / inpost. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

No każdy ma inne priorytety, jak się kupuje, to trzeba się przygotować na odbiór.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere Słownik, sory.😂

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@crash325 jak sam zauważyłeś, czas dostawy jest określony jako "przewidywany" - nie jest to wiążąca deklaracja dokładnego momentu dostawy, a jedynie oszacowanie. Przesyłka może dotrzeć trochę później, a jak widać czasem dociera trochę wcześniej. Nikt jednak nie obieca Ci (bo nie jest w stanie), kiedy dokładnie ją otrzymasz.

Na odbiór przesyłek masz czas do poniedziałku do 14:49 - jeżeli do tego czasu ich nie odbierzesz, wrócą (bezpłatnie) do sprzedawcy. Jeżeli w tym momencie zrezygnujesz z zakupu, nie poniesiesz dodatkowych kosztów, jeżeli jednak będziesz prosił o ponowną wysyłkę, powinieneś za nią zapłacić - być może rozsądniej byłoby więc przedłużyć oczekiwanie przesyłek w paczkomacie. Decyzja należy do Ciebie.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@msniezek brawo 😉 koniec sporów, przewidywany to przewidywany 😄 muszę se to zapisać 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów