anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca ma prawo wstrzymać przesyłkę po opłaceniu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Lidia7519
#7 Wielbiciel#

Złożyłam zamówienie i opłaciłam je. Po 20 godzinach dostaję maila, że mam dopłacić podaną kwotę, aby paczka została wysłana. Moje pytanie brzmi: Czy sprzedawca, po zakupie, może podnieść cenę towaru i mnie obciążyć tymi kosztami? Przecież ja towar kupiłam w innej cenie. Mam tutaj jakieś prawa czy mogę jedynie zrezygnować z zamówienia? Rezygnacja to nie problem, wiem. Tylko ja jednak chciałabym tę paczkę otrzymać w cenie jaką za nią zapłaciłam. Ktoś coś? 🙂 Dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sprzedawca powinien ci wysłać towar po takiej cenie jak miał wystawione ,chyba że nastąpiła ewidentna pomyłka przy wpisaniu ceny sprzedaży.

oznacz moderatorów
Lidia7519
#7 Wielbiciel#

Dzięki. Tak też myślałam.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Lidia7519 Nie, sprzedawca nie ma prawa żądać dopłaty po zakupie. Została zawarta umowa, więc możesz domagać się wydania towaru w cenie zakupu. Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa zgłoś problem i poproś tam o pomoc pracownika Allegro, który zobowiąże sprzedawcę do finalizacji transakcji. 

oznacz moderatorów
Lidia7519
#7 Wielbiciel#

Dzięki. Myślałam o tym ,ale nie wiedziałam czy mam ku temu podstawy. Teraz już mogę "powalczyć". Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
kytorr
#13 Ambasador#

nie wiadomo czy to był sprzedawca.. wiele sms / maili jest od wyłudzaczy więc skąd pomysł wieszania "psów" na sprzedającym? Mail był od sprzedającego? Możesz go tutaj podać? Podejrzewam, że od oszusta i uczciwy sprzedający nie ma z tym nic wspólnego.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

To czy prawda czy fake, to nieważne. Ważne aby zacząć awanturkę. Zadzwoń do sprzedawcy albo wyślij mail z prośba o wyjasnienie. To może być próba oszustwa, wię po co "rzucać się" na sprzedawcę bez żadnych podstaw. Tyle jest fałszywych wiadomości - to może tez być jedna z nich. A ta wiadomość była na pewno od sprzedawcy, czy z jakiegoś dziwnego maila ? Zanim się wdasz w zbędną dyskusję spróbuj wyjśnić sprawę polubownie. Na zrobienie afery zawsze masz czas. {Kleopatra zginęła od jadu, trzeba uważać} (historia)

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Dyskusję, a nie awanturkę. Dyskusja to najskuteczniejsza metoda rozwiązywania allegrowych problemów. Według niektórych to każda Dyskusja jest zbędna - najlepiej się głęboko kłaniać sprzedawcom i ich przepraszać za ośmielenie się zadania pytania. 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

Nikt nie pisze o kłanianiu się i przepraszaniu tylko o rzeczowej rozmowie. wiem, że jest to ci nie w smak, bo ty preferujesz spory (im więcej tym lepiej). A jak ktoś pisze o zachowanie odrobiny kultury, to szalejesz ( Jerzy V był szalony i skończył w odosobnieniu (historia)

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Ziolko39 Najskuteczniejsza jest rzeczowa rozmowa w Dyskusji. Najskuteczniejsza, bo sprzedawca wie, że widzi ją Allegro, więc nie będzie próbował wyprowadzić w pole kupującego. A "kulturę" to ty tu ostatnio pokazałeś kilka razy, dlatego sunięto ci te "kulturalne" posty. Teraz się hamujesz, widać wyraźnie. 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

No comment. ( juliusż Cezar miał b. wysokie mniemanie o sobie i duże aspiracje do bycia Bogiem, a zasztyletowali go nabliżsi - to fakt historyczny)

oznacz moderatorów