anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę wnieść wniosek o reklamację w tej sytuacji?

Client:99592630
#7 Wielbiciel#

Witam!

Otóż kupiłem konto do gry League Of Legends dokładnie 30 dni temu, lecz dostałem blokadę za używanie programu który sam osiągał poziomy w grze.

Sprzedający w opisie aukcji poddał informację taką jak Ban Safety, która wskazuje na brak możliwości otrzymania blokady za właśnie używanie takich programów.

Dodam, że program ten był stosowany przez sprzedawcę na koncie, który sam wbił wymagany do gier rankingowych poziom, a nie przeze mnie.

Napisałem do sprzedawcy czy jest możliwość zwrotu pieniędzy lub wymiany konta na inne, jednakże nie ma z nim kontaktu.

Stąd też moje pytanie, czy mogę w tej sytuacji ubiegać się o reklamację tj. zwrot pieniędzy lub wymiany konta na nowe, jeśli to nie ja doprowadziłem do blokady konta, i gdy minęło dokładnie 30 dni od zakupu (chociaż próbę kontaktu rozpocząłem już 3 dni temu).

PS. Nie mogę rozpocząć dyskusji ze sprzedającym, gdyż wykorzystałem ją przez sytuację, w której w opisie aukcji było napisane, że konto dostanie się w około 3 minuty, bo za wysyłkę był odpowiedzialny automat, a ja po kilku godzinach tego konta dalej nie miałem.

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:99592630 Możesz poprosić Allegro o ponowne otwarcie Dyskusji do tej samej transakcji. Prośbę wyślij tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

Jeżeli towar jest niezgodny z opisem, wadliwy itp, a sprzedawca nie zwrócić Ci wpłaty lub nie dośle towaru zgodnego z opisem, możesz po 14 dniach od zakupu wystąpić z wnioskiem o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:99592630 Takie zakupy od sprzedawców prywatnych(kombinatorów) są obarczone ryzykiem, zawsze jest w takiej sytuacji pomoc Allegro, gwarancja bezpiecznych zakupów, sprzedający nie wygląda na uczciwego, ja bym składał wniosek do POK:  https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 

Takie zakupy od sprzedawców prywatnych(kombinatorów)

Prywatni sprzedawcy to kombinatorzy? 🙂

Poza tym nowe zdania pisz po kropce, nie po przecinku, bo tworzysz jakieś dziwne formy, które zdań nie przypominają 🙂

oznacz moderatorów

Tanatos777
#10 Popularyzator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Sam jestem ciekaw.
Teoretycznie allegro powinno interweniować w Twojej sprawie, ale to delikatny temat.
Taktyczny post do obserwowania tematu.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Tanatos777 kupujący napisał do nas w tej sprawie i podejrzewam, że dyskusja zostanie otwarta ponownie i w niej będziemy starali się pomóc rozwiązać problem. 
@Client:99592630 poczekaj proszę na odpowiedź w wiadomości e-mail, a w razie problemów, napisz proszę ponownie tutaj, pomożemy! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów