anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cukier na aukcjach.

cezaris
#7 Wielbiciel#

Czy nie sądzicie, że znowu powtarza się sytuacja tylko tym razem z cukrem. Jak był początek pandemii do wykupywali ludzie płyny do dezynfekcji i sprzedawali na grube pieniądze na allegro. Teraz wzięli się za cukier. To jest chore i to przez takich "nie napiszę kogo" nie ma go w sklepie.

oznacz moderatorów
49 ODPOWIEDZI 49

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Allegro pewnie się cieszy że towary codziennego użytku zamiast lądować na półkach sklepowych są wystawiane na ich portalu w wysokich cenach dających niezłe zyski z prowizji.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kolekcjoner608, oczywiście, że cieszymy się z szerokiego asortymentu na Allegro. 🙂 To chyba nic niezwykłego.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mr_oma To na pewno cieszy i tak być powinno ale z drugiej strony sami utrudniacie poszerzanie gamy towarów na swoim portalu podnosząc prowizje i warunki sprzedaży . Wielu sprzedawców nie chce tu wystawiać ze względu na to że mają nietypowe towary które nie pasują do żadnej z kategorii i są kierowane do "pozostałe" a tam to się nic już nie opłaca wystawiać . Sam kiedyś wystawiałem tylko tu ,teraz muszę szukać również innych rozwiązań ,bo gdzieś zarobić trzeba.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

Maju, wszystko fajnie, jeśli cena jest sklepowa, ale takich cwaniaków, co skupują cukier w sklepach w ilościach hurtowych i sprzedają znacznie drożej jest na pęczki.

Na konkurencyjnym portalu zgłosiłam ten fakt, bo tam aż roi się od takich cwaniaków.

Tak samo było z płynami dezynfekującymi, rękawiczkami jednorazowymi i maskami na początku pandemii. Ludzie bez moralnego kręgosłupa wzbogacali się kosztem innych.

Na te wybryki też patrzyliście przez palce. 

Prowizja prowizją, ale przestańcie wspierać takich cwaniaków.

Screenshot_2022-07-22-22-33-32-796_pl.tablica.jpg

Wiola
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Wioletta2701  

Może spójrz na to z innej strony. Mówią, że cukier to biała śmierć i należy go eliminować z diety, więc im będzie droższy tym mniej go zjemy 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Kaliope_Brzeg Akurat nie cukruję ani kawy, ani herbaty, ale chciałabym upiec ciasto z rabarbarem i dostałam tylko pół kilograma cukru pudru 🥴 W hipermarkecie ostało się jedno opakowanie cukru w kostce. Chodzi o to, że ludzie uwłaszczają się kosztem innych, tak samo, jak na początku pandemii, gdzie środki dezynfekcji, rękawiczki jednorazowe i maski były bardzo drogie i trudnodostępne.

Wiola
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Ku uspokojeniu sytuacji ,będąc dziś na zakupach tak w osiedlowym sklepiku jak i w markecie cukier był dostępny i kolejek za nim nie było . Cena sklepowa 6 zł za kilogram widocznie nie jest aż tak atrakcyjna by go kupować hurtem.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Wioletta2701 Nieporzebnie demonizujesz sprawę i siejesz panikę. Ceny cukru > Carrefour 2,99 lub 5,59 > Kaufland 4,99 > Lidl 3,59 lub 5,27. Różnica w cenach jest zależna czy to marka włsna czy inna, ew. cukier drobny czy grubszy. Jest sezon na przetwory i może czasem w jakimś dniu zabraknąć. A takie wystawianie po 40 zł też jest próbą zasiania paniki > a nuż ktoś się przestraszy i uda się zarobić. A zgłaszanie tego na jakimkolwiek portalu jest bez sensu > mamy wolny rynek > chcę to mogę wystawić i po 100 zł > pytanie czy ktoś kupuje ? Rynek to zweryfikuje.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39 Niczego nie demonizuję. Byłam wczoraj w dwóch sklepach i cukru nie było. 

Wiola
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Wioletta2701   " ... ale takich cwaniaków, co skupują cukier w sklepach w ilościach hurtowych i sprzedają znacznie drożej jest na pęczki "

Zgadza się,  wszyscy sprzedający tak mają że sprzedają drożej niż kupili.

Może zgłoś pomysł żeby na Allegro sprzedaż była dozwolona tylko w cenach niższych niż hurtowe.  Byłby to genialny pomysł, nagroda Nobla gwarantowana 🤣

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@br.  Owszem, każdy sprzedaje drożej niż kupuje. To oczywiste, ale gdy wykorzystuje brak towaru, by się uwłaszczyć sprzedając go kilkaset procent drożej niż cena w sklepie, to nie jest to normalne. Analogiczna sytuacja była na początku pandemii gdzie środki dezynfekcji, rękawiczki jednorazowe i maski były sprzedawane po mocno zawyżonych cenach. To już nie ma nic wspólnego z uczciwym handlem.

Wiola
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Wioletta2701 Spokojnie . To że ktoś sobie wystawia poszukiwany towar kilkaset procent drożej od cen rynkowych to nie znaczy że znajdzie równie inteligentnego co to za takie pieniądze kupi . Cukier w sklepach jest i nie ma co siać paniki a takich sprzedawców omijać szerokim łukiem . 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@cezaris Ja jakoś nie mogę zauważyć braku cukru w sklepach. Duże supermarkety tylko ograniczają ilość, np do 10 kg na osobę > myslisz, że ludzie chodzą na zakupy po klikanaście osób i każdy kupuje po 10 kg. Ja osobiście kupuję raz, 2 razy do roku więcej cukru > jak się zaczynają różne owoce > po prostu do przetworów.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39 

 

Ja byłam wczoraj w hipermarkecie i cukru nie było. W dyskoncie cukier puder 😔

Na ÓLX cwaniak sprzedaje cukier w ilościach hurtowych ponad 1000 kg 40 km od Wrocławia, choć ma lokalizację Wrocław, ale i tu wał nad wałem - nie wystawiam faktury 🤬

Wiola
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Szanuje wasz optymizm, ale dobrze to już było.☹️

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cezaris to wszystko spekulacja, szerzenie paniki przez pismaków i to doprowadza że ludzie dają się wciągnąć w grę 😞 

Pamiętajcie że na wzrost ceny wpływa popyt i sami se napędzacie ceny przez chomikowanie i panikę  😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@kostas11 Zwykli ludzie tego nie robią, tylko garstka tych ohydnych, którzy sprzedają cukier zwłaszcza na ÓLX za kilkadziesiąt procent więcej niż ceny sklepowe. To samo było ze środkami dezynfekcji, rękawiczkami jednorazowymi i maskami na początku pandemii. Ludzie zarabiali grube pieniądze kosztem innych osób.

Wiola
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@kostas11  "... to wszystko spekulacja, szerzenie paniki przez pismaków..."

Nie, to nie jest szerzenie paniki,  to jest normalna konsekwencja rozdawnictwa pieniędzy.  Panika jest uzasadniona  bo wzrost cen cukru i innych artykułów spożywczych jest na życzenie  ekipy rządzącej.

Jeśli ceny się nie zatrzymają w okolicach  7 - 10 zł  to będziemy mieli cukier na kartki,  inne artykuły prawdopodobnie też.  Na razie rząd eksperymentuje z reglamentacją węgla,  potem będzie cukier, chleb itd...

Już to przerabialiśmy, wiadomo jak się skończyło.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@br. W dużych sklepach czy dyskontach nikt cukru nie reglamentował. Stało się to dopiero wtedy, gdy ludzie zaczęli wykupywać cukier w ilościach hurtowych. Po zdjęciach w ogłoszeniach widać ten cukier droższy o kilkaset procent sprzedawany na kilogramy a nawet całe palety. Ludzie zwęszyli interes i to jest przyczyną wzrostu ceny.

Za komuny też była reglamentacja towaru i chodziło o to, by udostępnić go jak największej ilości osób, a nie całą partię jednej osobie. 

Wiola
oznacz moderatorów