anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy może mi ktoś z włodarzy Allegro wyjaśnić, do czego służą kategorie w tym serwisie?

emforcztery
#7 Wielbiciel#

Pytam, bo w kategorii "obiektywy" nie widzę od kilku podstron ani jednego- jest za to mnóstwo chińskiego chłamu, jakichś filtrów, dekielków a nawet opakowań.

Chciałem w tej sytuacji zapytać, gdzie mam szukać obiektywów (może wśród garnków, rondli i patelni?) i po co w ogóle istnieje kategoria "akcesoria fotograficzne" (tudzież "pozostałe"), skoro sprzedawcy najwidoczniej mają je w du..żym poważaniu i pakują swój towar tam, gdzie im pasuje. Podejrzewam, że taki burdel (nie mylić z bałaganem) jest też w innych kategoriach - niemiło wspominam np. kategorie z silnikami krokowymi i elektronarzędziami.

Straciłem niedawno trochę czasu i zgłosiłem ileś tam "-set" (serio) produktów umieszczonych w złej kategorii, albo ze zmanipulowanymi słowami kluczowymi, z nadzieją że może ktoś to zauważy i coś z tym zrobi. Lolnope. Cisza.
Proszę, nie piszcie mi, że są dostępne filtry, że mogę dokładniej formułować zapytania, albo coś tam, bo po prostu zabiję śmiechem: Jeżeli portal każe mi się uczyć omijać/maskować jego nieudolność, to po prostu wolę zmienić portal na taki, który działa poprawnie- na taki, który nie każe mi szukać pudru dla niemowląt wśród gładzi gipsowej.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@emforcztery Dziękuję, że zwróciłeś uwagę na ten problem. 

Jednocze zaznaczam, że to sprzedający decydują, w której kategorii umieszczają swój produkt. Jeśli nie jest odpowiednia, możemy podjąć konkretne działania po zgłoszeniu takiego faktu i tutaj ponownie Ci dziękuję za zgłoszenia, o których wspominasz.

Sugeruję, żebyś jednak przynajmniej spróbował się przekonać do stosowania filtrów w wynikach wyszukiwania. Przy tej ilości produktów, która jest dostępna w naszym Serwisie, jest to bardzo przydatne narzędzie, by odnaleźć to, czego faktycznie szukasz.

Z naszej strony wdrażamy systemowe rozwiązania, które docelowo mają pomagać w dopasowaniu wyników wyszukiwania do oczekiwań konkretnych kupujących. Jednym z nich jest mechanizm "trafności", który wciąż rozwijamy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Pozwolę się nie zgodzić z pracownikiem Allegro że tylko sprzedający ponoszą za to winę Przecież są sugestie i kategorie stworzone przez Allegro gdzie i jak można wystawiać towar i tu ciągle sprzedający piszą o takich problemach Proszę więc żeby Allegro nie odpisywało że dziękują za zgłoszenie bo takie było wiele razy w różnych kategoriach 

oznacz moderatorów