anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy poniosę konsekwencje od allegro jeśli nie zapłacę za wygrana licytację?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:39586650
#9 Pomysłodawca#

Mój problem zaczął się od tego, że źle zrozumiałam opis wystawionej aukcji, pani tak opisała przedmiot że zrozumiałam że chce sprzedać spacerowke wraz ze stelażem dla dziecka, nawet zdjęcia są wstawione ze stelażem, jednak za wcześnie wcisnelam licytuj ,wiem mogłam napisać do niej wiadomość zapytać sie ale mądry człowiek po szkodzie 😕 pisząc pani czy to jest jednak bez tego stelaża, chciałam zaraz zrezygnować z licytacji od razu wysłałam do niej prośbę o to, ale co okazało się że ona jest osoba prywatna i ma w opisie że nie zwraca towaru ,nie ma czasu na takie rzeczy, zaproponowałem jej ze oddam jej prowizję za aukcję ale to tez nie podziałalo, widziałam że napewno 2 osoby miały podobna sytuację i pani poszła w zaparte.... Nie chciała zwrócić towaru, jest to moja pierwsza aukcja i zarazem ostatnio, eh tak to jest Jak się coś nie doczyta ,A ludzie są różni niektórzy chcą właśnie za wszelką cenę naciągnąć albo się niedogadac, wspomnę że nie mam negatywnych opon i bo jestem osobą kupując i nigdy też nie zwracałam towaru ani nie anulowalam kupionego przedmiotu jak transakcja zostala oplacona . No i pani napisała mi że jak nie opłaca w terminie zgłosi sprawę do allegro

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:39586650 Allegro Lokalnie? Płatność z wysyłką? Jeżeli tak , to możesz nie zapłacić - na lokalnie do zawarcia transakcji dochodzi w momencie zapłaty. Po 5 dniach nieopłacenia aukcja sama wróci. Chyba że był to odbiór osobisty, albo pobranie to Sprzedajaca juz została obciązona opłatą.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Client:39586650
#9 Pomysłodawca#

na zwykłym allegro, a ja nie zamierzam jej placic tylko mam nadzieje ze do sadu z tym nie pójdzie 

oznacz moderatorów
Tomek270609
#7 Wielbiciel#

czy to dalej dziala bo dla żartu dalem cenę i nie wiedzialem z to dak dziala i nie wiem czy jak nie zaplace to poniose konsekwefnje

 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Tomek270609  konsekwefnje Twojego żartu może być blokada Twojego konta > co zresztą Ci się należy > jak się nudzisz, to się rozbierz i ubrania pilnuj

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Tomek270609 Super śmieszny żart. 

oznacz moderatorów
Tomek270609
#7 Wielbiciel#

no wlasnie wiem, sam nie jestem zadowolony myslalem jeszcze bedzie jakies potwierdzenie a tu odrazu , chcialem sie popisac i nie wiedzialem ze to tak dziala

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Tomek270609 poinformuj sprzedawcę o tym fakcie.

oznacz moderatorów
Tomek270609
#7 Wielbiciel#
  • tak zrobilem oraz go przeprosilem 
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:39586650 Jeśli to było Allegro Lokalnie, nie poniesiesz żadnych konsekwencji. Tam po pięciu dniach bez wpłaty transakcja jest uznana za niebyłą, a umowa automatycznie anulowana. Tak wynika z regulaminu.

Na zwykłym Allegro po wygraniu licytacji masz obowiązek zapłaty, ale zmusić Cię do tego może tylko sąd. Allegro Cię nie zmusi i sprzedawca Cię nie zmusi, tym bardziej, że są jakieś niezgodności z opisem. Sprzedawca do sądu raczej nie pójdzie, nie masz się czego obawiać. Allegro w takiej sytuacji także zapewne żadnych konsekwencji wyciągać nie będzie. Co innego, gdyś wielokrotnie kupowała i nie płaciła.

Żadnych prowizji też sprzedawcy zwracać nie musisz.

oznacz moderatorów
Client:39586650
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za odpowiedź;) ta pani chyba za wszelką cenę chce się pozbyć towaru, i na nic się nie zgadza, mam nadzieję że nie będzie mnie straszyć sądem bo to kwota 69zl , 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:39586650 Daj spokój, zapomnij o sprawie 🙂

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 szkoda że tak nie radzisz kupującym, jak sprzedawca nie chce wywiązać się z umowy ;( 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 No szkoda 🙂

oznacz moderatorów
Client:39586650
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za poradę:)

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:39586650 zwyczajnie nie płać , jedyne co może Ci zrobić to zaciągnąć na czrną listę 

oznacz moderatorów
Client:39586650
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za poradę;) 

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:39586650 Nic się nie martw. Napisz jej tylko, że rezygnujesz z zakupu, bo aukcja nie była dobrze zredagowana. Na przyszłość jednak przeczytaj dwa razy i pomyśl przed kliknięciem 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów
Client:39586650
#9 Pomysłodawca#

Napisalam jej od razu że źle zrozumiałam aukcję ale do tej  pani to naprawdę  nic do niej nie dociera , że nie mam prawa odmowy zakupu i w ogóle,  nie da się z nią dogadac

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:39586650 Nie dyskutuj z nią. Przeproś i zapomnij. Ona z tym do sądu nie pójdzie 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów