anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czarna lista

wgorski13
#9 Pomysłodawca#

Sprzedający dopisał mnie do czarnej listy. Owszem mieliśmy spór bo towar przyszedł lekko uszkodzony i trochę niezgodny z opisem ale doszliśmy do porozumienia i ocenę wystawiłem nawet entuzjastyczną ze względu na to porozumienie właśnie.

I teraz znów chciałem u niego licytować a tu czarna lista. Można coś z tym zrobić? Tylko nie piszcie, że nie muszę u niego kupować bo oczywiście, że nie muszę. Ale chcę....

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

Vryko
#18 Luminarz#

To napisz do niego, nie do nas. My nie mamy tu żadnej mocy sprawczej...

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

wgorski13
#9 Pomysłodawca#

Już napisałem, czekam na odpowiedź...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Załóż drugie konto na Allegro, z nowego konta kupisz. 

oznacz moderatorów

wgorski13
#9 Pomysłodawca#

Też tak sobie pomyślałem, ale miałem nadzieję, że jest bardziej eleganckie rozwiązanie... . Ale jeśli moje uprzejme pytanie które do Sprzedawcy wysłałem nie odniesie skutku...

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@wgorski13 I masz dwa rozwiązania :). Klasyczne * @Vryko * i "sposobem" @xyz96 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

To raczej wybór pomiędzy "Padnij na kolana i błagaj Pana Sprzedawcę o usunięcie z (koniecznie wielkimi literami) Czarnej Listy" vs. "Po prostu kup z innego konta".

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

wgorski13
#9 Pomysłodawca#

i muszę jeszcze opisać zdarzenie, bo może uznacie, że zasługuję na czarną listę. Zbieram porcelanę. I wylicytowałem zestaw do herbaty. Po wylicytowaniu okazało się, że mimo, iż było objaśnienie, że"sprzedaję to co na zdjęciu" to jednej rzeczy ze zdjęcia nie było. I Sprzedawca napisał, że mogę zrezygnować. Ale nie zrezygnowałem bo nawet bez tej rzeczy towar był dla mnie atrakcyjny. Potem towar przyszedł i okazało się, że znów: Brakowało jednej filiżanki a dzbanek był pęknięty. Filiżankę dosłał a za dzbanek wynegocjowałem zwrot części zapłaty. Na koniec okazało się, że pokrywka do cukierniczki była nie od cukierniczki tylko od innego dzbanka, którego nie było. Ale koniec końców byłem zadowolony tylko zajęły mi te dyskusje kupę czasu. I wystawiłem opinię, że choć były niedociągnięcia ze strony Sprzedawcy to załatwił wszystkie reklamacje OK i że polecam. A on mnie wpisał na czarną listę. Wkurza mnie to.... Chętnie bym go też teraz gdzieś wpisał ale nie wiem gdzie....

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@wgorski13 Sprzedawcy nie lubią wymagających kupujących, przy czym "wymagających" należy rozumieć jako oczekujących towaru w pełni zgodnego z opisem 🙂 Gdybyś przymknął oko na niezgodności, mógłbyś nadal kupować.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96, eee bez sensu gadka 😛
sprzedawcy sprzedający nie lubią, kiedy ktoś wymusza gratisy, kombinują bez dowodów itp 🙂 a tutaj sprzedający troszkę przesadził z tą czarną listą..

@wgorski13, nie kombinuj tylko poproś o usunięcie z CL, chyba, że nie masz honoru i kupisz z innego konta, ale wtedy jak zobaczy, że to ten sam adres lub obok to ci zrobi zwrot i drugie konto też zablokuje, to samo z niezarejestrow. 🙂

oznacz moderatorów

GrubyKN
#8 Zapaleniec#

To i tak jest nic, kupiłem książkę która wrzucili tylko w folię bąbelkowa - zero zabezpieczania przyszła do mnie cała pogięta na narożnikach. Napisałem im opinie i z automatu czarna lista, za takie rzeczy to powinni sprzedającym dawać bany na tydzień a nie osobą które coś chcą kupić, a wyskakuje błąd. Najgorzej gdy tylko ta jedna osoba posiada to co chcemy kupić na całym allegro.

Na takich dbających o klienta sprzedawców tylko 2 konta. 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@GrubyKN "osobom"!!!

"Najgorzej gdy tylko ta jedna osoba, na całym allegro,  posiada to, co chcemy kupić." .

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte honoru to by nie miał gdyby prosił. 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96  Nie musi prosić. Wystarczy zapytać dlaczego. Jeżeli sprzedający zapomniał usunąć, to usunie bez proszenia. Jeżeli nie usunie, należy go olać.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

wgorski13
#9 Pomysłodawca#

z chęcią bym go olał ale tylko on ma to co chciałbym kupić...

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@wgorski13  Prawdopodobnie wpisał Cię na początku dyskusji i zapomniał  usunąć. Ja też tak jednego wpisałam, bo nie zapłacił, a jak zapłacił to zapomniałam skreślić 🙂 Pisz, z pewnością Cię usunie z CL. Nie słuchaj Client:79179573.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

wgorski13
#9 Pomysłodawca#

Napisałem już w piątek, bez odpowiedzi, trochę wątpię aby nie przeczytał, raczej mnie zlekceważył.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@wgorski13  Może nie odpisał, ale skreślił z listy. Jeśli nie, miej go w nosie. Nie kupuj u niego z innego konta.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@wgorski13 

Zrób jak Ci radzi xyz96 - załóż sobie następne konto, kupuj, płać, wymagaj zgodności towaru z opisem w ofercie, w razie potrzeby korzystaj z  Programu Ochrony Kupujących i nie przejmuj się samozwańczymi adwokatami niesolidnych sprzedawców.

A przede wszystkim nie dyskutuj z WREDZIA-W1. Chyba, że lubisz być obrażany. 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, Zrób jak Ci radzi xyz96 - załóż sobie następne konto ...

no to mu drugie doda do CL, jaki to ma sens?
wpisze powód kupujący zakłada konta by obejść blokadę.

Lepiej poprosić niż się narzucać. Choć powód dodania do CL jest słaby nadal.

Prawo zezwala na realnego bana na klienta, czyli jak taksiarz cię nie lubi to go nie zmusisz do jazdy. Jak sprzedawca wie, że to ty, to nawet jakbyś mu 1000zł wysłał za przedmiot warty 10, może ci zwrócić i tyle, podając powód, że w naszym firmowym systemie pan jest zablokowany odgórnie.

Allegro powinno robić bany na IP i MAC urządzeń na które było logowane, kiedy kupujący/sprzedający dostaje bana w systemie.

oznacz moderatorów