anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas na zwrot pieniedzy.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Alb_allegro
#2 Obserwator#

Zgodnie z zasadami zwrotów opisanymi w pomocy dla kupujących jeżeli zrezygnuję z zakupu, to sprzedający ma od 2 do 7 dni kalendarzowych od momentu otrzymania przesyłki na zwrot pieniędzy. Ale jak próbuję skontaktować się ze sprzedającym (mineło 8 dni) to wyskakuje mi podpowiedź że sprzedający ma 14 dni na zwrot -  jak to w końcu jest ?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
darwik-firma
#12 Orędownik#

Do 14 dni

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Według prawa jest to do 14stu dni. Według regulaminu allegro 2 dni. Prawo jest nadrzędne xD.  Ja tam o 2 dni kłócę się tylko wtedy jak wina jest po stronie sprzedawcy czyli on anulował. Po 7 dniach biorę zwyczajnie piszę wiadomość w stylu "nieśmiało przypominam o zwrocie", u większości sprzedawców nic więcej nie potrzeba. Przy anulowaniu generalnie powinien zrobić to szybciej i jakby nie zareagował na wiadomość to pewnie też bym po 7 dniach dyskusję założyła. A wiadomość pewnie blokuje Ci Alina, musisz tam potwierdzić chęć jej wysłania. Allegro nie może zrozumieć, ze ten bot jedyne co robi prawidłowo to gra na nerwach...

oznacz moderatorów
Alb_allegro
#2 Obserwator#

Dzięki za info. Rozumiem że Alinę mogę pominąć ale w sumie dobrze że podpowiedziała bo sądziłem że obowiązuje 7 dni a nie 14. A nie lubię się czepiać i poganiać - skoro sprzedający ma jeszcze kilka dni to zaczekam 🙂

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Dokładnie mówiąc przepisy mówią tak: do 14dni od zgłoszenia odstąpienia lub może wstrzymać się ze zwrotem do czasu powrotu paczki z towarem chyba że otrzymał od kupujacego dowód nadania paczki zwrotnej 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Alb_allegro  Bo zgodnie z prawem to ma 14dni ale od momentu odstąpienia od umowy zakupu--zwrotu a nie otrzymania  albo odesłania.

oznacz moderatorów