anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Znikające raty 0%

stilu
#7 Wielbiciel#

W ogłoszeniu 14714000339 kupiłem telefon. Błyskawicznie po otwarciu dostępności. Klikając zakup widziałem pozostałych chyba koło 220 sztuk z początkowych 230. Już w zapowiedzi i nieaktywnym jeszcze ogłoszeniu było info o ratach 0%, z czego zamierzałem skorzystać. Ale opcja ta zniknęła przy też szybkim przejściu do płatności. Potem, że wszystko sprzedano. Sądziłem, że w "międzyczasie" po prostu masa ludzi jednak była szybsza (czy ich komputery/łącza) i zakup niby był ale może liczą się te opłacone. A brałem pod uwagę, że w związku z rozpatrywaniem wniosku o raty mogą wygrać ci z płatnościami bezpośrednimi. Po telefonie do sprzedawcy okazało się, że jestem na liście kupujących z niedokończoną płatnością a raty "podpina" Allegro więc z pytaniami to do nich. No to powrót do Allegro z pytaniem o raty 0%. Odpowiedź? Że znikają, kiedy zmienia się oferta, np wyprzedana, zmieniona cena. Rozumiem, ci, którzy nie zdążyli być kupującymi dostępnych 230 sztuk dostali opcję zakupu w cenie bez obniżki i bez tych rat. Ale u mnie nic się nie zmieniło - wyszło, że telefon kupiłem (do opłacenia) w ramach określonego limitu ilość/cena. Więc powinienem dostać możliwość opłaty ratami 0%. Inaczej Allegro "oferuje" raty, z których nikt nie skorzysta bo nie zdąży a serwis nie poniesie kosztów takich rat, do spółki z kredytującym. Ale wygląda atrakcyjnie! Do UOKiK? Dla dowodu chciałem spróbować tego samego w ogłoszeniu 14561712433. To było przed chwilą. Niestety, nawet nie zdążyłem kliknąć zakupu...

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@stilu W ofercie nr 14714000339 wybrałeś płatność przez Allegro Pay, a nie Raty Zero. W przypadku zakupów z Allegro Pay, możesz skorzystać z opcji rozłożenia kosztów na dwie nieoprocentowane spłaty, jeśli korzystasz z Allegro Smart!

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

stilu
#7 Wielbiciel#

Oczywiście! Bo już nie było rat 0%.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@stilu Wygląda to tak - chcąc kupić na raty to najpierw Twój wniosek musi zostać zaakceptowany przez bank - jeśli zostanie zaakceptowany i jeśli dana oferta w danej cenie jest nadal dostępna to wtedy dochodzi do zakupu.
Jeśli oferta wyprzeda się przed akceptacją wniosku do zakupu nie dochodzi.

Co widzisz w zakładce moje zakupy?
Jest tam widoczny ten zakup? Jeśli tak to jaki jest jego status?

 

oznacz moderatorów

stilu
#7 Wielbiciel#

Jak odpisałem Pani moderator (?) status obecny to Oczekujący na wysyłkę, bo po zniknięciu Rat 0% po zakupie i wyjaśnieniu sprzedawcy, że nadal jestem tym, który kupił, skorzystałem z tat Allegro Pay. Podtrzymuję swoje zdanie na temat praktyk serwisu. Kupiłem, towar był "mój", zostało zapłacić. Ale nie było jak bo wtedy serwis zapewne musiałby partycypować w odsetkach.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@stilu Oczywiście masz prawo do swojego zdania ale jest też coś takiego jak regulamin usługi który mówi jasno:
"6. Złożenie wniosku o Produkt w ramach Transakcji nie oznacza rezerwacji Towarów stanowiących przedmiot tej Transakcji."

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@stilu Zakup na raty wygląda tak, jak opisał @komis-bell. Nie można najpierw kupić, a później wybrać płatności ratalnej. Do zakupu na raty dochodzi dopiero po zaakceptowaniu wniosku przez bank. Jeśli więc najpierw kupił Pan przedmiot, opcja płatności na raty przestała być dostępna. Nie jest to bląd.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

stilu
#7 Wielbiciel#

Nie wiem czego Państwo nie rozumiecie: cytując Panią - "najpierw" Kupiłem (co później potwierdził sprzedawca) bo nie da się inaczej przejść dalej, nie ma tu chyba możliwości najpierw wystąpić o raty a potem kupić. Najpierw Kup i zapłać lub przez Koszyk. Zrobiłem to pierwsze. Ale już jako ten który kupił nie miałem możliwości skorzystać z rat 0%, nawet zawnioskować! Czyli znikają, serwisu nie kosztują a klient, jeśli go nie stać na jedno-dwurazową płatność, zapłaci więcej w normalnych ratach.

oznacz moderatorów

stilu
#7 Wielbiciel#

Sprawdzam w innych ogłoszeniach, z normalnymi cenami więc nie takich  błyskawicznych jak moje ogłoszenie. Tam swobodnie, jeśli trwa, mogę przejść do rat, już po Kup i zapłać, tak samo przez koszyk. Więc raz "nie j est to błąd" a raz jest, w zależności od statusu całego ogłoszenia. To błąd systemowy - jako "zaakceptowany" kupujący (bo zdążyłem kliknąć kup i zapłać) powinienem móc zapłacić na pierwotnie oferowanych warunkach. A tak to nie "raty znikają,  np kiedy zmienia się oferta" tylko zniknięcie rat ją zmienia.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@stilu W tej ofercie są teraz dostępne Raty Zero. Po przejściu do koszyka zobaczy Pan takie opcje płatności:

nat_not_0-1701090426138.png

Jak Pan widzi, na liście są jedynie Raty PayU. I dopiero po wybraniu właśnie tej opcji, aktywna staje się opcja "Przejdź do wniosku":

nat_not_1-1701090517335.png

I po kliknięciu w ten przycisk można wybrać Raty Zero:

nat_not_2-1701090570410.png

Czy dotarł Pan w ogóle do tego kroku czy zatrzymał się Pan w koszyku przy opcji Raty PayU?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

stilu
#7 Wielbiciel#

Przepraszam, dałem sobie przerwę od komputera. Ciągle mówimy jednym głosem - o ofertach, które nie kończą się błyskawicznie, zanim się zdąży przejść do płatności. O ile w ogóle z czymś się zdąży. W moim przypadku po zakupie (zakup i opłać, nie przez koszyk) przeszedłem do płatności i nie było już dostępnych rat. Co potwierdzono mi w rozmowie na czacie, że po zakończeniu ogłoszenia raty znikają. No i zniknęły a nie powinny, skoro byłem kupującym. Żeby to potwierdzić albo temu zaprzeczyć nie można się posługiwać istniejącymi "powolnymi" ogłoszeniami. Trzeba by albo wyciągnąć historię zmian w stronie z ogłoszeniem albo powtórzyć eksperyment na podobnych warunkach. Próbowałem ale tym razem nie dałem rady nawet kliknąć zakupu. Jeśli nic nowego do dodania już Państwo nie macie to dziękuję bardzo.

oznacz moderatorów