anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający ma obowiązek wysłać mi brakujący towar?

fryc5
#7 Wielbiciel#

Witam,

Zakupiłem na allegro zestaw kosmetyków w korzystnej cenie.

Ale sprzedający wysłał mi tylko 1 kosmetyk.

Po rozpoczęciu dyskusji poinformował mnie ze aukcja dotyczyła tylko 1 produktu o że jest to błąd o  zym już informuje allegro i że mogę zwrócić towar, dodatkowo sprzedający zaproponował że mogę wybrać sobie kosmetyk do 70zl i mi go wyślę da darmo.

W opisie ewidentnie pisało że oferta dotyczy zestawu.

Moje pytanie czy mogę domagać się dosłania brakujących produktów?

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

_Likos_
#21 Demiurg#

@fryc5  jeli możesz to podaj link do aukcji lub jej numer

oznacz moderatorów

fryc5
#7 Wielbiciel#

Kupiłem na tej aukcji

10892310008 ale za niecałe 88zl,

Po tym jak napisałem zmienili cenę 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@fryc5 Tak, możesz, ponieważ nabyłeś zestaw. W Dyskusji poproś o pomoc pracownika Allegro. Skoro sprzedawca proponuje za darmo inny produkt, to znaczy że uznał Twoją reklamację. Nie zgadzaj się na zwrot towaru ani na ten inny produkt, tylko domagaj się dosłania przedmiotu z zestawu. Jeśli jednak go nie otrzymasz, złóż wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia określając wartość brakującego elementu zestawu.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@xyz96  "Tak, możesz, ponieważ nabyłeś zestaw"

Skąd wiesz co nabył kupujący skoro nie wiemy o jakiej aukcji mowa i co w niej oferował sprzedajacy?

Na razie wiemy tylko że gdzieś sie nie dogadali. Jeden oferował 1 szt ( przynajmniej tak twierdzi) a drugi myslal że jest oferowany zestaw. Dlatego warto by było sprawdzic jak ta oferta wyglądała zanim sie doradzi co kupujacy może a czego nie może.

Jak już tutaj ktos pisał nie powinno sie wydawać wyroków. A ja teraz dodam że nie powinno sie ich wydawać zwłaszcza nie mając pełnej wiedzy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Może Ty nie wiesz, ja wszystko wiem od początku. Nie wydaję wyroków, nie mam takich uprawnień. Doradzam według własnego uznania. Pełnej wiedzy nie ma w żadnym wątku.

Zakupiłem na allegro zestaw kosmetyków w korzystnej cenie.

W opisie ewidentnie pisało że oferta dotyczy zestawu.

oznacz moderatorów

fryc5
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@fryc5  jeśłi zmieniali tylko cene a aukcja wyglądąła tak od początku to moim zdaniem masz prawo domagac sie wysyłki całego zestawu.

W tej sytuacji zgadzam sie z @xyz96  .Powinieneś skorzystac  z dyskusji i potem ewentualnie z POK

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@fryc5 dobrze, że poprosiłeś nas o pomoc w dyskusji. Sprzedający odpowiada za opis i szczegóły oferty, a Ciebie obowiązuje to, co było w niej napisane w momencie zakupu. Proszę poczekaj na wypowiedź naszego pracownika w dyskusji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Wygląda na to że sprzedawca popełnił błąd robiąc opis aukcji ,regulaminowo powinien ci wysłać całość ale tak po ludzku to też zrozum sprzedawcę gdyż sam widzisz że będzie sporo stratny za swój błąd .Prawo jest po twojej stronie ale taki błąd można wybaczyć ,zrozumieć ,dogadać się  i mieć czyste sumienie.

oznacz moderatorów