anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może nie przyjąć zwrotu stroju kąpielowego?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Natale3kaa
#8 Zapaleniec#

Proszę o wiadomość czy sprzedający może nie przyjąć zwrotu stroju kąpielowego? Strój wczoraj odebrany, niestety za mały 

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40
kropa19
#1 Nowicjusz#

Prowadzę sklep internetowy i mamy teraz ogromne ilości zwrotów odkąd mozna wszystko oddawać bez wskazania przyczyny w ciągu 14 dni. Ostatnio żona kupowała strój kąpielowy na Marilyn i bez problemów przyjęli i wymienili na odpowiedni rozmiar.

https://e-marilyn.pl/regulaminy/reklamacje

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Natale3kaa Masz prawo do zwrotu nie w ciągu 10 dni, tylko w ciągu 14 dni. Odeślij towar i jeśli sprzedawca będzie Ci stwarzał problem, poproś w Dyskusji o pomoc Allegro. To jest dział dla kupujących, więc lepiej nie słuchać tu sprzedawców, bo oni zawsze będą Ci odradzać. 

oznacz moderatorów
Natale3kaa
#8 Zapaleniec#

To w takim razie rozumiem że Pana Żona/ Dziewczyna nie przymierza stroju kąpielowego w sklepie, tylko bierze "na czuja " bo to szczyt bezczelności? 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Natale3kaa Chyba jednak chcesz awantury ze sprzedającym, jak sądzę po Twoim ostatnim wpisie. Szczerze to nieraz kupowałem majtki, bokserki, skarpety bez przymierzania (niestety tez uważam to za niehigieniczne i nie kupił bym rozpieczętowanego towaru) Zdarzyło się, że kupiłem za małe zostały w szafie, a po jakiś porządkach poszły do śmieci. Trudno.

oznacz moderatorów
Natale3kaa
#8 Zapaleniec#

Oczywiście majtki/ skarpetki się nie zwraca ponieważ jest to bielizna. Strój kąpielowy jest niestety za mały w biuście i był mierzony na bieliznę jak już wspomniałam.  Skarpetek raczej nie mierzy się na skarpetki. Dziękuję za pomoc, postaram się dogadać że sprzedawca 

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Natale3kaa 

Nie to jest ważne, co robisz w sklepowej przymierzalni - każdy sklep ma swoje własne regulacje. Ważne są przepisy dotyczące sprzedaży na odległość, a te jednoznacznie stwierdzają, że sprzedawca ma prawo odmówić przyjęcia zwrotu stroju kąpielowego. @xyz96  zagrzewa Cię do walki, mimo że stanowisko Allegro wyrażone przez @ko_alka  jest jasne: jeśli chcesz się wykłócać, to tylko przed sądem.

Nie możesz zwrócić, ale możesz reklamować, jeśli masz podstawy. Jeżeli nie zgadzają się wymiary (niektórzy sprzedawcy podają je w centymetrach), albo kolor czy jeszcze coś innego, możesz reklamować niezgodność z opisem. I tylko tyle.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Natale3kaa Masz prawo do otwarcia dyskusji tak jak napisał nasz ulubiony forumowicz. Masz tez prawo do poproszenia o pomoc Allegro tylko po co ? Stanowisko Allegro podała Ci moderatorka "sąd", 

oznacz moderatorów
Client:103974231
#8 Zapaleniec#

<top> 15.9o

oznacz moderatorów
Client:103974231
#8 Zapaleniec#

Zwrot towaru 

oznacz moderatorów
Client:103974231
#8 Zapaleniec#

@Natale3kaa  napisał(a):

Proszę o wiadomość czy sprzedający może nie przyjąć zwrotu stroju kąpielowego? Strój wczoraj odebrany, niestety za mały 


28 ramonamojszczak872@gmail.com  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:103974231 Stanowisko Allegro podała @ko-alka w jednym z poczatkowych postów. Proponuję przeczytać.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

ma Sprzedający ma prawo odmówić przyjęcia zwrotu bielizny a kostium jest bielizną, znajoma własnie przegrała sprawę w sądzie Sąd uznał że bielizna nie musi mieć na opakowaniu plomby, ponieważ charakter przedmiotu był znany konsumentowi w momencie zakupu. No i niestety z ciekawości poczytałam kilka wyroków i żaden sąd nie uznał prawa do zwrotu bielizny mimo że w niektórych przypadkach nie było nawet opakowania! A tak z własnego życia to powie Wam szczerze że ja osobiście nigdy nie zwracam bielizny moja szwagierka kupiła strój u sprzedawcy co przyjmował zawroty i zaraziła się świerzbem - 3 tygodnie męczącego leczenia dezynfekcji wszystkiego co się da... masakra. Osobiście polecam Wami drogie Panie aby naprawdę czytać opisy i unikać sprzedawców co przyjmują zwroty 🙂

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

przepraszam za literówki ale te gadane jakoś u mnie co chwila przeskakuje 🙂

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

@konto zamknięte DAOBRZE PISZESZ.

Spotykam się z klientkami, które nie rozumieją, że otwartych kolczyków do piercingu, też nie można zwracać ze wzgledów hinicznych, jak i przedewszyskim zdrowotnych, gdzie można zarazić się hiv, żóltaczką czy innymi zakażeniami krwiopochodnymi. 

oznacz moderatorów
Client:107370536
#12 Orędownik#

@konto zamknięte  napisał(a):

Sprzedający ma prawo odmówić przyjęcia zwrotu bielizny a kostium jest bielizną,

Producenci odzieży zdecydowanie odróżniają bieliznę od strojów kąpielowych i nie przyjmują zwrotów bielizny (do której zaliczają np. majtki, body, bieliznę i akcesoria silikonowe), ale zwroty kostiumów jak najbardziej dopuszczają. Tu masz przykład polityki zwrotów u znanego producenta: https://gatta.pl/pl/zwroty.html Zwróć uwagę na artykuł 3. ustępy 2. i 3. 

żaden sąd nie uznał prawa do zwrotu bielizny


Ten temat dotyczy strojów kąpielowych.

 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Przepisy obowiązują kupujących jak i sprzedających jeśli kupujący korzysta ze swoich uprawnień to jest ok ale jak sprzedający korzysta to już oj oj nie łanie co???? Sprzedawca ma prawo nie przyjąć zwrotu stroju kąpielowego i tego nie zmienisz a jeśli jakiś sklep przyjmuje to jego decyzja.

oznacz moderatorów
Client:107370536
#12 Orędownik#

@konto zamknięte Przyznaję, że dopiero teraz sprawdziłem Twoją kartę komentarzy oraz ofertę sprzedaży i zaczynam rozumieć, skąd ten wpis. Prowadzisz niezarejestrowaną działalność gospodarczą, nie wystawiasz faktur i nie przestrzegasz praw konsumentów.

Na szczęście dla płacących podatki i daniny przedsiębiorców ten stan już długo nie potrwa: https://crn.pl/aktualnosci/skarbowka-dostanie-informacje-o-obrotach-o-e-sprzedawcow/ 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

a wiesz że do kwoty 50% najniższego wynagrodzenia w tym kraju nie muszę odprowadzać podatku od sprzedaży? Poza tym jak widzisz mam w ciągu 12 miesięcy tylko 13 komentarzy więc nie porównuj mnie z handlarzami!

oznacz moderatorów
Client:107370536
#12 Orędownik#

@konto zamknięte  napisał(a):

a wiesz że do kwoty 50% najniższego wynagrodzenia w tym kraju nie muszę odprowadzać podatku od sprzedaży? 


Mylisz się i to bardzo.

 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

ja osobiści uważam że kostium który przymierzyło kilka osób tracą swoją nowość, wyobraź sobie że na stroju pozostają ślady naskórka w postaci białego nalotu to jest obrzydliwe. Ja nie kupuję u sprzedawcy ja widzę że przyjmuje zwroty kostiumów ale kupuje u takich co ich nie przyjmują a jeszcze lepiej jak podają wymiary. Poza tym widzę po swoich koleżankach że to już nie są zwykłe zwroty to już rewia mody, jest jedna taka Pani co ma swoją stronę i kupuje mega dużo kostiumów a później je zwraca tyle że ona sobie w nich zdjęcia robi i traktuje to jak zabawę. 

oznacz moderatorów