anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cukier na aukcjach.

cezaris
#7 Wielbiciel#

Czy nie sądzicie, że znowu powtarza się sytuacja tylko tym razem z cukrem. Jak był początek pandemii do wykupywali ludzie płyny do dezynfekcji i sprzedawali na grube pieniądze na allegro. Teraz wzięli się za cukier. To jest chore i to przez takich "nie napiszę kogo" nie ma go w sklepie.

oznacz moderatorów
49 ODPOWIEDZI 49

szymela54
Maestra

@Kaliope_Brzeg 🤣😂🤣

Siekiera, motyka, panaceum,
coraz droższe carboneum,
siekiera motyka, siwy dym,
palić już nie będzie czym.
 
Co tu robić, jak tu żyć,
w zgodzie z ekologią być?
Chyba w kieszeń wsadzić dumę
i zwyczajnie... palić gumę?
 
Siekiera, motyka, pączki z lukrem,
coraz większy problem z cukrem,
ktoś dyskomfort właśnie poczuł,
bo ma cukier tylko w moczu!
 
Siekierą, motyką, młotkiem kotka,
cukier będzie w cenie złotka,
ja mam wiadro węgla, wiesz?
jak masz cukier, to mnie bierz!
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ku pokrzepieniu serc ,masz wpunkciaka i twórz dalej na osłodę tych czasów i ocieplenie atmosfery w trudnych tematach.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@szymela54  ❤️😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

jax1987
#10 Popularyzator#

To spekulacja zboże i rzepak staniał w skupie o 40%  a chleb czy olej ani grosza 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@jax1987 Rzepak w skupie może i staniał ale olej rzepakowy w sklepie coraz droższy.

oznacz moderatorów

jax1987
#10 Popularyzator#

To spekulacja robią tak specjalnie żeby podnieść ceny. Zboże i rzepak potaniał w skupie o 40%  a chleb i olej trzyma cenę.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@cezaris  có zprawo popytu i podazy. Ktoś wywolal panike - ludzie ruszyli do sklepów " bo nie bedzie" a cukier można przetrzymać.  Za dwa tygodnie rynek sie nasyci i Ci którzy kupowali po 20 kg nie bedą już go kupowac. Wówczas będzie go można kupić wszedzi po normalnych cenach 4-5 zł . 

Biorąc pod uwage zużycie cukru 1-2 kg miesięcznie to nawet jeżeli kosztował 3 a bedzie kosztował 5 zł to tak naprawde szkoda zachodu aby siać panike i ladować sie w ten owczy pęd.

A jak jakaś sieć zrobi promocje po 3 zł to mozna bedzi ebez paniki i w spokoju 10 kg zakupic 🙂

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Przyglądam się temu szaleństwu i zastanawiam się o co w ogóle chodzi. Ostatnio kupowałem cukier ponad rok temu. Kupiłem 1 kg i nadal stoi prawie całe opakowanie.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

U mnie schodzi 1kg na tydzień. Wczoraj mąż obleciał 6 małych sklepów oraz 3 markety zanim kupił 2kg w cenie 6.70 za sztukę, żeby było zanim szał przeminie.... Podobno z olejem i mąką wygląda podobnie....

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

1 kg na tydzień? na ile osób?

oznacz moderatorów