anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę utworzyć czarną listę sprzedających?

MAMY ROZWIĄZANIE!
yeeny
#8 Zapaleniec#

Chciałbym na swoim koncie utworzyć czarną listę sprzedawców u których nie chcę kupować. Jak na razie to sprzedawca może mnie dodać do swojej czarnej listy, w druga stronę to nie działa chyba że nie widzę takiej opcji.

Czy jest taka możliwość? Jeśli nie ma to jak to zgłosić do Allegro aby umożliwiono kupującym takie selekcjonowanie sprzedawców? Chciałbym wyeliminować sprzedawców słabo wywiązujących się ze swoich obowiązków, np. wysyłka w dniu dostawy. 

oznacz moderatorów
48 ODPOWIEDZI 48
edigo_pl
#8 Zapaleniec#

Powiem szczerze, sam bym był zainteresowany taką listą, gdzie mógłbym wpisywać sprzedawców i to nawet takich, u których w ogóle jeszcze nic nie kupiłem. Nie chcę skłamać, ale mój staż na Allegro będzie około 15 lat łącznie na tym jak i na poprzednim moim koncie. Po takim czasie wystarczy mi czasami przejrzeć kilka ofert danego sprzedawcy, oraz komentarze zostawiane przez kupujących i intuicyjnie czuję, że "z tym gościem będą problemy" Omijam takich sprzedawców, a potem gdy ponownie czegoś szukam, z powrotem na nich trafiam. Kilka razy nawet zdarzyło mi się kupić u takich sprzedawców ze zwykłego niedopatrzenia.
Oczywiście wskazówki Pani moderator są bardzo cenne i przede wszystkim dlatego kupuję na Allegro, że mogę z dużym prawdopodobieństwem wytypować sprzedawców, u których wolałbym zwyczajnie nie kupować. Chodzi tak naprawdę tylko o czas, a czas to pieniądz. Po co tracić go na ponowne typowanie takiego sprzedawcy. Natomiast jeżeli ja miałbym zgłaszać wszystkie uchybienia i niezgodności z prawem, które widzę w ofertach sprzedawców, to nie jestem pewien czy pracownicy Allegro nadążyliby czytać te zgłoszenia i na nie odpowiadać. Z  drugiej strony też prawdopodobnie nie wystarczyłoby mi czasu na załatwianie swoich spraw. Konkludując, taka lista byłaby bardzo dużym ułatwieniem dla mnie i pewnie innych kupujących również. I nawet nie chodzi tu o jakieś publiczne piętnowanie konkretnego sprzedawcy, tylko aby już nie oglądać jego ofert, bo przynajmniej mi chodzi o to, aby dokonać zakupu nawet czasami trochę drożej, ale za to bez problemów i tracenia cennego czasu. No, ale jak się nie da, to się nie da. 🙂

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Na ten moment nie ma i na pewno w najbliższej przyszłości nie będzie możliwości dodania Sprzedającego do czarnej listy. Szczegółowo wyjaśniłałam to już w odpowiedzi na tę propozycję.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
serinus11
#7 Wielbiciel#

Można tylko ubolewać, że nie chronicie interesów kupujących. Właśnie dziś spotkałem się ze sprawą, że chciałbym nie kupować więcej od tego sprzedawcy. Ale widocznie nie leży to w interesie ALLEGRO.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

i tu się mylisz, bo allegro przede wszystkim chroni interesy kupujących.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Yrecki_z_Jelonki
#8 Zapaleniec#

Niestety, nie chroni.
Kupuję różne elementy elektroniczne od lat i wiem, że trzeba się nieźle naszukać, by znaleźć taką czy inną część, bo cała masa sprzedających oferuje chińskie podróbki.
Dyskusje o tym na "elektronicznych" forach są na bieżąco uaktualniane, ale, niestety, sprzedawcy na Allegro nie są z tego tytułu w żaden sposób rozliczani.
Wiele takich znalezionych profili zgłosiłem, ale ze strony Allegro nie ma ŻADNEJ reakcji.
Ja wiem, że często sam sprzedający nie ma pojęcia, że sprzedaje podróbki, a administratorom Allegro nie wytłumaczysz, bo ani jedni ani drudzy nie są zainteresowani tym problemem.
Dlatego nie chcę, by raz znaleziony sprzedawca podróbek nie był u mnie wyświetlany w wynikach wyszukiwania.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

zacznij sprzedawać, a zobaczysz jak działa allegro w kontaktach na linii sprzedawca - kupujący. Ja miałem ostatnio kilka przykładów, gdzie musiałem walczyć w dyskusji przeciwko naciągaczom kupującym i odsyłającym uszkodzone produkty wspieranym przez allegro. Kupujący jest aktualnie panem i władcą, może kupić produkt, napisać później że wyrzucił go do śmieci, wystąpić do POK i odzyskać kasę. Nikt go nie będzie weryfikował czy faktycznie dostał szmelca, czy tylko naciągnął sprzedawcę na zwrot. A jeśli sprzedawca zaczyna protestować do jest obciążony przez allegro opłatą z POK, jeśli tego nie ureguluje blokadą konta. Klientowi nic nie grozi, nawet jak kupi bubel to jest z każdej strony chroniony, ma możliwość zwrotu, reklamacji,POK. SPrzedawca nie ma nic, bo allegro wymusza na nas często działania, które nie są zgodne z obowiązującymi przepisami, tylko po to, żeby zadowolić roszczeniowych klientów.

To o czym piszesz powyżej nie ma nic wspólnego z ochroną sprzedawców, a jest po prostu polityką tego serwisu, który jest nastawiony na zysk. Jeśli chcieliby ograniczać sprzedaż podróbek powinni zacząc od kasowania ofert z Chin, a te zalewają portal i jakoś allegro to nie przeszkadza. Tutaj liczy się głównie kasa i stąd takie a nie inne podejście do tego problemu. Allegro nie przymyka oka na ten proceder bo lubi sprzedawców, tylko dlatego, że czerpie z tego wymierne korzyści.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
jaros 1
#8 Zapaleniec#

No to też macie problem jako sprzedawcy. Jednak my jako kupujący chcielibyśmy mieć możliwość założyć indywidualną czarną listę sprzedawców tylko na własny użytek, aby nie musieć zapisywać na karteczkach nieuczciwych sprzedawców. Technicznie pewnie jest to wykonalne ale zapewne nie na rękę właścicielom portalu.

oznacz moderatorów
Yrecki_z_Jelonki
#8 Zapaleniec#

Widzę, że musimy my, kupujący, wziąć sprawy w swoje ręce, i przesłać odpowiednie doniesienie wyżej. Jak Allegro dostanie znowu parę milionów kary, to może w końcu "raczy" pochylić się na problemem paserstwa.

oznacz moderatorów