anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę utworzyć czarną listę sprzedających?

MAMY ROZWIĄZANIE!
yeeny
#8 Zapaleniec#

Chciałbym na swoim koncie utworzyć czarną listę sprzedawców u których nie chcę kupować. Jak na razie to sprzedawca może mnie dodać do swojej czarnej listy, w druga stronę to nie działa chyba że nie widzę takiej opcji.

Czy jest taka możliwość? Jeśli nie ma to jak to zgłosić do Allegro aby umożliwiono kupującym takie selekcjonowanie sprzedawców? Chciałbym wyeliminować sprzedawców słabo wywiązujących się ze swoich obowiązków, np. wysyłka w dniu dostawy. 

oznacz moderatorów
48 ODPOWIEDZI 48
Client:81603102
#9 Pomysłodawca#

@la_nika jestem przeciwnikiem publicznego polowania na czarownice, (tak jak i negatywów)  - tam są przecież dane osobowe. Pisalem powyzej juz o tym zgłaszaniu - macie inne zajęcia sądzę :)) zawsze ZERO reakcji.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:81603102 oczywiście, rozumiem i szanuję Twoje podejście. Proszę podeślij numer oferty na adres spolecznosc@allegro.pl 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:81603102
#9 Pomysłodawca#

@la_nika ok 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:81603102 dziękuję, dostałam Twoją wiadomość i przekażę ją do weryfikacji do odpowiedniego działu, wrócę z odpowiedzią gdy tylko ją otrzymam. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:81603102 wracam z odpowiedzią. Przykro mi, ale z naszej strony nie mamy podstaw do podjęcia działań wobec oferty. Zgodnie z regulaminem to sprzedający odpowiada za sprzedawany przedmiot, a ten ma swoje opakowanie i został dopuszczony do sprzedaży. Nie mamy podstaw żeby usunąć ofertę, a wskazane wady mogą być winą konkretnego egzemplarza.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:81603102
#9 Pomysłodawca#

@la_nika opakowanie ma TYLKO:  CE - China Export - mylone nagminnie, niedopuszczone na terenie unii. Wskazane wady, są fabryczne w każdym z zakupionych produktów. Dziękuję za zajacie sie sprawa. Wiadomo i tak było jaka będzie odpowiedź. Sprzedawca końcowy odpowie karnie i, lub skarbowo jesli sie cos wydarzy, czy ktoś zginie - a portal jest zadowolony. Standardy iście europejskie macie. Normalny dbający o klientów portal zażyczył by sobie i po zgłoszeniu i po otrzymaniu zdjęć-choć  certyfikatów do obrotu tym produktem na terenie unii. Wiem, bo gdzie indziej sprzedawałem i portal po otrzymaniu zgłoszenia ( co jest tam normalnością -kupujący musi mieć pewność bezpieczeństwa użytkowania produktu) zażądał ode mnie: w kolejności opłacone:, cło, vat i certyfikaty plus miałem zablokowany PayPal do momentu zweryfikowania i nie było dyskusji ...nie to blokada konta/kont; inne aukcje działały normalnie (powód zgłoszenia był... niestandardowy rozmiar wtyczki sieciowej 🙂 - ktos zglosil) i ok   .... ale coz tak macie..dlatego nie próbuje nawet tu sprzedawać  -  nie pisze  o Pani - bo Pani jako jedyna choć spróbowała za co dziekuje.. Ja zglosiem , wy o tym wiecie i .....liczmy na łut szczęścia, że nic się nikomu nie przydarzy czego wszystkim zycze.. ale nie to to chodzi ..prawda?? 😞

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#
oznacz moderatorów
yeeny
#8 Zapaleniec#

Wielkie Dzięki za pomoc. 😀

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Kupujący nie może sprzedawcy wpisywać na czarną listę ale za to tylko kupujący może wystawiać negatywne opinie nawet gdy sprzedawca na to nie zasłużył a tak być nie powinno.

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@mwmonety Kupujący może wystawić negatywa tylko temu sprzedawcy, od którego coś kupował, a po roku od wystawienia Allegro automatycznie usunie tę ocenę.

Sprzedawca może wpisać na CL kogo zechce i blokować go dożywotnio, nawet jeśli tej osoby nigdy nie obsługiwał i nie ma żadnego powodu. Tak być nie powinno.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:98572120 Sprzedawca tak z własnego "widzi mi się" nikogo nie wpisuje na CL bo i po co? Każdy dobry sprzedawca szanuje swoich klientów i chce mieć ich jak najwięcej a blokuje tylko tych których zachowania na to zasługują .CZARNA LISTA to jedyna deska ratunku dla sprzedawców przed wieloma kłopotliwymi klientami a pozostałym nie grozi wpis na nią i dlatego musi ZOSTAĆ póki allegro nie wymyśli jakiejś nowej formy karania tych co z zakupów robią sobie zabawę.

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@yeeny Nie ma czegoś takiego jak czarna lista sprzedawców. A powinna być.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
majster_man
#14 Krzewiciel#

Możesz założyć zeszyt z takimi sprzedawcami i tam wpisywać.

oznacz moderatorów
Yrecki_z_Jelonki
#8 Zapaleniec#

ale zeszyt nie odfiltruje mi w wyszukiwarce sprzedawców, u których nie chcę kupować.

oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

@yeeny @ Allegro nie pozwoli na czarną listę sprzedających, gdyż ma z nich niezłą kasę w postaci wysokich prowizji.

Kupujących jest na pęczki, a sprzedawców niewiele.

Czarna lista jest tylko narzędziem dla sprzedających, aby mogli oddzielić plewy i wyłuskać wartościowe ziarna.

oznacz moderatorów
C23B32
#10 Popularyzator#

Juz niedługo będą zmiany jest nadzieja

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@Knowhere Ło masz! Ktoś się postarał 🤣

oznacz moderatorów
edigo_pl
#8 Zapaleniec#

O. Wielkie dzięki, gdzieś mi umknął ten link. Chociaż trochę niepokojący jest ten komunikat: "

Ten dodatek nie jest aktywnie monitorowany pod względem bezpieczeństwa przez Mozillę. Przed instalacją upewnij się, że mu ufasz."

 

oznacz moderatorów
jaros 1
#8 Zapaleniec#

Szanowni Państwo.

Kilkukrotnie już wnioskowałem o wprowadzenie dla kupujących możliwości utworzenia własnej "czarnej listy" dostawców.

Byłoby to pomocne przy każdorazowej weryfikacji dostawcy, u którego planujemy dokonać zakupu. Komentarze innych kupujących są subiektywne i nie dają pewności co do rzetelności dostawcy. Własna "czarna lista" automatycznie informująca o wcześniejszej weryfikacji dostawcy byłaby mocnym uproszczeniem w podejmowaniu decyzji o zakupie. Ponadto dużym utrudnieniem w ocenie dostawców jest zakładanie przez nich wielu kont co pozwala im ukrywać duże ilości negatywnych komentarzy. Dobrze byłoby wprowadzić mechanizm identyfikujący tych samych dostawców pod różnymi nickami. Przy okazji planowanych zmian proponuję rozpatrzyć moje propozycje.

pozdrawiam

jaros 1

oznacz moderatorów