anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy dostanę całą sumę przy zwrocie ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Gjastt
#8 Zapaleniec#

Witam, mam problem z rzeczą którą pomyłkowo zamówiłem.

Mianowicie, kupiłem przedmiot  (przelałem pieniądze) o 9.35 a o 10.50 tego samego dnia poinformowałem sprzedającego aby anulował zamówienie i nic nie wysyłał. U mnie nie pojawiła się opcja "Anuluj zamówienie" Po 11 odpisał że dziekuje i że się odezwie. Zamówienie ma cały czas status w przygotowaniu niczego nie anulował i zasugerował wybranie opcji "zwróć zakup"

Teraz tak, po wybraniu tej opcji widzę pod towarem, RAZEM DO ZWROTU 0,00 zł Moje pytanie brzmi czy ostatecznie dostanę całą sumę tj łącznie z opołatą za kuriera (wybrałem Allegro Pocztex) ? Czy on sam nie może anulować zamówienia i przelać pieniędzy na me konto?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
LEW433
#21 Demiurg#

@Gjastt Tak musisz kliknąć zwróć zakup, wówczas sprzedajacy zwróci Ci całą kwotę jak nie wysłał..

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@Gjastt 

To jest odstąpienie od umowy. Wyśle Ci koszt towaru plus koszt najtańszej, oferowanej przesyłki w ofercie.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A czemu ma oddać najniższy koszt dostawy jaki ma w ofercie skoro jeszcze nie wysłał przedmiotu . Jak nie wysłał to powinien zwrócić tyle ile kupujący przelał .

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@kolekcjoner608 

A nie wiem. Może się mylę. Dla mnie do zawarcia umowy doszło (transakcja) i kupujący odstępuje. Wszelkie kroki wg mnie zostały spełnione.  Ale powtarzam, mogę się mylić 🙂

Mogę Was prosić o Wasze opinie?

@kostas11 

@mdrogeria 

Z góry dzięki.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@serwis-texas no niby masz rację , może i nie ,,niby,,  bo zapis w UK jest jasny i zgodnie z KC do transakcji doszło .

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie, zwraca całość bo nie doszło do realizacji-nie wysłał.😮

oznacz moderatorów
Gjastt
#8 Zapaleniec#

@ LEW433 

 

Właśnie w tym rzecz, nic nie wysłał bo go przecież prosiłem aby tego nie robił, nie poniósł kosztów a ja zapłaciłem od razu całą sumę za kuriera a on nie chce anulować zamówienia i zwrócić samemu całej sumy. Wysłałem mu mój nr konta a on swoje. Nie może anulować czy kręci...

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Gjastt Nie kręci nie może anulować, Ty masz kliknąć zwróć zakup a On wówczas zwróci Ci środki.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Gjastt może o tym nie wiesz i to nie grzech , ale sprzedawca nie ma możliwości anulowania transakcji , ten przywilej Ustawodawca dał tylko konsumentowi , a status konsumenta pozyskujesz tylko przy zakupie od firmy .

oznacz moderatorów
Gjastt
#8 Zapaleniec#

Dobrze wiedzieć, nie nie wiedziałem o tym, sam sie zastanowiałem czemu on sam nie może dkoro ja poprosiłem o anulowanie bo tej funkcji wtedy nie miałem.

OK, tyle chciałem wiedzieć, dzięki wielkie wszystkim.

 

oznacz moderatorów
Gjastt
#8 Zapaleniec#

 

@LEW433

OK dokonałem zwrotu i pojawiło mi się info

" Wysłaliśmy Twoje zgłoszenie do sprzedawcy. Odeślij zwracane produkty Kopia zgłoszenia zwrotu zostanie przesłana na Twój adres email. "

Teraz tak pod spodem mam wybrać Sposób wysyłki (paczkomaty/kurierzy). Rozumiem że skoro nic nie wysłał to zostawiam jak jest i nic nie zaznaczam ?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Gjastt nie da się nic nie zaznaczyć , nie przejdziesz dalej , wybierz ,,,  wysyłka własna ,,

oznacz moderatorów
Gjastt
#8 Zapaleniec#

Dlaczego mam zaznaczać wysyłkę własną skoro wyraźnie mu napisałem że NIE chcę jego towaru i żeby nie wysyłał ???? Towaru zresztą nie wysłał i prawidłowo.  Ja nie mam zamiaru nic odsyłać i płacić za kuriera.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Gjastt wobec tego rób jak uważasz 

oznacz moderatorów
AQUASYSTEMS
#12 Orędownik#

Bo tak to wygląda.  Kupiłeś, robisz fikcyjny zwrot - nie ma czegoś takiego jak anulowanie zakupu. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Gjastt Zaznacz to nie ma znaczenia ponieważ towar nie został wysłany, a musisz zaznaczyć żeby przejść dalej, tak działa system. Sprzedający zwróci Ci środki tym się nie przejmuj.

oznacz moderatorów
Gjastt
#8 Zapaleniec#
 
 
 Dzięki za konkretne wyjaśnienia, zastanawiałem się porostu czy po takim wyborze nie będę musiał płacić za kuriera 🙂
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Gjastt Nie musisz ponieważ towar nie wyszedł od sprzedającego.

oznacz moderatorów