anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas dostawy

marting85
#8 Zapaleniec#

Czy jeżeli kupuje towar np w czwartek o godz 8:00 z Dostawa do paczkomatu,  a sprzedający deklaruje dostawę wciągu 2 dni roboczych to rozumiem że maksymalnie paczka do odbioru powinna być w poniedziałek o godzinie 8:00. Jeżeli dobrze rozumiem że jeżeli dotrze później to nie są dotrzymane warunki oferty? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

komis-bell
#21 Demiurg#

@marting85 Podstawowa kwestia jest taka, że na Allegro sprzedający nie deklarują czasu dostawy a czas nadania przesyłki. Są to dwie zupełnie różne rzeczy. 
Jeśli sprzedawca zadeklaruje, że nada przesyłkę w ciągu dwóch dni roboczych to termin ten jest liczony od północy dnia następującego po dniu w którym dokonano zakupu. Tzn. Jeśli zakupu dokonasz w czwartek o godzinie 8 rano to zgodnie z regulaminem Allegro sprzedawca na nadanie przesyłki (czyli np. Umieszczenie jej w paczkomacie) ma czas do poniedziałku do godziny 23:59. 
Jeśli natomiast masz na myśli te dopiski w kolorze zielonym o treści np. DOSTAWA W PONIEDZIAŁEK itp. - tego nie dodaje sprzedający tylko Allegro. Sprzedający nie mają na to wpływu - jest to tylko orientacyjny/przewidywany czas realizacji zamówienia który liczą algorytmy Allegro na podstawie wielu czynników. 

oznacz moderatorów

marting85
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź.  Nie chodzi mi o przewidywany czas dostawy.  (te z zielonymi dopisakami). Chodzi mi o czas dostawy której jest przedstawiony po wejściu  opcje " dostawa".  Przy wyborze który ja dokonałem czyli "paxzkomat" był zapis dostawa do 2 dni roboczych.  Czy dalej nie mam racji że dostawa powinna być max do poniedziałku godz 8:00?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@marting85 a czas wysyłki jaki jest?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@marting85  Czasy dostawy w tej zakładce nie podaje sprzedający tylko Allegro i nadal jest to tylko orientacyjny czas dostawy - nie gwarantowany. 
Najważniejsze jest to co widnieje na samym dole zakładki DOSTAWA - tam widać deklarację w jakim czasie sprzedający nada przesyłkę. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Według prawa warunkami oferty jest dostarczenie ci 

1 całego towaru

2 tego co zamawiałeś

3 wywiazanie się z czasu nadania np sprzedawca deklaruje że wyśle towar do 2dni roboczych

4 u przewoźnika możesz sam reklamować czas dostawy każdy deklaruje inny np inpost deklaruje ze umiesci paczke w paczkomacie lub dowiezie ci kurierem do 48h jesli przekroczy to nie dotrzyma umowy

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sprzedawca podaje w jakim czasie może wysłać przesyłkę a to co się wyświetla to czas sugerowany przez allegro i ich algorytmy .

oznacz moderatorów