anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może zażądać dopłaty za produkt po zakupie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:42746391
#2 Obserwator#
oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:42746391 Jak sprzedający argumentuje prośbę o dopłatę? Czy dotyczy ona przedmiotu czy np. kosztów przesyłki?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Client:42746391
#2 Obserwator#

Argument dotyczy zbyt niskiej ceny, poniżej ich kosztu, mówią, że wyślą mi po dopłacie wagowo cenniejszy produkt (brak logiki! Skoro cena produktu jest za niska, to dlaczego za 80 zł dadzą mi coś jeszcze droższego niż zakupiłam?). Dlatego boję się, że tu chodzi o coś innego... 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Możesz npisać i dać link do tej oferty!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie dopłacaj, jak nie dostaniesz na czas to otwórz dyskusję, masz tam pomoc Allegro:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
Client:42746391
#2 Obserwator#

Jubiler Lovrin. To jest już nową ofertą z wyższą ceną. W mailu podali nr konta do przelewu, bo nie chciałam przez paczkomat, więc może się pospieszyłem z tą teorią spiskową. Nic nie wpłaciłam, zastanawiam się, czy nie anulować tej transakcji dla świętego spokoju. Dziękuję za odzew! 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:42746391 a jaka jest to różnica w cenie kupiłeś coś za 100 zł a teraz jest za 1000 zł ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:42746391
#2 Obserwator#

Pomiędzy ceną za jaką ja kupiłam, a obecną (bo jest już nową oferta) jest ok. 200 zł różnicy, oni chcą, żeby dopłacić 80. Ale mi już nie chodzi o tę kwotę,tylko czy to nie jacyś naciągacze?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:42746391 raczej to nie oszustwo, jak to biżuteria to pewnie poszły koszty materiałów i nie zaktualizowali, więc tu możesz dopłacić jak Ci pasuje, lub zrezygnować z zamówienia, masz do tego prawo 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Ceny ludziom się mylą. W dodatku ptaszek sam się w moim asortymencie nie odznacza i poprawiając cenę w następnej ofercie można przez to zmienić w poprzedniej. Programy zewnętrzne też potrafią narobić kłopotów. Różnie bywa. W sumie czytałam 5/10, bo padam na twarz. Ale na ten paczkomat uważaj. To jedna z ulubionych metod naciągaczy udających kupujących z fejsa. Chociaż na allegro jeszcze na niego nie widziałam, tu zwykle z kodami QR kombinują....

oznacz moderatorów
Client:42746391
#2 Obserwator#

To właśnie oferta niby z Allegro, dlatego pytam. Z fejsa bym się nie odważyła, ale naprawdę w pierwszej chwili to mało zawału nie dostałam. Nie przeszło mi przez myśl, że ktoś może sprzedawać i nie znać swoich cen i dopiero po otrzymaniu oferty się orientuje (o ile to prawda, co utrzymuje).

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

730,99 pln to cena z linku jaki podałaś, waga 1,4 grama cena wg kursu złota dzisiaj za samo złoto z tego łańcuszka 465pn plus dolicz cyrkonie plus robocizna. Po ile powinni to wystawić, a po ile kupiłaś? Próba 585 

1,4 g (gram) złota. Próba 585 (14K)
245,46 PLN
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:42746391 oczywiście że nie, oferta jest wiążąca, jak będzie cisnął napisz mu że ma Ci oddać kasę 😄

A na co się powołuje ? jeden wyjątek to rażący błąd w cenie ale wtedy powinien rozwiązać umowę a nie wołać dopłaty 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:42746391
#2 Obserwator#

Dzięki! Mówią, że transakcja jest dla nich niekorzystna, że to jakiś błąd, ale ja tę ofertę długo obserwowałam i ciągle była ta sama cena, więc nie rozumiem i obawiam się próby wyłudzenia danych czy coś w tym stylu.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie dopłacaj, jaki czas wysyłki i od kogo ten zakup, prywatnego czy firmy?

oznacz moderatorów
Client:42746391
#2 Obserwator#

Dwa dni, firma jubilerska

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Poczekaj aż minie czas dostawy i zgłoś problem przez dyskusję. Nie dopłacaj.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:42746391 Masz zapłacone, masz umowę i za tyle powinien wysłać, a jakie podaje powody?

oznacz moderatorów
Client:42746391
#2 Obserwator#

Że nastąpiła jakąś pomyłka i że oni są stratni na tej transakcji. Boję się, czy to nie jakieś oszustwo, chcieli dopłatę przez paczkomat. Wszędzie ostrzegają, żeby nic nie dopłacać, nie klikać żadnych linków. Nigdy nie miałam takiej sytuacji  

oznacz moderatorów