anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy przy zakupie z ogłoszenia obowiązuje Allegro Protect?

ESKA_SZCZECIN
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Proszę o potwierdzenie wiarygodności transakcji nr 15867354981, czy faktycznie jesteście zabezpieczeniem dla tej transakcji? 

Nie ma nic napisane czy ja jako kupujący ponosi jakieś koszty?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ESKA_SZCZECIN to jest / było ogłoszenie , ochrona allegro w tym przypadku nie działa , dogadujecie się poza allegro .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ESKA_SZCZECIN Jeśli sprzedający chce od Ciebie zaliczkę to na 99,99% będzie to oszustwo.

oznacz moderatorów

ESKA_SZCZECIN
#7 Wielbiciel#

Zaliczki nie chce, natomiast kupuje sprzęt o dużej wartości i sprzedający wystawił mi fakturę proformę, a zabezpieczeniem transakcji jest allegro protect. Dostałem informację, że moje pieniądze allegro przetrzyma do momentu kiedy sprawdzę sprzęt i go zaakceptuję. Jeżeli nie będę miał uwag do zakupionego sprzętu to dopiero pieniądze prześle sprzedającemu.  Chciałem sie dowiedzieć, czy jest to wiarygodna forma rozliczenia między kupującym a sprzedającym. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

TO JEST OSZUSTWO.

Allegro nie uczestniczy w takich transakcjach i nie przetrzymuje żadnych pieniędzy bo to jest zwykłe ogłoszenie sprzedaży.
Nie ma w ogóle możliwości dokonania zakupu jakiegokolwiek pojazdu z udziałem allegro.

Jeśli zapłacisz to nie będziesz mieć ani pieniędzy ani pojazdu.


@RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  
Trzeba rzucić okiem na to ogłoszenie - ewidentne oszustwo.

oznacz moderatorów

ESKA_SZCZECIN
#7 Wielbiciel#

dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ESKA_SZCZECIN Allegro Protect nigdy nie jest zabezpieczeniem zakupu, a tym bardziej zakupu poza Allegro, jest forma rekompensaty którą możesz dostać po spełnieniu warunków. Ktoś próbuje Cie okraś.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ESKA_SZCZECIN dzień dobry! To próba oszustwa. Usunęliśmy już tę ofertę. 
Dobrze, że zachowałeś ostrożność, w przypadku ogłoszeń Allegro Protect nie działa, a cała transakcja odbywa się między kupującym a sprzedającym. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ESKA_SZCZECIN
#7 Wielbiciel#

Czytałem na temat allegro protect i nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na temat usługi zabezpieczenia, dlatego skontaktowałem sie z Państwem. Wszytsko było bardzo wiarygodnie opisane. Do tego wysłana faktura proforma do opłacenia i możliwość kontaktu z doradca przez  czat. Nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałem.  

Dziękuję Państwo za pomoc.

oznacz moderatorów