anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca może grozić pozwem sądowym za nieprzychylny komentarz?

MAMY ROZWIĄZANIE!
gabik18
#7 Wielbiciel#

Witam,

Zamówiłam mały mebel w pewnym sklepie, ale nie został wysłany na czas. Po zapytaniu o termin wysyłki dostałam 

po raz pierwszy wystawiłam negatywny komentarz sprzedającemu za - w skrócie - nieprofesjonalną obsługę. Finalnie wycofałam się z transakcji i anulowałam zamówienie zanim zostało wysłane.

Sprzedający w reakcji na mój komentarz przysłał mi maila pisanego niepoprawną polszczyzną i niepodpisanego z zarzutami w stylu, że jestem mściwa, złośliwa i niewyrozumiała oraz z informacją, że zostanę podana do sądu o zniesławienie.

Jak powinnam zareagować?

oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50
kostas11
#21 Demiurg#

@gabik18 Jak powinnam zareagować? 

Czekać na pozew, nikt mu nie zabroni go złożyć z czy wygra to rozstrzygnie sąd o ile Cię pozwie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@gabik18 Nie przejmuj się, to standard. Oni wysyłają takie pisma ściągnięte z netu, pochodzące z nieistniejących kancelarii prawnych, aby zastraszyć i zmusić do usunięcia oceny. Nie mają już bata w postaci negatywów odwetowych, to teraz w ten sposób straszą. Jeśli Twój komentarz jest zgodny z prawdą, nie zawiera oszczerstw, absolutnie nie masz się czego obawiać. On do żadnego sądu nie pójdzie 🙂 Komentarze negatywne są po to, aby ostrzegać innych kupujących przed problemami transakcyjnymi i zgodnie z regulaminem Allegro masz prawo je wystawiać.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@gabik18 Tu masz opisane co może być w komentarzu, sprzedawcy chwytają się różnych metod żeby zmusić kupujących do usunięcia komentarzy, do sądu zapewne nie pójdzie:https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oceny-i-komentarze/co-kupujacy-moze-napisac-w-komentarzu-...

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

O, jaki cenny punkt. Wart więcej niż 100 innych 🙂

oznacz moderatorów
Client:103217899
#8 Zapaleniec#

Witam.! Mam pytanie.! Zakupiłam przedmiot na raty 0 pierwszy raz w życiu, ale niestety trafiłam na zły sklep i chciałabym zakup cofnąć bo przedmiot po 2 tygodniach jeszcze nie doszedł..skoro to bank zapłacił za ten przedmiot to wypełniając wniosek jakie dane i skąd mam wiedzieć jaki numer konta wpisać skoro to bank dokonał zapłaty.? :)) dziękuję za odpowiedź.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103217899 na twoim koncie nie widzę, aby raty zostały przyznane czy możesz podać numer tego zamówienia?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:103217899
#8 Zapaleniec#

Ponieważ, nie było to brane na raty z mojego konta ale już podaje numer zamówienia.:))

NUMER ZAMÓWIENIA
5e2caad0-a655-11ed-9935-ff5ce5769ce0

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103217899 W formularzu zwrotu zamieść swój numer konta (środki i tak zostaną przekazane na rachunek pożyczkodawcy powiązany z kredytem). Następnie skontaktuj się z bankiem w celu rozwiązania umowy kredytowej. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

gabik18 Nie żyjemy w Północnej Korei ,prawo dostępu do sądu jest jednym z podstawowych praw; ta podstawowa wolność człowieka stanowi gwarancję demokratycznego państwa prawnego. 

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@aragilZ tą "demokracją" teraz to bym się tak nie afiszował, jest albo nie ma. Sądy są ale......

oznacz moderatorów
kasi_ak
#12 Orędownik#
  • Olej goscia, do sadu nie pojdzie na 99% a jakby poszedl to i tak nie wygra. Jezeli bylo tak jak opisujesz to masz pelne i uzasadnione prawo do wystawienia negatywa😉
oznacz moderatorów
ciemnemarzenie
#3 Debiutant#

mam to samo z firmą a.......na allegro też straszy pismem sądowym za negatywną opinię czy to jest możliwe? czy już nie można mieć własnego zdania, poza tym w rozmowach - to firma nazwała mnie osobą złośliwą. mam rozmowy zapisane w pliku na wszelki wypadek. opinię cofnęłam chociaż nie powinnam, skarga poszła do allegro.

oznacz moderatorów
ciemnemarzenie
#3 Debiutant#

dodam że firma nazwała mnie złośliwą podczas gdy ja grzecznie im odpowiadałam. czy ja też powinnam dowiedzieć się co zrobić z tym faktem - do rzecznika praw konsumenckich?

oznacz moderatorów
ciemnemarzenie
#3 Debiutant#

i dodam że mam rozmowy zachowane z tą firmą w pliku

oznacz moderatorów
ciemnemarzenie
#3 Debiutant#

i dostałam odpowiedź od Allegro:

 

Dostałam odpowiedź od Allegro" Witaj, muszę Cię ostrzec - piszesz na forum o nazwie "Dyskusje Kupujących", ale odpowiedzą Ci wyłącznie sprzedawcy. Będą próbowali Cię okłamać i zniechęcić do prawidłowej oceny transakcji. Masz pełne prawo do pozostawienia negatywnej opinii. Jeśli obawiasz się (zupełnie niesłusznie) gróźb sprzedawcy, to wystaw opinię bez treści, tylko rodzaj "negatywna" i po jednej gwiazdce. Allegro nie może usunąć takiego komentarza, a sprzedawca nie ma podstaw, żeby walczyć o jej usunięcie. Pozdrawiam,
"

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@ciemnemarzenie Znam ten wpis > to nie jest odpowiedź od Allegro > to napisał "gość", którego życiem jest podpuszczanie do jak największej ilości awantur > jak kogoś nie napuści, to jest przez 3 dni chory > Allegro nie pisze takich tekstów. 

Dla niego > im gorzej, tym lepiej.Wg jego metody to najlepiej :

Wykopać dół > wrzucić sprzedającego > zasypać > poskakać celem dokładnego ubicia ziemi

oznacz moderatorów
ciemnemarzenie
#3 Debiutant#

to napisz w takim razie kto to jest to zgłoszę do Allegro

oznacz moderatorów
ciemnemarzenie
#3 Debiutant#
  • szczególnie że wyzwał mnie w wiadomości prywatnej i swoich kupujących też że go naciągają na wysyłanie przesyłek podczas gdy grzecznie mu sie napisało że nie chce się od niego nic, nawet zwrotu kasy za zły przedmiot? to zastanawiam się po co są komentarze na Allegro.
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ciemnemarzenie to nie jest od allegro tylko jakiś użytkownik Cię spamuje 😉 

Ale ma rację masz prawo walnąć negatywa a sprzedawca ma prawo pozwać Cię do sądu o jego usunięcie a nawet o pokrycie strat jakie poniósł w związku jego wystawienia, a czy wygra zdecyduje sąd 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów