anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca może grozić pozwem sądowym za nieprzychylny komentarz?

MAMY ROZWIĄZANIE!
gabik18
#7 Wielbiciel#

Witam,

Zamówiłam mały mebel w pewnym sklepie, ale nie został wysłany na czas. Po zapytaniu o termin wysyłki dostałam 

po raz pierwszy wystawiłam negatywny komentarz sprzedającemu za - w skrócie - nieprofesjonalną obsługę. Finalnie wycofałam się z transakcji i anulowałam zamówienie zanim zostało wysłane.

Sprzedający w reakcji na mój komentarz przysłał mi maila pisanego niepoprawną polszczyzną i niepodpisanego z zarzutami w stylu, że jestem mściwa, złośliwa i niewyrozumiała oraz z informacją, że zostanę podana do sądu o zniesławienie.

Jak powinnam zareagować?

oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50
ciemnemarzenie
#3 Debiutant#

zgodnie z Konstytucją i przepisami na Allegro mamy możliwość oceny negatywnej - tak jest zaznaczone w przepisach wystawionych na Allegro

to napisz mi kto to jest a ja to zgłoszę do Allegro.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@ciemnemarzenie Ale co chcesz zgłosić? > nie napisał nic, co kwalifikuje się do zgłoszenia > to po prostu trzeba leczyć 👹

oznacz moderatorów
ciemnemarzenie
#3 Debiutant#

a jakie straty poniósł skoro wyzwał mnie od złośliwców na priv? ja też powinnam udać się z tym do rzecznika praw konsumenta. bo to jest oczernianie. nawet w wiadomości prywatnej w czasie gdy ja grzecznie się odzywałam do sprzedawcy plus napisałam że nie chcę od nich zwrotu kasy.

oznacz moderatorów
ciemnemarzenie
#3 Debiutant#

on od początku twierdził że klienci chcą wycyganić od nich paczki. to też jest oczernianie innych klientów.

oznacz moderatorów
ciemnemarzenie
#3 Debiutant#

Zgodnie z przepisami Allegro można wystawić  negatywny komentarz.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@ciemnemarzenie zgodnie z prawem polskim to odpowiadasz za każda wypowiedź upublicznioną ale regulamin cię tu ani nie informuje ani nie uchroni. Jak dostaniesz pozew to w sądzie masz udowodnić swoje racje a ten kto przegra płaci koszty sądowe i możesz też zaplacić za spadek obrotów sprzedawcy za okres w którym negatyw miał przelożenie na sprzedaż co w przypadku dużego sprzedawcy to może być i kilkanaście tysięcy

oznacz moderatorów
ciemnemarzenie
#3 Debiutant#

dobra to za oczernianie mnie w rozmowach na priw też im mogę wytoczyć proces sądowy. poza tym zgodnie z prawem jest rodo.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Możesz wystawić, sprzedajacy może także pójść do sądu, teraz jest nagonka na kupujących, jak komentarz nie obraża to nie pójdzie tylko straszy.

oznacz moderatorów
ciemnemarzenie
#3 Debiutant#

dziękuję tyle wystarczy info pozdrawiam

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

I co z tego że jest rodo? Wystąpi do allegro o dane osobowe do pozwu i allegro ma mu te dane dać. Proste on ma prawo iść do sądu a rodo nie broni przed uzyskaniem danych do pozwu. Wy macie zawarty stosunek prawny poprzez umowę kupna sprzedaży rodo dotyczy udostępniania danych osobom trzecim 

oznacz moderatorów
ciemnemarzenie
#3 Debiutant#

Wiem o tym, ja również mogę podać, że oczerniał innych klientów w rozmowach i mnie, co mam czysto na białym i negatywne opinie są również podane na ich stronie poza moją opinią.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@ciemnemarzenie 

Po 1 nazwanie kogos oszustem to oczernianie a publicznie pomowienie. Nazwanie kogos zlosliwym nim nie jest

Po 2 pozew cywilny mozesz zalozyc ale poniesiesz koszty zalozenia i musisz udowodnic pozwanemu w sadzie ze cie oczernil wiec za slowo zlosliwa szczescia zycze w udowodnieniu

Po 3 a masz z imienia i nazwiska kogo pomowil z klientow? Ze chca cos wycyganic czy tak ogolnie polecial po kims blizej njeokreslonym? Bo jak 2 wariant to przygotuj siena koszt zalozenia slrawy koszty sadowe i pozew zwrotny za zadoscuczynienie za negatyw ktory oddzialuje na sprzedaz 30dni wiec wystarczy ze sobie sprzedawca porowna sprzedaze z 3 ost mieisecy przed negatywem w tym i zeszlym roku i przedstawi wiarygodna kalkulacje ile mu sie nalezy odszkodowania za spadek sprzedazy. Zalezy tez co sie w komentarzu znalazlo 

oznacz moderatorów
ciemnemarzenie
#3 Debiutant#

ocena produktu tylko i wyłącznie, poza tym nie chcę nikogo wzywać do sądu. opinię swoją cofnęłam chociaż nie powinnam zawsze jak coś się nie udało z firmami innymi się takie opinie wystawia i jeest git, nie znam z imienia i nazwiska tych osób ale widać w ocenach pod tą firmą ze są takie.

 

oznacz moderatorów
ciemnemarzenie
#3 Debiutant#

napisałam już że wystarczy tych komentarzy. już wiem wszystko dziękuję.

oznacz moderatorów
ciemnemarzenie
#3 Debiutant#

poza tym nie zostałam nazwana oszustem tylko osobą złośliwą. co już napisałam powyżej. koniec komentarzy - już wszystko wiem, nie trzeba o tym już pisać.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@ciemnemarzenie O to im chodzi, żeby zmienić ocenę, wystaw same gwiazdki!!!

oznacz moderatorów
ciemnemarzenie
#3 Debiutant#

dziękuję za uwagę już nie trzeba pisać pod moim postem

oznacz moderatorów
magic-trinkets
#9 Pomysłodawca#

A zdajesz sobie sprawę że, nagrywanie rozmów bez poinformowania i otrzymania zgody rozmówcy jest wykroczeniem?

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@gabik18 oceniłaś transakcję, której nie było bo odstąpiłaś od umowy

oceniałaś aspekty, które mogą być oceniane tylko po otrzymaniu przedmiotu

działalność gospodarcza jest w Polsce chroniona - namawiasz do niekupowania u sprzedawcy

spodziewaj się pozwu bo Sprzedawca jeżeli uzna że jego dobro jest zagrożone może to zrobić

a zniesłąwienie wynika z tych samych przepisów co widać czasami w TV - gdzie politycy dziennikarze czy działacze społeczni muszą przepraszać za swoje publiczne wypowiedzi

a samo sprostowanie czasami kosztuje tak dużo że ludzie tracą mieszkania bo cennik płatnych ogłoszeń jest bardzo wysoki

podczas ewentualnego procesu ty musisz udowodnić jego prawdziwość - sprzedawca nie musi nic robić

 

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@RED I Ty zastraszasz? Wyluzuj 🙂 Negatywa już nie można wystawić na Allegro, czy co ?

Twoim zdaniem to tylko do kupowania można zachęcać a do niekupowania już nie 🙂

Przecież napisała, jakie pismo dostała - niepoprawną polszczyzną 🙂 Standard od pewnego czasu.

 

oznacz moderatorów