anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można cofnąć "zwróć zakup"?

MAMY ROZWIĄZANIE!
opolki
#9 Pomysłodawca#
 
oznacz moderatorów
49 ODPOWIEDZI 49
opolki
#9 Pomysłodawca#

Dla wszystkich zainteresowanych otrzymałem odpowiedź od Allegro, rozwiązaniem nie są te kocopały, co tu pseudoeksperci wypisywali, tylko (cytuję):

Jeżeli chciałby Pan anulować swoje odstąpienie, to wystarczy, że poinformuje Pan o tym Sprzedawcę. Pomimo wypełnienia formularza odstąpienia Sprzedający może nadal zrealizować Pana zamówienie.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@opolki Allegro to nie wyrocznia 🙂
"Szeregowi konsultanci" bardzo często nie mają zielonego pojęcia o czym w ogóle mówią i jakie są podstawy prawne ich twierdzeń.

Przepisy prawa stanowią bardzo jasno co oznacza złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy oraz jakie niesie ze sobą skutki.

oznacz moderatorów
opolki
#9 Pomysłodawca#

Tak jest: ani sprzedający, ani kupujący, ani pośrednik Allegro nie mają nic do gadania, tylko anonim z radami z koziej...

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Oczywiście, że mają do gadania (nikt im nie zabroni) i gadają tak aby sprawę załatwić najprościej jak się da - czyli zapomnieć o złożeniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy i żyć dalej.

Ja tylko zwracam uwagę, że takie postępowanie nie ma żadnego poparcia w przepisach a wręcz jest z nimi sprzeczne.

Podesłałem Ci nawet link do strony UOKIK w którym na podstawie przepisów jest wszystko wyjaśnione jakie są skutki, obowiązki itp.



oznacz moderatorów
opolki
#9 Pomysłodawca#

No dobrze, Panie Ekspercie, a powiedzmy, że ktoś klika "zwróć zakup", po czym nic nie robi, sprzedawca też nic nie robi, Allegro nic nie robi, to co, wszyscy do paki?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@opolki Rozpisałbym się ale ze względu na to, że za 10 minut kończę pracę i odchodzę od komputera to szkoda mi już na to czasu.
Na Twoje pytanie odpowiem krótko: "nie".

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@opolki    "...kilka "zwróć zakup", po czym nic nie robi, sprzedawca też nic nie robi.."

Naprawdę wiesz co napisałeś?  Straciłeś wpłacone pieniądze, więc nie musisz nic robić. Stać cię  na taki gest.

Zacznij  najpierw myśleć,  później pisz...

oznacz moderatorów
opolki
#9 Pomysłodawca#

Sądzę, że warto jeszcze raz to napisać, bo różna dzieciarnia wciąż tu głupoty wypisuje:

 

Jeśli się kliknie "zwróć zakup", ale zmieni się zamiar, to wystarczy o tym poinformować sprzedającego, status transakcji zostaje bez zmian.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Nadal się mylisz 🙂

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@opolki: nie kompromituj się bardziej niż się ośmieszyłeś do tej pory.
Nie raz udowodniłem w dyskusji/sporze, ze anonimowy konsultant nie ma pojęcia o przepisach prawa które obowiązuje.

I tyle. Albo aż tyle.
Musisz się chłopie jeszcze wiele, wiele nauczyć.

Zamiast "cofać zakup" cofnij się do etapu edukacji wczesnoszkolej i nadrób zaległosci które masz.

 

oznacz moderatorów