anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czas na reklamację

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:53119021
#2 Obserwator#

Hej,
Chciałbym reklamować kupiony 2 lata temu odkurzacz. Data zakupu to 22.09.21, natomiast nie pamiętam, ani nie widzę na stronie, kiedy produkt został do mnie dostarczony. W związku z tym, nie wiem od jakiej daty powinny liczyć się 2 lata na gwarancję. Wg strony to od daty zakupu, ale jeśli nie miałem fizycznie produktu, to czy nie powinno się liczyć od otrzymania przesyłki? Czy mogę jeszcze reklamować produkt? Usterkę zauważyłem już jakiś czas temu, po wyczyszczeniu komponentów myślałem, że problem zniknął, jednak po niedługim czasie znów zaczął się pojawiać.
pozdrawiam

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sprzęty obecnie najczęściej się psują jakimś trafem zaraz po skończeniu gwarancji ,a ja nawet jak kiedyś ostatnio wymieniałem kuchenkę i powiedziałem ile chodziła jeszcze po skończeniu gwarancji to uznali ze śmiechem że musiała być jakaś wadliwa że przechytrzyła gwarancję.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Client:53119021
#2 Obserwator#

Jak jest interpretowane "2 lata – licząc od dnia, w którym wydano towar konsumentowi" nadanie przesyłki, czy odbiór?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

[edytowano] Okres ochrony gwarancyjnej zależy od woli gwaranta. Jeżeli go nie określił, przyjmuje się, że wynosi 2 lata – licząc od dnia, w którym wydano towar konsumentowi.

oznacz moderatorów
Client:53119021
#2 Obserwator#

Haha.. widzę tutaj jak na elektrodzie... Tak samo odpiszę:
- A przeczytać się nie chce? Przecież wkleiłem to zdanie i dopytałem, czy wiecie jak interpretowana jest fraza "wydano towar konsumentowi", jeśli data sprzedaży i wysyłki towaru nie jest tożsama z datą fizycznego otrzymania towaru przez konsumenta

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zakupu.

oznacz moderatorów
Client:53119021
#2 Obserwator#

Dziękuję (btw taka odpowiedź pod pierwszym postem oszczędziła by nam całkiem sporo czasu)

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:53119021 tylko mylicie Gwarancję z Rękojmią, Gwarancja przeczytaj w karcie gwarancyjnej powinien być wpis od kiedy obowiązuje i co zawiera a co do reklamacji z tytułu rękojmi zakupu przed 1 stycznia 2023 r. domniemało się że do roku wada tkwiła w produkcje a po roku musisz sama udowodnić że wada istniała w momencie zakupu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów