anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można cofnąć "zwróć zakup"?

MAMY ROZWIĄZANIE!
opolki
#9 Pomysłodawca#
 
oznacz moderatorów
49 ODPOWIEDZI 49
opolki
#9 Pomysłodawca#

Nie chcę niczego zwracać, ale wcześniej kliknąłem "zwróć", więc cały czas mam komunikat "towar zwrócony".

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@opolki nie da się cofnąć. 

oznacz moderatorów
opolki
#9 Pomysłodawca#

No ale ze sprzedawcą ustaliłem, że normalnie wysyła, więc po co komunikat "zakup zwrócony", jak nic nikomu nie zwróciłem.

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Kliknąłeś "zwróc zakup"? Kliknąłeś. Na poziomie systemu dokonałeś jakieś operacji

Normalne jest wiec, widnieje taki komunikat.

Czego jeszcze nie rozumiesz?
Może zakupy przez internet nie są dla ciebie? 🤔

Swoją drogą, żeby "zwrócić" to trzeba trochę się naklikać 😮

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@opolki ponieważ nie da się "anulować zwrotu", system nie przewiduje takiego przypadku i jest to jak najbardziej poprawne działanie. 

oznacz moderatorów
opolki
#9 Pomysłodawca#

Nie jest prawdą, że zwróciłem zakup, wręcz przeciwnie, jednak Allegro twierdzi, że zwróciłem.

oznacz moderatorów
opolki
#9 Pomysłodawca#

Powinno być tak samo jak "kupiłeś przedmiot". Kupiłem, ale przecież póki nie zapłacę, nie będę miał komunikatu "zapłaciłeś". Tak tu powinno być, że rozpocząłem procedurę zwrotu, a nie "zwróciłeś".

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@opolki Na gruncie KC odstąpiłeś od umowy zawartej na odległość w momencie kliknięcia ... amen 

oznacz moderatorów
opolki
#9 Pomysłodawca#

Bajki opowiadasz, od niczego nie odstąpiłem, najlepszy dowód, że sprzedawca już po  zapoznaniu się z tym moim "odstąpieniem" wysłał towar, w porozumieniu ze mną.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@opolki  Oczywiście że odstąpiłeś, nawet tego nie wiesz  i jak widać nadal nie rozumiesz co jest grane.

Sprzedawca ma twoje pieniądze, na twoją prośbę wyśle towar. Albo nie wyśle, bo  ta transakcja jest już z pominięciem Allegro. Tracisz wszystkie uprawnienia, ponowny bezpłatny zwrot, prawo do reklamacji z udziałem Allegro,  prawo do Allegro Protect...

Ale masz rację, kupiłeś...

oznacz moderatorów
opolki
#9 Pomysłodawca#

Ta... oczywiście, że odstąpiłem, czyli zwróciłem towar, który właśnie do mnie idzie. Geniusze...

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@opolki Zrozum, że kliknięcie "zwróć zakup" wywołuje określone skutki prawne a dokładniej jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia o odstąpieniu od umowy - zgodnie z prawem umowa zostaje uznana za niezawartą - tak jakby jej nigdy nie było.
Prawo własności towaru wraca do sprzedającego i nie ma żadnej prawnej możliwości zmiany tego.
Jeśli sprzedający wyśle Ci "zakupiony" towar to w świetle prawa i tak nie będziesz jego właścicielem.

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@opolki: tak jak wielu podobnych do ciebie NIE potrafisz jasno i rzeczowo opisać problemu.

Skoro wszystko gra to po kij zakładasz tutaj temat?

Po tym co napisales widac, ze jest jeden wielki chaos.

Ile masz lat w ogóle? 😮

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@opolki  Naprawdę nic do ciebie nie dociera?  Towar idzie, ale już wykorzystałeś bezpłatny zwrot więc ponownie zwrócić nie możesz, no chyba ze na własny koszt i za zgodą sprzedającego.

Nie życzę żle ale gdyby coś było zepsute to już Allegro w niczym ci nie pomoże. Tylko  ewentualnie sąd, no bo przecież zwróciłeś przedmiot !!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@opolki Jak się kliknęło zwrot to lepiej odesłać i kupić drugi raz, system nie "myśli" więc i nie pomoże ani w reklamacji(ponieważ zwróciłeś) to Tak jak odpowiadają tu BOTy.

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@br. odstąpił od umowy a nie zwrócił

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek  OK, zgadza się ale on tego nie rozróznia.....  Tak jak wielu innych 🤕

oznacz moderatorów
opolki
#9 Pomysłodawca#

"on tego nie rozróżnia", za to ty udowodniłeś, że masz kłopoty z rozróżnieniem, co kto pisze.

oznacz moderatorów
opolki
#9 Pomysłodawca#

Raczej widzę, że jesteście przekonani o swojej wiedzy, której w rzeczywistości nie macie. Po prostu tak macie, że lubicie się wymądrzać.

oznacz moderatorów