anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy ta oferta jest prawdziwa?

MAMY ROZWIĄZANIE!
mmagis
#8 Zapaleniec#

Proszę o informację, czy oferta https://allegro.pl/ogloszenie/jcb-3cx-8t-15263919901?reco_id=96ed2129-e7af-11ee-836b-ce8f0b3c5bd4&si...

jest prawdziwa? Nie ma żadnych opinii, danych sprzedawcy. Nie widzę też opcji - jak kupić tą koparkę... Po napisaniu do sprzedawcy - otrzymałam info na email, że jest ona w Szwecji i zostanie sprowadzona. Można ją wtedy zakupić jak prześlą link z Allegro do zakupu. Mam zapłacić przez ten link i czekać aż przyjdzie. Ponoć pieniądze będą zablokowane na koncie Allegro i dopiero zostaną wypłacone spprzedawcy po 5 dniach od otrzymania koparki.... Czy to jest OK?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mmagis tak to autentyczne ogłoszenie. Tutaj więcej informacji na temat tego modelu sprzedaży. Natomiast sama forma wysyłki jest bardzo podejrzana, zgłosiłam to ogłoszenie z prośbą o weryfikację, nie dokonuj proszę transakcji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
mmagis
#8 Zapaleniec#

Dziekuję. Przyszła umowa sprzedaży do podpisania. Jak podpiszę i ją odeślę, to ma uaktywnić ten link do tej płatności Allegro... Myślę, ten link skopiować i do Was przysłać do weryfikacji... Czy Allegro blokuje te pieniądze na swoim koncie tak długo, aż się nie odbierze zakupionych rzeczy i nie potwierdzi otrzymania?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Przecież to oszustwo, link do podpisania i opłacenia poza Allegro. Pisałem Ci że nie blokuje, czytasz!!!

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mmagis ten link do płatności nie będzie autentyczny, tak nie wyglądają płatności w ogłoszeniu na Allegro. Najprawdopodobniej jest to próba oszustwa, nie finalizuj proszę tej transakcji.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Allegro niczego nie blokuje, płacisz i śrdoki są na koncie sprzedającego, dla mnie to ściema, chociaż oferta jest na Allegro, Sprzedający żadnych danych o nim itd. Sprawdźcie te oferty: @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
mmagis
#8 Zapaleniec#

Czy to ktoś sprawdził?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@mmagis Ale co sprawdził? Naprawdę wierzysz, że kupisz koparkę za 1/3 wartości rynkowej i jeszcze Ci ją przywiozą pod dom? 🙈

Na allegro nie ma możliwości zakupu pojazdów - allegro nie uczestniczy w takich transakcjach. Można tu jedynie wystawić ogłoszenie sprzedaży ale strony dogadują się same między sobą.

TO JEST OSZUSTWO i nawet nie zastanawiaj się nad przelewaniem jakichkolwiek pieniędzy bo je po prostu stracisz i taki będzie finał.




oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Poza tym - zdjęcia są kradzione z innych ogłoszeń - https://machineryline.pl/-/sprzedaz/koparko-ladowarki/JCB/3-CX-2013-4412-H-Manuel-Gearbox-CEEPA--240...

Znaki wodne zostały sprytnie wymazane..

Widziałem miniaturki jeszcze na kilku innych portalach ale oferty nie chcą się załadować.

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Zlitujcie się i usuńcie to ogłoszenie 🙂

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@komis-bell konto jest już zablokowane i chociaż oferty są jeszcze widoczne, niebawem powinny zniknąć. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
mmagis
#8 Zapaleniec#

Dzięki bardzo.  Sprawa została zgłoszona na policję. Mam nadzieję, że oszuści zostaną złapani, odpowiedzą za oszustwa i nikogo już nie uda im się naciągnąć na kasę. Swoją drogą, uważam, że Allego powinno jednak wymagać nr telefonu i adresu firmy przy ogłoszeniach...

oznacz moderatorów
mmagis
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Schemat oszustwa znany już od kilku lat. Niestety. 

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

 .

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Ogłoszenie jest autentyczne ale jest to próba oszustwa. Przelejesz kasę i nie będziesz miał ani kasy ani koparki. 
Nie znam się na cenach takich sprzętów ale tu już na oko widać że to jest pewnie 1/3 ceny rynkowej. 

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Tak na szybko sprawdziłem to w okolicach ~200 000 - 300 0000 zł netto (w zależności od stanu i rocznika). Nowa to już koszt rzędu ~500 000 (w zależności od wyposażenia).

oznacz moderatorów