anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można blokować zakup towaru ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
sjaszczuk
#7 Wielbiciel#

Ostatnio kupowałem żarówki  i nie otrzymałem od sprzedawcy faktury pomimo  wysłania do niego dwóch maili. 

Wystawiłem sprzedawcy negatywną opinię. Po tym fakturę otrzymałem.  Sprzedawca przedzwonił do mnie przeprosił za zaistniałą sytuacje i poprosił o anulowanie wystawionej przez mnie opinii. Opinię anulowałem na wniosek sprzedawcy.  Po pewnym czasie chciałem ponownie zakupić żarowki u tego sprzedawcy.  Otrzymałem informację, że  nie mogę  zakupić żarowek u tego sprzedawcy.  Zachowanie sprzedawcy mnie nie dziwi.  Zdziwiony jestem  akceptacją tego rodzaju praktyk przez Allegro.         

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@sjaszczuk Cześć. Zgodnie z zapisem w Kodeksie Wykroczeń, Sprzedający powinien mieć uzasadnioną przyczynę dodania Klienta do listy "Moi nieaktywni kupujący" (dawniej - czarnej listy) - możesz skontaktować się z nim i poprosić o wyjaśnienie tej sytuacji.

Z drugiej strony - jeśli ostatnio miałeś problemy z otrzymaniem faktury, to być może lepiej będzie skorzystać z ofert innych Sprzedających? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@ko_alka 
Zgodnie z zapisem w Kodeksie Wykroczeń, Sprzedający powinien mieć uzasadnioną przyczynę dodania Klienta do listy "Moi nieaktywni kupujący" (dawniej - czarnej listy)

W kwestii formalnej:
Kodeks w żaden sposób nie przywołuje listy "Moi nieaktywni kupujący". Zapis znajdujący się w Art. 135 kw nie dotyczy (na zasadach ogólnych) listy "Moi nieaktywni kupujący" przede wszystkim ze względu na charakter (sposób działania) tej listy. 
Zachęcam do zauważenia, że podobne ograniczenia wprowadza możliwość zdefiniowania oferty na Allegro jako dostępnej wyłącznie dla klientów biznesowych (tych w krawatach ?)
https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/przygotuj-dodatkowe-oferty-dla-klientow-biznesowych-rjKAxjdndsn - i w tym przypadku również nie mają zastosowania ww. przepisy kw.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@A3dam W kwestii formalnej: komentarz na Allegro Gadane nie ma mocy opinii prawnej, więc nie mam zielonego pojęcia, po co się produkujesz. 😉

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Client:94057046 
nie mam zielonego pojęcia
Trudno.

A dla tych co potrafią czytać ze zrozumieniem przywołałem konkretny zapis z kw. - będą w stanie zweryfikować co jest tam napisane.
Zasady działania listy "Moich nieaktywnych kupujących" uczestnikom AG chyba tłumaczyć nie trzeba.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@sjaszczuk wypełniłeś prawidłowo kartę dostawy z zaznaczeniem faktury ? czy pisałeś wiadomość , bo jeśli to drugie to powiem Ci ,że w natłoku bardzo łatwo przegapić taką wiadomośći odczytać dopiero  po fakcie nadania przesyłki .

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Allegro gra na dwie strony, mówi i pisze że wg prawa, tak jest nie wolno ograniczać ale zarazem jest taka zakłada "Moi nieaktywni kupujący", dawniej tzw. CL. Masz nauczkę, zmieniłeś komentarz a i tak nie możesz teraz kupić, a błąd był po stronie sprzedającego. Ja bym poszukał innego sprzedającego.😁

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@LEW433 na razie autor wątku nie napisał w jaki sposób poinformował sprzedawcę o potrzebie wystawienia faktury bo jeśli zwykłą wiadamością to zwróć uwagę ,że sprzedawca na reakcję i odpowiedź ma zgodnie z regulaminem 24H ,a w tym czasie przesyłka mogła być już nadana.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

OK, nie wiemy jak, ale możliwe że zaznaczył podczas zakupu, tak powinien to zrobić!😁 Nadal to nie zmienia faktu że kupujący zmienił komentarz, a sprzedający wpisał go na CL.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@LEW433 domniemam , że jednak było inaczej cyt ,,pomimo  wysłania do niego dwóch maili. ,,

ale tego się już chyba nie dowiemy .

Wpisał to wpisał na CL , jaki miał powód i dlaczego nie usunął tego też się nie dowiemy .

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Myślę że tu nie tylko o fakturę mogło chodzić ,bo to raczej nie jest powód do odstawki z możliwości zakupów .

oznacz moderatorów
sjaszczuk
#7 Wielbiciel#

Dokonałem już zakupu  żarówek u innego sprzedawcy od którego otrzymałem fakture  i czekam na dostarczenie towaru.  Dziekuję Wszystkim za udział w dyskusji.       

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@sjaszczuk Skoro masz problemy z tym sprzedającym to po co Ci następne zakupy u niego, i nastepne problemy. Czy to jest jedyna osoba sprzedająca żarówki ? Kup od kogoś innego zamiast się użalać.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@sjaszczuk a pisałeś do sprzedawcy ???  zapewne Cię zablokował jak walnąłeś negatywa i zapomniał odblokować jak go usunąłeś 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
sjaszczuk
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za podpowiedź.  

oznacz moderatorów