anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cukier na aukcjach.

cezaris
#7 Wielbiciel#

Czy nie sądzicie, że znowu powtarza się sytuacja tylko tym razem z cukrem. Jak był początek pandemii do wykupywali ludzie płyny do dezynfekcji i sprzedawali na grube pieniądze na allegro. Teraz wzięli się za cukier. To jest chore i to przez takich "nie napiszę kogo" nie ma go w sklepie.

oznacz moderatorów
49 ODPOWIEDZI 49

Agent051
#16 Inspirator#

@Wioletta2701 będzie tak jak z makaronem na początku pandemii. W sklepach zabrakło, a na allegro był po kilkanaście zl. za paczkę. W sumie po kilku dniach sklepy uzupełniły zapasy, a handlarze i panikarze zostali z zapasami makaronu.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Czy wy ludzie rozumy potraciliście już totalnie ? Na litość boską, ile tego cukru wam zwyczajnie miesiecznie potrzeba ? 2-3 kilo a i to pod warunkiem ze sie jakieś ciasta piecze ... No ale , jest panika 😉  Najlepiej znowu wprowadzić kartki na cukier. I cenę urzędową a Allegro ma pilnować spekulantów i wprowadzić ceny Allegrowo/Urzędowe 😉 No jak rany 😉 Niektórym to sie nieźle pomieszało w głowach... 😉

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

eightbitclone2

A to zależy jak dużo bimbru chce się wyprodukować a jeszcze ciasta i kawusia słodziutka to na pewno trochę więcej niż 3 kg.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cezaris @eightbitclone2 @br. @Ziolko39 @mwmonety 

Idąc na spacer specjalnie wlazłem go marketu zobaczyć jak tam cukier i uważam że alert odwołany półtorej palety leży a kilogram cukru do kupienia od ręki za 4,58 zł 😄 i jak stałem chwilkę to tylko jedna pani brała do koszyka 1 kg. 😉

IMG_20220723_134147.jpg    IMG_20220723_134203.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kostas11 Ja też uważam, że to próba wywołania "sztucznej paniki" > jak zacznie więcej osób publikować takie "bzdety" to podchwycą to "plotkarskie" portale i zaraz się rozniesie "fama o brakach cukru" Uważajcie na to co piszecie.

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

Ziolko39

Na marketach w Twojej okolicy nie kończy się świat, u mnie od 2 tygodni cukru brak. Jak chcesz odpowiedzieć to mądrze i bez propagandy.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Nad_Pilica Może u ciebie jest chwilowy problem z cukrem ale sam też dziś byłem w różnych sklepach u siebie i był na półkach i tylko pojedyncze osoby go brały do koszyka . Myślę zę to problem chwilowy i nie ma się co martwić.-oby.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Nad_Pilica Nie tylko ja napisałem, że nie brakuje > niektórzy nawet zamieścili zdjęcia pełych palet.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To ładnie żeś się tak poświęcił i sprawdził na miejscu. 🤣

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@kostas11  Trzeba było kupić,  u mnie tak było wczoraj,  był cukier po 4,79   wahałem się czy kupić.

Dzisiaj poszedłem kupić, nie ma w żadnym sklepie,  w Carrefour powiedzieli że w poniedziałek wystawią w cenie  około  6 zł.

To jest cukier z ubiegłorocznych buraków.  Rynek kalkuluje po ile będą skupywane buraki w tym roku ale cena na pewno nie będzie niska,  więc  dlaczego cena cukru miałaby  się obnizyć?

Wystarczy przypomnieć sobie ubiegłoroczne ceny innych warzyw i owoców i porównać.

Tanio już było i nie będzie.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

295263569_3169558979925962_8675956722704149777_n.jpg

😂🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Nie uważasz że, polakom wcale nie jest do śmiechu!😖

oznacz moderatorów

szymela54
Maestra

@LEW433 Olaboga! To właśnie Polaków (nie "polaków") humor i śmiech nie opuszczał nawet w nieporównywalnie bardziej dramatycznych okolicznościach, jak choćby nawet okupacja, powstanie warszawskie, stan wojenny... ("siekiera, motyka...." itp.)

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

właśnie polaków.😁

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Nie kompromituj się na publicznym forum > słowa Polska, Polak, Polakom piszemi z dużej litery > tak samo jak Szwed, Belg, Hiszpan, Francuzom, Niemcom itd. > bo to są rzeczowniki własne. Jeżeli nie szanujesz Narodu to przynajmniej nie wypowiadaj sie tutaj > a jeżeli to braki w wykształceniu, to polecam "Słownik Języka Polskiego" > zapoznać się przed napisaniem czegokolwiek.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

No dobrze mądralo, ale pochwal się dlaczego napisałeś wyraz  Narodu z wielkiej litery?  Korzystasz czasem z osławionego Słownika , czy może  tak cię nauczyli na szkoleniach ?

Chciałbym uprzejmie przypomnieć że  to forum powstało właśnie z myślą o ludziach niedoinformowanych, którzy sami nie potrafią sami znależć potrzebnej informacji.  Często też  nie potrafią czytelnie się wypowiedzieć, co zresztą  widać na twoim przykładzie.

Skończ więc już z tym hejtem, nie dziel  użytkowników na mogących pisać lub nie.  Nie do ciebie należy osąd.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@br. Dla tych niedoinformowanych > pisząc Naród, mam na myśli Naród Polski > to też trzeba uszanować > a poza tym nie przesadzaj > patrząc na rangę piszącego, któremu zwróciłem uwagę > nie wygląda na "człowieka niedoinformowanego"

A przy okazji nie napisałem nic o "zabronieniu pisania". Nie uczestniczyłem tych szkoleniach co Ty > i jeszcze jedno > słowo "Ciebie" skierowane personalnie, też piszemy z dużej litery     (tak jak Ty, Twoje) > przynajmniej tego wymaga kultura > niekoniecznie słownik

Odpowiadam jak "mądrala" "mądrali"

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Szanuje Twoją idealność. szkoda że nie mogę, nawet nie chce jej sprawdzać. Takich Polska potrzebuje, jesteś przyszłością, a może przeszłością.🤔 😛

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Wyraz   "ciebie"  a również "ty"  pisany z małej litery nie dowodzi braku kultury, lecz braku  szacunku do adresata.

Bo na szacunek trzeba zapracować, a nie wykłócać się na forum.

Nie chcę już wspominać że w sieci piszemy jak  kto uważa, wielkie litery nie są wymagane.

To zjawisko nazywa się netykieta, jeśli nie uczyli na szkoleniach  to sprawdź w googlach.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@br. Nie będę komentował > ciesz się chwilą, tak szybko przemija.

Nigdy nie miałem okazji uczestniczyć w szkoleniach POP > może nie należałem do entuzjastów.

oznacz moderatorów