anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zwrócić przedmiot z licytacji allegro.pl (nie allegrolokalnie.pl)?

MAMY ROZWIĄZANIE!
MiszczTuJest
#7 Wielbiciel#

W zakładce Zwroty nie ma żadnych szczegółów, jednak osoba sprzedająca musi być przedsiębiorcą, żeby mogła sprzedawać na allegro.pl 

Czy w tym przypadku mogę się powołać na 14-dniowy okres wypowiedzenia umowy kupna-sprzedaży?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
exoryna
#14 Krzewiciel#

Musi być przedsiebiorca? Raczej jeszcze nie.

Zresztą to także zależy od kupującego. Więc trzeba więcej konkretów podać. 

 

oznacz moderatorów
MiszczTuJest
#7 Wielbiciel#

Może i nie trzeba być przedsiębiorcą. Nie wiedziałem.

Sprzedaż bez wystawienia faktury. Link do oferty: 

https://allegro.pl/oferta/asus-rog-zephyrus-g14-ryzen-7-rtx2060-120hz-ssd512-10732360994?snapshot=Mj...

oznacz moderatorów
sophie-bunny
#13 Ambasador#

@MiszczTuJest 

To prywatny sprzedawca, więc nie ma obowiązku przyjmowania zwrotów.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@MiszczTuJest sprzedaż prywatna, wiec jak ma wystawiać fakturę ?  zwrotu nie musi przyjmować ale ja są jakieś wady których nie było w opisie to możesz reklamować 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@MiszczTuJest 

W zakładce Zwroty nie ma żadnych szczegółów, jednak osoba sprzedająca musi być przedsiębiorcą, żeby mogła sprzedawać na allegro.pl 

Jak nie ma to nie ma zawrotów 😞 na allegro też sprzedają osoby prywatne, które nie muszą ale mogą przyjmować zwroty, prywatnej osoby nie zmusisz do przyjęcia takiego zwrotu  😞

Czy w tym przypadku mogę się powołać na 14-dniowy okres wypowiedzenia umowy kupna-sprzedaży?

Jak zakup od firmy to tak, jak od osoby prywatnej to nie 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
MiszczTuJest
#7 Wielbiciel#

dziękuję za info. pozdrawiam

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

@kostas11 

Jak zakup od firmy to tak, jak od osoby prywatnej to nie

 

Mało precyzyjne info, zgodzisz się?

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@MiszczTuJest Zakładka Zwroty nie ma tu nic do rzeczy. Nawet firma może jej nie wypełniać i sprzedawać na Allegro. Jeżeli znajdziesz w ofercie jakiekolwiek oznaki prowadzonej działalności gospodarczej, sprzedawca musi respektować prawa konsumentów, czyli musi także przyjmować zwroty bez podania przyczyny. Zobacz, czy sprzedawca nie informuje gdziekolwiek o wystawianych paragonach, fakturach, czy nie pisze gdziekolwiek o sobie jako o firmie.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@MiszczTuJest, dodam, że ten Sprzedający ma konto zwykłe i sprzedaje jako osoba prywatna.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
MiszczTuJest
#7 Wielbiciel#

rozwijając wątek o tej samej licytacji. W opisie jest mowa o gwarancji oraz fakturze. Sprzedający załączył jedynie dokument Pro Forma, który nie upoważnia do korzystania z reklamacji.

 

Po wygraniu licytacji, ale przed płatnością, kontaktowałem się ze sprzedającym w ten sposób: "Czy paragon/faktura wlicza się we wspomniane w licytacji dokumenty? "

Odpowiedź: "Witam . Faktura jest dołączona do laptopa. "

Czy w tym konkretnym przypadku daje mi to podstawę do zwrotu laptopa zw względu na błędny opis? Cytowane wiadomości mam na mailu, mogę je łatwo przedstawić do allegro.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@MiszczTuJest  w opisie nie ma mowy o fakturze a klient Ci ja dostarczył i z tego powodu chcesz to zareklamować?

oznacz moderatorów
MiszczTuJest
#7 Wielbiciel#

Nie skomentuję odpowiedzi, jedynie powtórzę innymi słowami.

 

Po definicję dokumentu Pro Forma odsyłam do np. google.pl

W opisie jest chociażby mowa o gwarancji, która wg prawa, a nie indywidualnych warunków sprzedażowych, jest do wykorzystania z paragonem/fakturą. Gdy takiego dokumentu nie ma, nie ma możliwości skorzystania z gwarancji. 

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

@MiszczTuJest

W opisie jest chociażby mowa o gwarancji, która wg prawa, a nie indywidualnych warunków sprzedażowych, jest do wykorzystania z paragonem/fakturą. Gdy takiego dokumentu nie ma, nie ma możliwości skorzystania z gwarancji.

 

A co to za prawo? 

 

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@MiszczTuJest Jeśli razem z laptopem miała być faktura a jej nie ma (ani żadnego innego dokumentu zakupu) to jak najbardziej są podstawy do odesłania towaru. Zwrotów konsumenckich (bez podania przyczyny) sprzedający jako osoba prywatna nie musi przyjmować, ale Ty odsyłasz z powodu niezgodności z opisem - składasz reklamację, która sprzedawca musi rozpatrzyć.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@MiszczTuJest "osoba sprzedająca musi być przedsiębiorcą, żeby mogła sprzedawać na allegro.pl" - nie musi, miszcz się myli.

PS Faktura, o której wspominasz, została wystawiona na Twoje dane?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów