anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy parametr przyczepności opon E można określić jako znakomita przyczepność?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:69923022
#9 Pomysłodawca#

Sprzedający opony zachwala że są najlepsze .super przyczepność itd. Na etykiecie widać że jest E E czyli prawie najgorsza jakość produktu.. pytam sprzedającego dlaczego umieszcza fałszywy opis ..na co uzyskuje odpowiedź że nie wie jaki jest cel mojej wiadomości....odpowiadam że chce mu uzmysłowić że celem jest uświadomienie sprzedawcy że jest oszustem bo wprowadza ludzi w błąd lub **piiip**ą bo robi to opisując że towar najlepszy a na potwierdzenie ma najgorsze certyfikaty.Allegro nie przekazuje tej informacji bo jest obraźliwa.. co jest obraźliwego ??? Przecież ten sprzedawca dobrze wie że jest oszustem lub rzeczywiście jest **piiip**a jeżeli nie zdaje sobie sprawy z tego co robi. Dlaczego Allegro nie sprawdza opisie i pozwala żeby ludzi wprowadzać w błąd??? Od dzisiaj jesteście dla mnie firma poniżej 1 ..chociaż średnia macie 1,3 .. tak samo się przyczyniacie do oszustwa..nic nie robicie aby eliminować takich sprzedawców. 

oznacz moderatorów
55 ODPOWIEDZI 55
mwmonety
#21 Demiurg#

Musisz w zgłoszeniu słowo"oszust" zamienić na inne mniej obraźliwe ale takie by było widać że sprzedawca wprowadza ewidentnie w błąd wprowadzając mylący opis nie mający nic wspólnego ze stanem rzeczywistym.

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:69923022 Daj nr oferty lub link do niej.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:69923022 Allegro blokuje słowo "oszust" w korespondencji, bo może stanowić to naruszenie dóbr osobistych, czyli może to być zniesławienie, które stanowi przestępstwo opisane w art. 212 kk. Nie można nikogo bezpodstawnie nazywać oszustem w korespondencji prywatnej, a szczególnie nie można tego robić publicznie, na przykład na forum internetowym.

Jeżeli uważasz, że oferta lub wszystkie oferty jakiegoś sprzedawcy są niezgodne z regulaminem Allegro, możesz je zgłaszać tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a2f3ea49-2579-47d5-87f4-6d96a42e3e86&subjectId=ae7b20da-e... Oferty zostaną sprawdzone i otrzymasz od Allegro powiadomienie mailowe o podjętych działaniach lub o braku podstaw do działań. Zgłoszenie musisz odpowiednio uzasadnić.

oznacz moderatorów
Client:69923022
#9 Pomysłodawca#

Bardzo przepraszam tego sprzedawcę..że użyłem złego słowa.. pewnie będzie mi współczuł jak będę miał połamane kości ,a jak zginę w wypadku na pewno przyśle najlepszy wieniec .. w końcu to tylko zły opis produktu. 

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

To, że opony nie mają najwyższych parametrów nie oznacza, że są niebezpieczne i przez nie zginiesz. Wiadomo, że każdy producent będzie reklamował swój produkt jako "super", nie ma tu żadnego oszustwa.

oznacz moderatorów
konicaserwis-pl
#9 Pomysłodawca#

Przepraszam ze się wtrącam ale.

Nie chodzi (chyba) o jakieś tam najwyższe parametry, a o konkretne wpisane w ofercie. A to różnica! Sprzedawca prawdopodobnie podał parametry niezgodne z prawdą. A, to po prostu nieprawda (osz-wo będąc pokraczną nomenklaturą allegro poprawnym)

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@konicaserwis-pl  Zgadza się i będzie łatwo je zwrócić na niezgodność z opisem. Może lubi zwroty.😁

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@konicaserwis-pl Z tego co widzę (link do aukcji jest podany powyżej) wszystkie parametry są podane poprawnie.

oznacz moderatorów
konicaserwis-pl
#9 Pomysłodawca#

Autorowi "ofierze"  chodziło o "certyfikaty" najwyższej klasy. Pewnie o certyfikację bezpieczeństwa... (?) Jeżeli tak to przyznać trzeba że takowych "najwyższych" to nie widzę. Ale szczerze przyznam - nie znam się na oponach. A troszkę nie chce mi się szukać czy te modele uzyskały jakieś inne certyfikaty podobne do tych uznanych za najwyższe.

 

oznacz moderatorów
Client:69923022
#9 Pomysłodawca#

Czytaj opis . Bo chyba pojęcia nie masz o sprawie.   Parametry producenta sa na etykiecie.. E opis testu z auto świat przez specjalistów..słaba przyczepność   opis sprzedawcy..bardzo dobra przyczepność..  pojmujesz różnice??

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 

Nie ma opon z etykietą G jak i D,więc F jest najgorsza a od E do F niedaleka droga😂

Co do reszty to autor tematu według mnie ma rację i wpis admina jest co najmniej żenujący-trochę się rozpędził...

No chyba,że opis oferty na allegro nie jest zobowiązujący (bo subiektywny) tylko parametry i zdjęcia-teraz rozumiem dlaczego pełno jest ofert niezgodnych (albo zgodnych według admina) z opisem.

A to dla tych,którzy uważają,że reklama/opis (czytaj marketing) może być "subiektywny" i nie zobowiazujący.

Reklama będzie oszukańcza także wówczas, gdy przekazuje treści obiektywnie zgodne z prawdą, ale """wywołujące u odbiorcy mylne przeświadczenie co do właściwości towarów lub usług""".

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

lew433_0-1617619695713.png

 

oznacz moderatorów
Client:69923022
#9 Pomysłodawca#

Poczytaj sobie testy opon w np.auto świat  lub innym czasopiśmie.  Wszystkie opony sa testowane w ten sam sposób. I tylko na tej podstawie producent zaznacza klasę A B C D F .. i tak jest w tym przypadku producent jasno i wyraźnie zaznavzyl klasę  E. W testach jest wyraźnie napisane   słaba przyczepność   A handlarz  sprzedawca opisuje ze bardzo dobra... Odpowiedź na pytanie  Kto klamie?  Kto oszukuje A kto mówi prawdę?  Potrafisz ? Śmiało  

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Client:69923022 po pierwsze, zginąć można również w samochodzie z oponami o najwyższych parametrach. Przypominam, że np. parametr przyczepności na mokrej nawierzchni określa się podczas prób hamowania z 80 km/h do zera na mokrym asfalcie - jest to zatem przykładowe pokazanie możliwości danego modelu opony, nie określa zachowania każdego jej egzemplarza w każdych warunkach i w każdym momencie.

Po drugie, nawet opony o parametrach oznaczonych jako F są dopuszczone do ruchu, zatem spełniają (zapewne surowe) kryteria europejskie.

Po trzecie, ten sprzedawca ujawnił treść etykiety zarówno na zdjęciach, jak i w parametrach, zatem z naszego punktu widzenia jest "czysty". W opisie użył subiektywnych, marketingowych zwrotów "znakomita przyczepność" oraz "niskie opory toczenia", nie ma zakazu określania w ten sposób jakichkolwiek certyfikowanych, dopuszczonych do handlu opon - a ich użycia nie można uznać za wprowadzanie w błąd.

Reasumując: podczas podejmowania decyzji zakupowej warto nie tylko czytać opis tekstowy, ale również zapoznawać się z parametrami opony (a także np. z jej ceną, która bardzo dobrze koreluje z jakością).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Client:69923022
#9 Pomysłodawca#

Znakomita przyczepność to jest A  A nie E lub F .. po to sa te oznaczenia. Pana punkt widzenia to jest tylko Pana punkt... proponuje przeczytać czasopisma  np.auto świat i zapoznać się z testami opon. Tam nazywają rzeczy po imieniu  ..subiektywnie to Allegro jest wspaniałe, tylko dlaczego ma notowania1,3 na 5.0..Subiektywnie to rewelacyjna nota  na" zloty olimpijski medal."  Dla mnie właśnie po takich wypowiedziach jak Panska to zero się należy Allegro do potęgi 9. A różnica w hamowaniu miedzy A  F wynosi kilkadziesiąt metrow. A wystarczy metr zeby uniknąć wypadku.  Wiec możesz Panie moderatorze usunąć ten post. I przestać głupoty mi tu wypisywać bo nawet mi die nie chce czytać tych wypocin

. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
Client:69923022
#9 Pomysłodawca#

Znskomita przyczepność to jest A  zawodnik który wygrywa.. zawodnik który dobiega przedostatni to jest właśnie E . Zaden komentator o nim nie wspomni.. liczy sie miejsce 1 2 3 -- A B C  reszta jest bo jest.Opona E jest bo jest..w testach ma  opis Bardzo słaba przyczepność.. a u sprzedsjacego doskonała... Panie  msniezek  jak Pan nie rozumie co znaczy doskonałą A bardzo słaba E to bardzo mi przykro.  Sprzedawca powinien napisać  opona o słabej przyczepność... a Pan smie twierdzić że chwyt marketingowy.. czyli oszustwo jest dozwolone zeby sprzedać..Brawo  brawo .  Roznica w hamowaniu dokładnie 18 metrów wynosi.  To jak Pan będzie przez przejście przechodził to ten z A zahamuje przed Panem A ten z oponami E ...5 metrów za przejściem..  to ja Panu życzę zeby Pan nad dachem przeleciał..bo jsk po Panu auto przejedxie to juz jest Pan bez szans .  A fla swojego bezpieczeństwa niech Pan kupi E skoro taka wspaniałą przyczepność msjs jsk w opisie  . 

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:69923022 Pytasz dlaczego all zadaje się z o.... .Mnie kiedyś uczono kto się z kim zadaje takim się staje.

oznacz moderatorów